Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алфа Ромео 159 1.9 JTDm е едно голямо разочарование

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Алфа Ромео 159 1.9 JTDm е едно голямо разочарование

    Колеги искам да ви дам съвет от личен опит да бягате надалеч от тази кола. Не купувайте по никакъв повод този автомобил. Значи първо уж двигателя е дуракоустойчив бил най здравия ала бала...значи смених гарнитура на глава. Да ще кажете то това консуматив, но на 1-вата от седмица да смениш гарнитура на глава си е леко съмнително...като я взимах нищо не хлопаше...вече на 3-я месец скоростната кутия чука на умряло като сменям предавки...съединителя стърже като го натисна....окачването скърца и хлопа цялото вече не мога да му хвана посоките...хидравликата е проблемна...като въртя волана волана се движи на "кадри" насича самия волан...да не говоря за милионите лампи които мигат и писукат по таблото...значи за 100 километра преход сигурно 3452 пъти чувам звукова сигнализация..."за проверка на двигателя" , асистента за потегляне по наклон не работел...VDC не работело....да не говорим, че напрактика нямам втора предавка трябва 1000 пъти да натисна съединителя, че да влезе предавката...при пълен ляв като карам например при обратен завой и колата подскача все едно минавам през бабунки....клапаните чукат над 3000 оборота...да не говорим, че всяко второ палене е неуспешно понеже на студен двигател ми изписва, че двигателя е прегрят...И колеги твя всичкото го нямаше преди 3 месеца като взимах колата...бих ли взел такава кола с тези проблеми ако тогава бяха явни...това е пълен гроб...Не мога само да разбера само как се замаскира всичко това, че за да може след няколко месеца всичко да почне да се проявява....АААА и ненапоследно място фаровете като ги гледаш отпред светят та ти вадят очите, а на пътя няма никаква светлина...дори тревата встрани не е осветена...дори и дърветата не светят...така, че незнам къде отива светлината....Като равносметка съм карал два Фиата на единия му правих само главата веднъж и така го хвърлих...на втория един дебитомер....Тая Алфа явно всичко е вярно което пишат по нейн адрес....Леко коригирано заглавие.Модераторски екип fiat-bg.org
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    Купуваш тоалетна, караш тоалетна.Купил си я за 6к и си уцелил джакпота :D

    Коментар


      #3
      coolboby написа:
      Купил си си тоалетна.Купил си я за 6к и си уцелил джакпота :D
      За 8.2К е ... Ако ми дадеш гаранция писмена заверена пред нотариус, че същата струваща 12К няма да ми прави проблеми...още утре отивам да си купувам + ще ти превеждам цялата си заплата в продължение на 6 месеца....навит ли си ? Или май клишето, че скъпото не прави проблеми пак ще надделее...
      Fiat Bravo 1.9 JTD 100

      Коментар


        #4
        Акт за раждане искаш ли?Гаранция в шоурума! Макар, че и при новите автомобили е на късмет!

        Коментар


          #5
          coolboby написа:
          Акт за раждане искаш ли?Гаранция в шоурума! Макар, че и при новите автомобили е на късмет!
          Не бе щото заучените фрази са много яко нещо...била за 6К и за това била гроб....не е тва причината ...колата си е гроб по рождение...за тва тая марка загива и изкарва по един модел на 10 години....
          Fiat Bravo 1.9 JTD 100

          Коментар


            #6
            Офффф, доста гадна история. Прочитайки заглавието, малко ме напуши на смях и предполагах, че сиг си се ядосал от един два проблема. Но явно този екземпляр, както каза е бил хубаво замаскиран. Язък и за нервите, които хвърляш и за парите. Иска ми се да ти кажа нещо с което да те успокоя, но уви или трябва да я правиш или да я махаш.
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              #7
              Kay_ написа:
              Офффф, доста гадна история. Прочитайки заглавието, малко ме напуши на смях и предполагах, че сиг си се ядосал от един два проблема. Но явно този екземпляр, както каза е бил хубаво замаскиран. Язък и за нервите, които хвърляш и за парите. Иска ми се да ти кажа нещо с което да те успокоя, но уви или трябва да я правиш или да я махаш.
              То и не мога да я махна човек...най - много после да ме търсят да ме бият...тая кола има толкова проблеми, че реално в момента струва 50 лева...
              Fiat Bravo 1.9 JTD 100

              Коментар


                #8
                Всичко, което си го изброил като проблеми при покупката го е нямало, така ли?Наистина въпроса как са го "скрили" е интересен!?!

                Коментар


                  #9
                  Не искам да коментирам, но хората са казали, че кола и жена - на късмет се взимат!Гледаш ги - хубави, красиви, лъснати, обещаващи... а като ги вземеш - отврат отвсякъде.И обратно!Не е до модела на колата. Познавам няколко човека със 159-ки, не се оплакват.Аз съм със същия двигател на Кромата - ами няма такава здрава кола.А като се има предвид, че е първата, която си купувам без консултант автомонтьор с мен.Досега съм минал около 85 хил. км., без никакви проблеми, освен по окачването, за което имат вина хубавите пътища в Северозапада.

                  Коментар


                    #10
                    Immortal написа:
                    Не искам да коментирам, но хората са казали, че кола и жена - на късмет се взимат!Гледаш ги - хубави, красиви, лъснати, обещаващи... а като ги вземеш - отврат отвсякъде.И обратно!Не е до модела на колата. Познавам няколко човека със 159-ки, не се оплакват.Аз съм със същия двигател на Кромата - ами няма такава здрава кола.А като се има предвид, че е първата, която си купувам без консултант автомонтьор с мен.Досега съм минал около 85 хил. км., без никакви проблеми, освен по окачването, за което имат вина хубавите пътища в Северозапада.
                    Окачването го остави там е ясна работата....но просто всеки ден като се кача в нея и почвам да се моля да стигна до крайната си точка...ей го неска новостите са, че паля си аз сутринта и бам изгасва внезапно и пише, че двигателя бил прегрят...както и да е запалих от втория път правя си обратен завой на едно кръстовище и колата подскача все едно джантите са осмици...предният ден пък гася колата вадя ключа и ми изписва, че волана нямало да се заключи и само някви ей такива бъзици си прави тая кола...
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                    Коментар


                      #11
                      Имахме навремето през един двор до нас някакъв сервиз за италиански коли. Целия двор беше в Алфи, всяка чакаща от някъде някакви части от типа на глави, скоростни кутии и т.н. Не съм имал Алфа, не съм карал, не ща и да ги знам. Една позната си взе 2003-та година чисто нова Алфа от магазина. На 80 хиляди изгърмя скоростна кутия. Хилядите влизания в сервиза още от гаранционна заради проблеми с електрониката просто не ги броим.Но има хора, карат ги, доволни са....явно от завода все пак излиза по някоя читава бройка, не са само кочини.

                      Коментар


                        #12
                        Надявам се да не прозвучи като заяждане, но нали ти казах да вземеш Черокито? Прави каквото можеш и я продавай навреме, че колкото повече й се кумиш, толкова по-малко пари ще й вземеш.
                        "Без сърца, сме просто машини"
                        Toyota Prius 1.5 Hybrid
                        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                        Коментар


                          #13
                          M5kov написа:
                          Надявам се да не прозвучи като заяждане, но нали ти казах да вземеш Черокито? Прави каквото можеш и я продавай навреме, че колкото повече й се кумиш, толкова по-малко пари ще й вземеш.
                          Не, че нещо, но едно приятелче си взе чероки което мина на собствен ход 40-50км и останалите 400 на ласо. Проблема му беше толкова смешен, но просто повече не искаше да го вижда. С тази Алфа проблемите според мен идват зад волана. Четох за хиляди модове... е как няма да свети като елха.

                          Коментар


                            #14
                            Е те модовете от там идват от безкрайното светене
                            Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                            Коментар


                              #15
                              Не че нещо, но и аз като минал през няколко италиански автомобила бих ти казал - продавай и не се занимавай с нищо италианско - просто не струва ако трябва да съм искрен. Да, много яко изглеждат, но не стават и ресурсът им е малък.

                              Коментар

                              Working...
                              X