Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво голямо комби? Mondeo vs. Vectra vs.V70 или друго

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво голямо комби? Mondeo vs. Vectra vs.V70 или друго

    Здравейте колеги,
    понеже Стилото ми отесня и се оглеждам за нещо по-голямо, и понеже за съжаление Фиат не предлагат нищо с подобни габарити, та затова съм се насочил към някои от следните автомобили, всичките дизели след 2002, макар и бензина да е вариант:

    1.Volvo V70
    2.Opel Vectra C
    3.Ford Mondeo

    Важно условие е предната пасажерска седалка да се сгъва.
    Разбира се ако някой знае за друга марка и модел който да отговаря на условието, ще съм благодарен да сподели.
    Преди всичко ме интересува кой от въпросните автомобили е по-здрав и с по-евтина подръжка.
    Stilo 1.9 JTD 115Hp

    #2
    Нямам впечатления от конкретните модели, но защо не помислиш за Крома?
    Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
    Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
    Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
    BMW X3 3.0D Aut

    Коментар


      #3
      Защото Кромата е по-тясна и от стилото :/
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        здравей колега! в момента имам една киа каренс за продаване! 2,0 crdi 16v! не знам до какви пари и какво точно си търсиш, но това е миниван с кожен салон и всички екстри за модела! ако те интересува 0878730612 - калин
        MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
        "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
        R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

        Коментар


          #5
          Мой приятел кара Вектра Б комби и смело мога да твърдя, че това чудо има по-голям багажник от повечето джипове, които се движат по нашите пътища... Отделно и купето е супер просторно.
          1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
          2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

          Коментар


            #6
            Тука нещо си се пообъркал, Петков.
            Стило е широко 1756 мм, а Крома - 1775 мм. Визуално може да изглежда по-тясна, но това е илюзия заради по-голямата височина.
            Аз избирах по същите съображения между Мондео, Пежо 307 и Крома и избрах Кромата.
            Иначе ако се търси наистина по-голям обем, аз бих избрал миниван от типа на Юлис.
            Вектрата също не е за изхвърляне, като се има предвид че си е чиста Крома - ходовата част и окачването са еднакви, двигателите също, а е малко по-дълга.

            Коментар


              #7
              Имам комшия с вектра 2.0 турбо дизел, какво ли не прави по нея, за някакви смешни пластмаси сумите са доста солени, отделно до колкото разбрах климатика е убит още от завода, малко хора се хващат да го правят и в крайна сметка оставаш без тази екстра, колата е 2000-2001г.
              punto HGT

              Коментар


                #8
                Кромата наистина в действителност не е никак малка, но никъде не успях да намеря размерите на багажника до предните седалки......
                Волвото го дават над 180 см при свалени задни седалки.
                А търся кола със сгъваща се предна седалка защото понякога превозвам дълги товари.
                В Стилото спокойно влизат 210 см по този начин, а до предните седалки е към 150 см.

                Вектра имам предвид Ц а не Б, тоест след 2002 или 2003.
                Stilo 1.9 JTD 115Hp

                Коментар


                  #9
                  На повечето Кроми предната седалка се свива. Не и на моята, но като ги гледам - повечето са със сгъваема.
                  Утре ако не забравя ще измеря дължината на пространството.

                  Коментар


                    #10
                    Аз като си търсих комби след Мареа-та се спрях на тези:
                    Фодр Мондео
                    Ситроен С5
                    Опел Вектра, не знам как се води, беше 2005,2006.
                    Nisan Primera P12

                    Волво ми се видя малко. На Форда не ми хареса часовника в средата на арматурата, Вектра ми се видя тясна. Ситроен изтървах една бройка и се отказах, и като седнах в Примерата залепнах
                    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                    Коментар


                      #11
                      Vectra C е доста голям автомобил но дизайна е малко дървен.
                      Мондео -то също е доста голям автомобил.
                      Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                      Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                      Коментар


                        #12
                        Дотук добре, но някой все пак не знае ли други модели на които предната седалка да се сгъва ?
                        Stilo 1.9 JTD 115Hp

                        Коментар


                          #13
                          Предполагам, че не е новост за теб този линк, но когато избирах кола ми помогна много.
                          Избрал съм за сравнение тези коли, към които си се насочил в първия си поуст. Както написа Дидо,
                          габаритите на една кола са много субективни като поглед и усещане от действителните такива.
                          http://caralyze.bg/compare/opel-vect...2001-8774-1720
                          Последна редакция от ntodorov; 19.08.2016, 12:35.
                          A17DTС/S
                          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                          Коментар


                            #14
                            Явно ще трябва да тръгвам с ролетката да ги меря
                            Дължина на товара при смъкнати задни седалки и при свалена предна облегалка......
                            За съжаление в глобалната мрежа открих инфо само за Волвото
                            Прикачени файлове
                            Последна редакция от ivokolev; 19.08.2016, 17:57.
                            Stilo 1.9 JTD 115Hp

                            Коментар


                              #15
                              Колега, да не караш сърф?
                              Alfa 159 SW 2.4 Ti
                              Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                              "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                              Коментар

                              Working...
                              X