Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за професионална компетентност за шофьор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за професионална компетентност за шофьор

    Здравейте, колеги. В момента, карам курс за категория C. По принцип, идеята ми е, като изкарам курса, да замина за чужбина и да ползвам C-то, като възможност за работа. Въпросът ми е, нужно ли е, да карам професионална компетентност.
    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

    #2
    kal0yanch40 написа: Преглед на мнението
    Здравейте, колеги. В момента, карам курс за категория C. По принцип, идеята ми е, като изкарам курса, да замина за чужбина и да ползвам C-то, като възможност за работа. Въпросът ми е, нужно ли е, да карам професионална компетентност.
    Имам приятел в Германия вози риба в бус Дукато с категория Ц. Нищо друго не са му искали освен да си смени книжката с немска. За големи камиони вече незнам, предполагам си зависи много от страната и от типа на работата. Трябва да провериш към това дето си е ориентирал да работиш какво се иска като разрешителни и т.н....

    Коментар


      #3
      За бус, ми е ясно, при него се взима подвнимание B-то. Интересуваме, за превозни средства над 3,5т, защото, може да се наложи, да карам камион.
      Fiat Punto`04 1.2 60hp.
      Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
      ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

      Коментар


        #4
        Естествено,над 3,5т трябва да си с карта за квалификация.Като за нов шофьор(визирам С кат.,че сега я караш)цената е умопомрачителна,но кой както се уреди общо взето.Ще ти трябва и дигитална карта,че аналогови тахографи много не се намират вече по европата

        Коментар


          #5
          Благодаря за информацията. Ще ги задействам нещата от понеделник, че бавно става тая работа.
          Fiat Punto`04 1.2 60hp.
          Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
          ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

          Коментар

          Working...
          X