Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Срок за регистриране на ударен автомобил нов внос?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Срок за регистриране на ударен автомобил нов внос?

    Чисто теоретично ако човек си купи ударена кола нов внос има ли някакъв срок в който трябва да го регистрира в Кат ,или примерно може да си я държи в двора 1 година да кажем и да си я прави когато поиска и чак като реши да ходи до КАТ?
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    #2
    2 седмици
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #3
      Аз лично не съм убеден, че има срок.
      Не ми се рови сега, тъй че, Еле, ако можеш да цитираш документ, ще е полезно.

      Реално няма как да регистрираш кола, която не е в движение. Най-малкото - няма да мине първоначалния ГТП и автоматично ще бъде спряна от движение.

      Коментар


        #4
        Тях това не ги грее изобщо, имаш договор с дата, който им представяш. Ако няма никога да я пускаш в движение - хубаво, ама ако ще я пускаш, кое мислиш, че ще приемат - датата на договора или плоските обяснения, без значение дали са самата истина?
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #5
          Т.е. можеш да идеш в КАТ само с документите и да я регистрираш, като номерата ще останат там... или ще ти ги дадат?
          Или пък трябва да замъкнеш колата на платформа там на място за да я регистрират?

          Поясни! Питам, щото и на мен ми е интересно, а не знам?

          Коментар


            #6
            Immortal написа: Преглед на мнението
            Аз лично не съм убеден, че има срок.
            Не ми се рови сега, тъй че, Еле, ако можеш да цитираш документ, ще е полезно.

            Реално няма как да регистрираш кола, която не е в движение. Най-малкото - няма да мине първоначалния ГТП и автоматично ще бъде спряна от движение.
            Наредба I-45

            Чл. 3. (1) (Изм. - ДВ, бр. 57 от 2007 г.) Моторните превозни средства и ремаркетата серегистрират в 14-дневен срок от придобиване на собствеността или оформянето на вноса(постоянен или временен) от съответния митнически орган.

            Какъв е вариантът да не се регистрира в срок ли?
            Предоставяне на копие от договор за покупко-продажба в деловодството на КАТ, в който ще се регистрира автомобилът в последствие.
            Купувачът получава входящ номер, и не му се налага глоба в последствие.

            Вторият вариант, е да се регистрира, минавайки КАТ, на платформа.
            Малкият талон остава в КАТ., а МПС се води "спряно от движение".
            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

            Коментар


              #7
              Тъй като въпросът е теоретичен и аз теоретично отговарям, че 100% ще ти погледнат датата на договора и ще те ожулят, че си закъснял, ако не отидеш. иначе нямам идея - не съм купувала ударена кола нов внос, която трябва да се оправя.
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                #8
                Immortal написа: Преглед на мнението
                Т.е. можеш да идеш в КАТ само с документите и да я регистрираш, като номерата ще останат там... или ще ти ги дадат?
                Или пък трябва да замъкнеш колата на платформа там на място за да я регистрират?

                Поясни! Питам, щото и на мен ми е интересно, а не знам?
                В КАТ може само с документи, дават ти временни номера. Аз взех временни номера 40 дни след покупката, никакви проблеми не е имало.
                Либра 1,9 жтд 2000г. LX
                Фиат Крома 1,9 2009г.
                Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

                Коментар


                  #9
                  Няма срок, стига да не е с транзитни/временни номера/ или с регистрация. Ако има срок, представете си, автокъщите с толкова много коли, които седят сумати време, колко ли глоби би трябвало да плащат. Просто ти трябва договор, фактура или нещо от сорта, за да докажеш кога и как си придобил колата.
                  Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                  Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                  ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                  Коментар


                    #10
                    kal0yanch40 написа: Преглед на мнението
                    Ако има срок, представете си, автокъщите с толкова много коли, които седят сумати време, колко ли глоби би трябвало да плащат.
                    "(2) Срокът по ал. 1 не се отнася за придобитите с цел продажба, нерегистрирани встраната моторни превозни средства и ремаркета от стопански субекти"

                    https://www.rta.government.bg/images...dba/n-i-45.pdf
                    Brava 1.6 16V 103hp

                    Коментар

                    Working...
                    X