Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мобилни оператори в Италия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мобилни оператори в Италия

    Заминавам за няколко месеца в Италия и ми трябва малко инфо за мобилните им оператори.
    Тарифите на Мтел са приемливи за роуминг в рамките на седмица (средата на миналият месец бях в Белгия и за времето там имах сметка 10-тина лева), но не ме устройват за по-продължителен престой, та ще се наложи да си взема карта от някой от тамошните оператори. Имам колеги, които ще са там и предполагам, че ще дадат съвет какво е най-изгодно, но все пак ще е добре и някой, който е вършал из макаронените земи да даде мнение.

    Та, търся нещо с разговори Италия -> България + някакъв мобилен интернет и по възможност да е предплатена услуга.

    Благодаря!
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    #2
    Wind или Vodafon,за 10-15 евро на месец имат оферти с които ще имаш безплатни минути и 2-3гб нет.

    Коментар


      #3
      Тарифите за роуминг на МТЕЛ не се различават от тарифите на останалите оператори и са почти безплатни!
      За да направиш сметка за роуминг от 10 лв в ЕС, трябва да не си пускал телефона!!!
      Аз за 3 седмици и без ограничения в разговорите, имам сметка около 4 лв + 18 лв за интернет.
      Цената на входящите е 0.02 лв на минута, а на изходящите - 0.12 лв/мин над българския ти план.

      Особенното е, че за да ти е активна ЕС-тарифата на МТЕЛ, трябва изрично да я активираш в офис или с СМС. За повече инфо виж сайта на МТЕЛ.
      (За разлика от другите оператори, при които ЕС-тарифата се активира автоматично, като си в страна от ЕС).

      Аз лично не бих се занимавал с чужди карти. Доста по-скъпи са.
      В момента дори брат ми в САЩ си ползва българската карта (силно се ограничава в разговорите), но е по-изгодно от най-евтината американска - това е в случай, че като него си там за 2-3 месеца. Иначе естествено с договор има много по-изгодни, но трябва да подпишеш за 1 година...
      Предполагам, че и в Италия, ако искаш да се възползваш от въпросните тарифи, които колегата ти е написал, ще ти трябва минимум 1 годишен договор. Ако си там само за няколко месеца, няма да ти е изгодно. Не знам как е с предплатените им карти...

      Коментар


        #4
        Ето това вероятно ще ти е изгодно:
        http://www.vodafone.it/portal/Privat...Vodafone_Start

        Минимума е 10 евро на месец - това са 20 лв. Не съм убеден, че ако си с българската карта, ще ги навъртиш толкова, ако не ползваш интернет. Пак зависи колко говориш, ако си от типа, които говорят по 20 минути минимум... моите разговори не продължават повече от 2 минути.

        Коментар


          #5
          Разговорите са изгодни, да. Имам неограничени минути към всички и надценката ми е само 12-те стотинки за роуминга. По-горе писах, че в Белгия за една седмица имам 10-тина лева сметка. Скъсах се да говоря + интернет. Проблемът е:
          Код:
          - za MB: 0,117 lv (maksimalna krayna tsena: 0,469
          Последна редакция от gamma; 09.10.2016, 15:45.
          Alfa 159 SW 2.4 Ti
          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

          Коментар


            #6
            Не знам. Разгледай тарифите на операторите им.
            Аз тая дето ти я пуснах - забелязах, че интернетът се плаща допълнително. Не ми се гледа сега пак колко точно беше.
            Като цяло чуждите оператори не са настроени френдли към абонати за 2-3 месеца.

            Коментар

            Working...
            X