Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на сушилня

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Покупка на сушилня

    Здравейте хора, мисля си за покупка на сушилня, защото зимата радиаторите ги ползваме да сушим дрехите, а не е много полезно и не може да се стоплят стаите. Препоръчайте ми майка, модел не знам. Знам, че имало два вида ли колко са там принципа им на събиране на водата. Знам и че са около 1000 лева, ако има добри и евтини супер ако може и конкретни модели и защо още по-добре. Благодаря!
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

    #2
    Аз си взех за 450 (или 550 не помня вече) лева индезит миналата година с удължена гаранция 3 години и съм доволна. Да, има два вида, за едните ти трябва комин, другите имат съд за събиране на водата. Моята е от вторите, суши дрехите добре за 30-90 минути, като аз не я пълня много. Доволна съм. Ползвам я само зимата. А 1000 лева за сушилня не бих дала. Брат ми се беше надъхал да взима за над 1000 лева, обаче си взе за 600 и е доволен.
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #3
      Аз си взех миеле новотроник - втора употреба, за около 450 лв (кондензен тип). Ползвам я трета година и нямам никакви проблеми).

      Коментар


        #4
        Аз си взех миеле новотроник - втора употреба, за около 450 лв (кондензен тип). Ползвам я трета година и нямам никакви проблеми).
        Кондензен тоест с казанчето? Ами да ви кажа не знам какви пари са, но основно гледам се въртят там или поне в списанията са показани най-скъпите...
        Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

        Коментар


          #5
          Аз си взех миеле новотроник - втора употреба, за около 450 лв (кондензен тип). Ползвам я трета година и нямам никакви проблеми).
          И аз само добри думи мога да кажа за Миле, вкл. втора употреба. Разбира се, добре е да се прецени в какво състояние е де.

          За двата типа - преди имах модел, който отвеждаше въздуха (парата) през комина, сега съм с кондензаторна (причината е, че коминът нещо се позапуши, а ми изпадна кондензаторната мноооого изгодно). Истината е, че първата сушеше чувствително по-бързо (примерно с 20-30%). Освен това не се налага да изхвърляш водата от съда. Неудобството е, че трябва да има как да прекараш въздуховода.
          FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

          Коментар


            #6
            И аз само добри думи мога да кажа за Миле, вкл. втора употреба. Разбира се, добре е да се прецени в какво състояние е де.

            За двата типа - преди имах модел, който отвеждаше въздуха (парата) през комина, сега съм с кондензаторна (причината е, че коминът нещо се позапуши, а ми изпадна кондензаторната мноооого изгодно). Истината е, че първата сушеше чувствително по-бързо (примерно с 20-30%). Освен това не се налага да изхвърляш водата от съда. Неудобството е, че трябва да има как да прекараш въздуховода.
            Благодаря ти! Тези с комина как се водят с термо помпата ли дето са? Това място, което мисля да я сложа е удобно - остъкление е и мисля, че ще може да се измисли нещо за това с въздуховода.
            Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

            Коментар


              #7
              ...тези с комина как се водят с термо помпата ли дето са?...
              Е, моята не беше толкова съвременна! Нямам впечатления от тези. По-скоро става дума за принципа на работа, а не дали отвежда въздуха или го прекарва през кондензатор. Но мисля, че няма да ти харесат цените на тези с термопомпа...
              FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

              Коментар


                #8
                Леле тези Миле ли какви са къртят от към цена. Може би от тях ще гледам втора ръка, а за ново какво друго може да ми препоръчате, като марка?
                Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                Коментар


                  #9
                  Според мен повече гледай гаранцията, отколкото марката, освен ако няма да сушиш в промишлени количества. За втора употреба аз съм категорично против - съседката все втора употреба купува и на година-две сменя уредите. Като кола втора употреба е, ако имаш пари за нова, по-добре си вземи нова.

                  Погледни и в технохит - безплатна доставка и 3 години гаранция, и дефектите им не са големи. Взимала съм няколко неща от там и съм много доволна - всички са над 5 години и до сега не е имало проблеми. Освен това сервизът им е супер, като се бяха разстроили настройките на фурната след един токов удар, дойдоха същия ден, но не знам как стои въпроса, ако не си от Варна или София.
                  Последна редакция от ele; 20.08.2016, 07:08.
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    #10
                    Преди 3 години взех някаква Сименс втора употреба за 200 лв. - беше доста запазена и досега не е мръднала.
                    Съпругата ми казва че е най-добрата ми покупка. За зимата е незаменима!
                    Водата се събира в казанче. За мен това е голямо предимство, защото можеш да я сложиш където пожелаеш без да се съобразяваш с комини и прочее.
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #11
                      Вземи си beko и няма да сбъркаш. Тъкмо е на промоция и с две години гаранция.
                      Последна редакция от dabadaba; 20.08.2016, 10:17.
                      Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                      Коментар


                        #12
                        dabadaba написа: Преглед на мнението
                        Вземи си beko и няма да сбъркаш. Тъкмо е на промоция и с две години гаранция.
                        Колега, къде ги гледаш?
                        Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                        Коментар


                          #13
                          Имаме сушилня от около 5 години. Това е един от най-полезните домакински уреди Нашата я взехме от магазин за уреди с транспортни дефекти. Марката е Hoover. Гаранцията беше 2 или 3 години, нямам спомен. Струваше около 500лв. при цена на аналогични уреди около 1000лв. Много важно, освен начина на отвеждане на водата е и да има датчик за влага. Чрез този датчик по време на процеса на сушене си измерва влагата на дрехите и коригира времето за сушене. Ние ползваме само една от всичките програми и ползваме сушилнята почти целогодишно. Гледай да е за повече от 7-8 килограма, за да е голям барабана, иначе има вероятност да мачка повече дрехите.
                          п.п Ще се изненадаш, колко меки могат да бъдат хавлиите
                          Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                          Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                          Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                          Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                          BMW X3 3.0D Aut

                          Коментар


                            #14
                            От опит ще кажа, че най-дпбре да се инвестира в сушилня с термопомпа. Другите не са ефективни, особенно лятото в топла стая ! Термопомпата е с компресор на принципа на климатика, но и двете тела са вътре.
                            --Старата ръжда любов не хваща!--
                            156 sportwagon 1,9 jtd 115
                            ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                            Коментар


                              #15
                              Колега, къде ги гледаш?
                              Технополис
                              Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                              Коментар

                              Working...
                              X