Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

хвърчащи камъчета по пътищата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    хвърчащи камъчета по пътищата

    Здравейте,да ви се оплача - за една година и половина 2 сменени предни стъкла, да не говорим че постоянно намирам язви по боята от камъчета. Ето и вчера след боядисване за отстраняване следи от камъчета по бията, след 200 км извън градско отново намерих 2 язвички. Да не говорим чче сега е лято когато не се ръсят пътищата с пясък. Представям си какво е зимата. Вие имате ли такива проблеми?Бих желал да споделите и как почиствате и полепналите мухи по боята на колата. Сега лятото този проблем е актуален. Аз редовно си мия колата след пътуване на дълъг път за да отстраня мухите, обаче вчера забелязах, че те се махат, но ако се загледам под определен ъгъл петната от тях остават. Предполагам трябва да се ползват специалните за целта препарати. Ползвали ли сте такива? Споделете мнение.

    #2
    Здравей за стъклата не знам от както имам колата тоест февруари само веднъж ми се удари камъче в стъклото и то при висока скорост ~140. При други случаи не ми се е случвало. Не знам с висока скорост ли караш? За мухите не мога да помогна и аз сега ще чистя че нямаме време да я измия и сега е ужас
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

    Коментар


      #3
      И аз се старая да мия колата след дълъг извънградски път, заради полепнали всякакви гадинки. Мисля, че съм виждал препарати за премахването на мушици, но не знам, колко са ефективни. Относно камъчетата по предния капак, решението е облепянето на целия капак с прозрачно защитно фолио. Щом си тертеплия и те дразнят такива неща предполагам, че няма да те уплаши цената
      Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
      Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
      Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
      BMW X3 3.0D Aut

      Коментар


        #4
        Re: хвърчащи камъчета по пътищата

        mitakkk написа:
        Здравейте,да ви се оплача - за една година и половина 2 сменени предни стъкла, да не говорим че постоянно намирам язви по боята от камъчета. Ето и вчера след боядисване за отстраняване следи от камъчета по бията, след 200 км извън градско отново намерих 2 язвички. Да не говорим чче сега е лято когато не се ръсят пътищата с пясък. Представям си какво е зимата. Вие имате ли такива проблеми?Бих желал да споделите и как почиствате и полепналите мухи по боята на колата. Сега лятото този проблем е актуален. Аз редовно си мия колата след пътуване на дълъг път за да отстраня мухите, обаче вчера забелязах, че те се махат, но ако се загледам под определен ъгъл петната от тях остават. Предполагам трябва да се ползват специалните за целта препарати. Ползвали ли сте такива? Споделете мнение.
        За мен оправия с проблема с камъните и предното стъкло няма. (Има само в ако седи в гаража) Въпрос на късмет си е. Много хора се оплакват особено с по - нови коли.За успокоение и чужбина е така, а пък пътищата им са в пъти по добри от нашите...

        Коментар


          #5
          GaTio2 написа:
          Здравей за стъклата не знам от както имам колата тоест февруари само веднъж ми се удари камъче в стъклото и то при висока скорост ~140. При други случаи не ми се е случвало. Не знам с висока скорост ли караш? За мухите не мога да помогна и аз сега ще чистя че нямаме време да я измия и сега е ужас
          Това с фолиото определено не ми харесва като идея. Някой ако има опит нека да каже. Ама то не изгаря ли по-лесно на слънцето, не се ли наранява от камъчета лесно, което означава, че пък по-често трябва да се сменя?. Друг е въпроса пък как ще ти го поставят и т.н. Ако е такова спасение, защо новите коли не се продават олепени с такова фолио?Принципно не карам бързо, но не е ли достатъчно от кола която ме задмине със скорост 140 да хвръкне камък?Варианта колата да стои в гаража естествено се отхвърля.

          Коментар


            #6
            Трудно можем да избягаме от камъчета, мухи, бръмбари, комари и всякакви летящи твари.Оня ден пътувах през нощта от Банско, а бронята, предния капак и фарове бяха, като от филм на Хичкок - кръв и части от ципокрили на бял фон. Красота. :P Тях ги чистя с препарат за стъкло, като първо ги накисвам с него и след това ги забърсвам. Оставя ли ги по-дълго време - няма чистене и остават петна.Иначе следи от камъчета по стъклото вече имам много и спасението за мен е...ново, ако се наложи.
            A17DTС/S
            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

            Коментар


              #7
              Варианта за камъчетата и насекомите е фолио.Относно надраскването на фолиото. Има такива фолиа, които с поливане с гореща вода премахва драскотините по фолиото.Има авто-козметични центрове, които фолират с предпазно фолио. Само внимавай, че се навъдиха много "специалисти".Най-добрия, но и най-скъпия вариант е цялата кола. Оптимален вариант е фолиране на предна броня, цял или 1/3 от капака, калниците и огледалата.Цената е около 280лв на квадрат.

              Коментар


                #8
                mitakkk написа:
                Принципно не карам бързо, но не е ли достатъчно от кола която ме задмине със скорост 140 да хвръкне камък?
                Не ме е целила кола като минава покрай мен с висока скорост, явно съм късметлия. Оня ден като се бях лепнал зад един с висока скорост и изядох едно
                Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                Коментар


                  #9
                  Карам от 3 години с пукнат джам от камъче, хем в града беше........докато не почне да пречи на видимоста ми, няма да го сменя........
                  Alfa 156 2.0 TS
                  Alfa 156 20VTurbo
                  Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                  Locost TF1 3.0V6

                  Коментар


                    #10
                    ФЕРАРИСТ написа:
                    Карам от 3 години с пукнат джам от камъче, хем в града беше........докато не почне да пречи на видимоста ми, няма да го сменя........
                    Аз така на фиата, още като го взехме имаше цепнатина 4години и половина не е мръднала.
                    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                    Коментар


                      #11
                      Егати кошниците, дето толкоз им се втелясвате...
                      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                      Коментар


                        #12
                        Боята се лекува с керамичен лак, скъпо е, но пък има ефект. За стъклото няма оправия, сменяш периодично и така. Макар, че преди няколко дни падна камък от камион който ми направи дупка в предния капак и на тавана, та за такива неща си трябва танк Аз мия с безконтактен препарат, всичко пада и няма петна.

                        Коментар


                          #13
                          GaTio2 написа:
                          ФЕРАРИСТ написа:
                          Карам от 3 години с пукнат джам от камъче, хем в града беше........докато не почне да пречи на видимоста ми, няма да го сменя........
                          Аз така на фиата, още като го взехме имаше цепнатина 4години и половина не е мръднала.
                          Как карате със счупено стъкло. Мен не ме пуснаха да мина преглед. Казаха "Смени го и ела пак"

                          Коментар


                            #14
                            GaTio2 написа:
                            ФЕРАРИСТ написа:
                            Карам от 3 години с пукнат джам от камъче, хем в града беше........докато не почне да пречи на видимоста ми, няма да го сменя........
                            Аз така на фиата, още като го взехме имаше цепнатина 4години и половина не е мръднала.
                            И аз така с форда, 4 години седя 2 санта пукнатина зад огледалото за обратно виждане и за 1 ден се спраска до долу.Според мен е на късмет
                            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                            Коментар


                              #15
                              mitakkk написа:
                              GaTio2 написа:
                              ФЕРАРИСТ написа:
                              Карам от 3 години с пукнат джам от камъче, хем в града беше........докато не почне да пречи на видимоста ми, няма да го сменя........
                              Аз така на фиата, още като го взехме имаше цепнатина 4години и половина не е мръднала.
                              Как карате със счупено стъкло. Мен не ме пуснаха да мина преглед. Казаха "Смени го и ела пак"
                              При нас (Видин) срещу 40лв минаваш и на съставни части.
                              Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                              Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                              Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                              Коментар

                              Working...
                              X