Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Няколко въпроса за DVR

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Няколко въпроса за DVR

    Попадна ми ето този DVRClick image for larger version

Name:	IMG_20160901_175030.jpg
Views:	1
Size:	100,9 KB
ID:	2165930Click image for larger version

Name:	IMG_20160901_180035.jpg
Views:	1
Size:	100,3 KB
ID:	2165931 от спортна страст се захванах да го пусна, първата ми задача беше да разбера каква куча марка е, втората IP-то какво е, третата да успея да се докопам до него и четвърто да му намеря софтуер.
    С голямо ровене успях да разбера че е YOKO YK-9810 BN, на LAN картата пише YK-9810 BN, има и МАС адрес и започна ровене как от МАС-а да хвана IP-то, както и да е намерих го, остана само да се докопам до него, но не отговаря и софтуер немога да му намеря.
    Та имам следните въпроси:
    1. PIGN по МАС трябва да е възможен, но никога не съм го правил, arp командата не го намира.
    2. Само с CCGetMAC успях да му намеря IP-то, другите програми с които разполагам не го хванаха, оказа се хубава програмка, но иска регистрация, ако някой я ползва и има крак нека се обади, иначе ще трябва да се поровя и за нея.
    3. Някой работил ли е с такова добиче и дали има софтуер за него.

    П.С. Като качих темата забелязах, че редоветене изпълват цялата дължина на полето, това защо се получава?
    Последна редакция от NikMar; 02.09.2016, 17:33.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    #2
    В повечето се влиза през ИЕ с въвеждане на ИП:порт. Ако го включиш към монитор не става ли през бутоните да ровиш по него?

    Коментар


      #3
      Здравей,
      Този DVR е доста стар модел, работи само с старите паралелни дискове макс. до 250GB.Също така компресията на видеосигнала е в MJPEG.Наблюдението през Lan(Интернет) не е добро.
      Като цяло бъгав модел.
      Мога да погледна след празниците в офиса май имам софтуер за този модел( Ip instaler-за откриване на адреса и порта, и програма за наблюдение през мрежата)
      Ако ти се занимава ще ти изпратя софтуерите.

      Ангел

      Коментар


        #4
        След мацане и триене по търсене на програми и т.н. сега съм с нов джам, беше се лепнал някакъв гад- diplugem който уж MSE го маха, но пак се появява и накрая реших той джама ми е остарял и мръсен я да го светна с нов. Не че сега хвръкна като лястовичка, но поне няма гадини, то и душичката му е толкова Асус Еее РС.
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар

        Working...
        X