Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За Vivacom, бяла карта и лични данни

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За Vivacom, бяла карта и лични данни

    Всички знаем, че се народиха много досадници. Звъни ми GSM-a и отсерща медно женско гласче:
    - Добърден, г-н едикой си ли е?
    - Да г-н едикой си е.
    - Разговорът се записва и т.н. Обаждам се от "Бяла карта".
    ????????????-недоумявам. Каква бяла, черна или каквато и да е, нямам нищо общо с тях, имам си единствена дебитна, без кредити съм и т.н.
    - Един момент, за каква "Бяла карта" става дума?
    - За кредитна карта.
    - Момент за да не си губим не искам и да чувам думичката КРЕДИТ.
    - Благодаря господине и извинявайте.
    Така набързо я отрязах, но ми стана любопитно, от къде ми имат имената гадовете, за номера няма проблем, набираш на слука и готово. Та въпросът ми е как са се сдобили с имената ми и каква защита имаме в GSM операторите, този въпрос не за първи път се дикутира, но ме хвана яд, че не попитах мацето, аджеба от къде ми знае имената, пък като толкова държи на моята личност, да седнем /евентуално хоризонтално/ да пием по кафе
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    #2
    Има фирми коитоэпродават пакети с база данни. Не нито от оператора ти нито от банката ти. Някъде за нещо си ги написъл и си се подписал. А там е пишело че си съгласен да се ползват за нуждите на директен маркетинг. Къде и кога е въпрос на който можеш само ти да кажеш. Дори и някога да си ползвал нещо на лизинг или дори да е било гаранционно обсужване.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Ба... ма.. му, то като се замисля и колата като прекарвах на преглед ми искаха телефона, я сервизче тук, я покупка там и се появих в нетния облак, дано ме вземат за ангелче...
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #4
        S_BANKOV написа: Преглед на мнението
        Има фирми коитоэпродават пакети с база данни. Не нито от оператора ти нито от банката ти. Някъде за нещо си ги написъл и си се подписал. А там е пишело че си съгласен да се ползват за нуждите на директен маркетинг. Къде и кога е въпрос на който можеш само ти да кажеш. Дори и някога да си ползвал нещо на лизинг или дори да е било гаранционно обсужване.
        Същия случай имах преди време. Зор докато разбера от къде е. Оказа се от Глобул пробойната. Поисках им списък, на кого са предоставени личните ми данни и с каква цел. Оказа се, че на около 50 места са ги дали...предимно рекламни фирми, разни кредитни глупости...

        Коментар


          #5
          Да си питал за телефон на изплащане ? Ако си , бил си финансово "проучен".

          Коментар


            #6
            То ЕГН-та изтичат от полицията, вие за имената и телефонните номера сте се закъхърили
            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

            Коментар


              #7
              Да си питал за телефон на изплащане ? Ако си , бил си финансово "проучен".
              Ако въпросът е към мен, не съм.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #8
                Като ми звъняха за бяла карта, отговорих на момичето - Каква бяла карта, аз имам жълта книжка!
                Затвори и повече не са ми звъняли.
                Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                Коментар


                  #9
                  Хаха, в мен проработи приложната математика и на момичето бързо и спретнах един погасителен план, предложих и да просрочи и вноска, и да ми каже честно тя ще се хване ли. Пожела ми приятен ден. Все пак бях учтив, те звънят от разни кол центъри и в повечето случаи нямат нищо общо.
                  Fiat Coupe 1.8

                  Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                  Коментар

                  Working...
                  X