Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Едно питане за GSM и камера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Едно питане за GSM и камера

    Дойде ми една идейка, която по принцип мисля, че може да се реализира, но не съм голям спец по GSM-те. Имам стари GSM-и, както предполагам всеки от вас, може ли да се направи от него парктроник, използвайки само част от него без софтуера, т.е. да се монтира камерата му отзад и да му се използва екрана монтиран някъде по таблото? Разбира се че само с екрана няма как да тръгне, но искам да се прескочи софтуера.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    #2
    Камера за задно виждане с екран не върши ли същата работа
    Последна редакция от kluchar; 11.10.2016, 19:01.
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Естествено, че върши, но явно не си разбрал идеята да се използва наличната стара техника, без да харчиш пари, нали съм си от Габрово
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #4
        Принципно би трябвало да работи, стига да може да стигне сигнала от камерата до дисплея. Но какъв е смисъла, тази камера ако се намокри и поеме влага ще се прецака на момента.

        Коментар


          #5
          Може да се сложи на задното стъкло отвътре.
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #6
            Колега ти още в началото си отговори, че има софт., който ти пречи и без него не можeш да направиш нищо. Има вариант който да отделиш платката някъде скрита в таблото, след което следва презапояване на дисплея изкаран някъде на таблото, както и камерата за отзад. Не че нещо, ама тази интервенция не си заслужава, а и няма да е надеждна + това че сигнала от камерата до платката на GSM-а ще е слаб и няма нищо да провърви (пробвай така или иначе имаш стар телефон, изкарай му камерата, презапои я с дълъг 5 метра кабел и виж дали ще имаш картина).
            пп. Има комплекти камера и дисплей вграден в огледалото за 50-тина лева.

            Коментар


              #7
              Цялата идея е от спортна страст. Иначе имам 5 камери у дома и като ги свържа към телевизора не им трябва софтуер, само дето нямам монитор за колата и затова ми дойде тази идея. Колкото до софтуера идеята е да се заобиколи и камерата да се включва със задната скорост, но не съм толкова навътре с електрониката и затова рекох да попитам по-знаещите. Като не става, няма да се прави.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар

              Working...
              X