Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за действие при нередност!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за действие при нередност!

    Колеги, днес на връщане от работа, на едно от кръстовищата станах свидетел как колега минава на червено. Ядосах се, не за първи път, но викам си- вече минават всякакви граници!. Видях, че кръстовището е под видеоконтрол и си викам да се обадя, да съобщя, може пък да го гепят. Понеже не знам в такава ситуация на кого да звъня, набрах 112. Изслушаха ме, казаха, че въпросното кръстовище не се наблюдава от КАТ, но ще предадат случая. 5 мин след това ми звъни същия човек, който прие сигнала от 112 и ме покани в удобно за мен време да ида да депозирам на хартия случая в КАТ. Попитах го, дали са видяли камерите, отговори ми, че нямал право да ми каже. Как и да е. Сега в мен се заражда притеснение, че ще се наложи да изляза от анонимност пред келеша, който мина на червено. Не ми се ще да стигаме до личностни взаимоотношения. В такава държавица живеем, че ми е трудно да си представя докъде може да се развие саморазправата после, ако виновника е с манталитет на идиот. Обаче и това с тарикатщината вече взе да ми писва. Не може заради такива да четем всеки ден черни новини. Та, колеги, кажете струва ли си да ида да подам случката писмено?. Има ли шанс да остана анонимен?

    #2
    Re: Съвет за действие при нередност!

    curko написа:
    Та, колеги, кажете струва ли си да ида да подам случката писмено?
    Да!
    curko написа:
    Има ли шанс да остана анонимен?
    Попитай длъжностните лица.
    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

    Коментар


      #3
      Re: Съвет за действие при нередност!

      curko написа:
      Колеги, днес на връщане от работа, на едно от кръстовищата станах свидетел как колега минава на червено. Ядосах се, не за първи път, но викам си- вече минават всякакви граници!. Видях, че кръстовището е под видеоконтрол и си викам да се обадя, да съобщя, може пък да го гепят. Понеже не знам в такава ситуация на кого да звъня, набрах 112. Изслушаха ме, казаха, че въпросното кръстовище не се наблюдава от КАТ, но ще предадат случая. 5 мин след това ми звъни същия човек, който прие сигнала от 112 и ме покани в удобно за мен време да ида да депозирам на хартия случая в КАТ. Попитах го, дали са видяли камерите, отговори ми, че нямал право да ми каже. Как и да е. Сега в мен се заражда притеснение, че ще се наложи да изляза от анонимност пред келеша, който мина на червено. Не ми се ще да стигаме до личностни взаимоотношения. В такава държавица живеем, че ми е трудно да си представя докъде може да се развие саморазправата после, ако виновника е с манталитет на идиот. Обаче и това с тарикатщината вече взе да ми писва. Не може заради такива да четем всеки ден черни новини. Та, колеги, кажете струва ли си да ида да подам случката писмено?. Има ли шанс да остана анонимен?
      Трябва да се разпишеш като свидетел ,ако на другия му бъде съставен акт за нарушението ,друг начин няма.

      Коментар


        #4
        Този начин на действие...не бих казал, че го споделям. Има хора да ги гледат тия камери. Случвало ми се е в друга държава да ме спира полицията с колело, задето не съм спрял на знак СТОП. То...аз не спрях де, щото нямаше грам движение, ама зад мене карал някой и се обадил. Намалих, но не спрях напълно. След десетина минути някъде гледам патрулка, дава ми знак да спра. Ми казва, знаеш, че за велосипедиститие важат същите правила като за колите, що не спираш? Написа ми фиш за предупреждание. Там е така- като нарушиш и нямаш провинения, ти пишат предупреждение. Следващия път те глобяват. За неспиране на стоп е стотина долара...И спиране, ченгето каза-спираш, броиш до три и тогава тръгваш. Така им пишело в закона- спиране е установяване на превозното средство на място за време не по-кратко от три секунди.

        Коментар


          #5
          Salvador написа:
          Този начин на действие...не бих казал, че го споделям. Има хора да ги гледат тия камери. Случвало ми се е в друга държава да ме спира полицията с колело, задето не съм спрял на знак СТОП. То...аз не спрях де, щото нямаше грам движение, ама зад мене карал някой и се обадил. Намалих, но не спрях напълно. След десетина минути някъде гледам патрулка, дава ми знак да спра. Ми казва, знаеш, че за велосипедиститие важат същите правила като за колите, що не спираш? Написа ми фиш за предупреждание. Там е така- като нарушиш и нямаш провинения, ти пишат предупреждение. Следващия път те глобяват. За неспиране на стоп е стотина долара...И спиране, ченгето каза-спираш, броиш до три и тогава тръгваш. Така им пишело в закона- спиране е установяване на превозното средство на място за време не по-кратко от три секунди.
          Известна адвокатка пропуснала да спре на знак
          ФИАТ- Пътят е само формалност
          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
          -----------------------------------------------------
          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

          Коментар


            #6
            Бях в подобна ситуация. Една пастърма паркира като арабин в пустиня.Направих и забележка, а тя изобщо не ме отрази. Супер много се изнервих. Снимах и качих в приложението "гражданите" (какъв селянин трябва да си, за да кръстиш така приложението...).Оказа се, че мога да докладвам снимката до КАТ, чрез приложението. Така и направих. Изпратиха ми инструкции и бланка. Процедурата подробно описана по-долу.Ще съставят акт, в който аз ще съм свидетел. Това означава мин. три имена + ЕГН, а може и адрес. Освен това, ако пастърмата реши да оспори акта, ще се видим в съда.Реших, че не не живея в нормална държава и прецених, че не съм аз човека, който ще оправи държавата. За справка МВР министъра каза, че няма какво да направи, когато хванаха 50 коромпирани патрула. Също така и че за трети път тази годида хващат ченгета в търговия с наркотици.........И се отказах. По-скоро другия път ще и спадна 4-те гуми отколкото да се занимавам с бюрократшината и лелките със сплескани от седене гъзове.Относно минаването на червено. Категоричен съм за това, но помисли, че този човек може да е бързал наистина за някъде и да се е поогледал. Да е бързал за някоя болница или нещо друго. Минавал съм съзнателно на червено веднъж. Бях спрял на Сливница и Опълченска и чаках на червено, когато видях как един младеж баби шамарите на едно момиче, бутна я на земята, тя седна на стълбите и я ритна с крак в гърдите.Тогава тръгнах на червено и отидох да и помогна. И двамата бяха някви наркомани и не бяха на себе си.[quote:4d1d2933d2][size=9:4d1d2933d2]Благодарим ви за подадения сигнал за нарушение. Готов ли сте да се явите като свидетел в Пътна Полиция по сниманото от вас нарушение? Ако да, ПРИКАЧЕНО може да намерите в PDF формат СВЕДЕНИЕ, което:1. При наличие на електронен подпис - попълвате, подписвате и ни го изпращате на signals@grajdanite.bg. Ние лично ще го занесем до Пътна Полиция заедно със снимката2. При липса на електронен подпис - принтирате сведението , попълвате го, подписвате го с трите си имена(ръчно) и подпис(ръчно) :a. Сканирате го в PDF формат и ни го изпращате на signals@grajdanite.bg. Ние лично ще го занесем до Пътна Полиция заедно със снимкатаb. Или може да го занесете до Пътна Полиция всеки ден между 8:30 и 17:30 в стая 18Г отдел Видео Наблюдение или да пратите сведението по куриер с обратна разписка на адрес гр.София, ул
            04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

            Коментар


              #7
              Може и без ЕГН, но име и адрес задължително, за да могат да те призоват за делото.Не е по избор-задължително се призовават актосъставител и свидетел. И има глоби ако не се явят без уважителна причина....

              Коментар


                #8
                Не е така колега, колко да бърза някой. В събота към 18:00 следобяда, при намалено движение един пичага с една Корса направи пред мен поне 5 нарушения. Първо кара в насрещното на двойна непрекъсната за да мине 2-3 коли пред мен. После на ТРИ светофара на червено и накрая на Мушанов в лявата лента правеше къси-дълги да всички. Да, ама долу светна червено, той не беше първа кола да премине и едни двама бугатири с едно Поло ( на които тоя мига) слязоха и оня от Корсата не може да смогне за се заключи и да се извинява... Просто хората са си нагли и имат чувство за безнаказаност.Така, че и към Цецо - Не се занимавай. На всеки му писва в даден момент, но му минава.Много хора могат да кажат, че така не си отстояваме гражданската позиция и бля бля...Днес точно си приближавам към едно кръстовище и на 5м от светофара колата пред мен спирачки, аварийни и шофера слиза. Аз и други отзад сме ВТФ?!? Да направят регистраторите задължителни и да се предават в полицията. Да важат като доказателства, без да попълваш 1000 документа. Да се налагат глоби, да се прибират направо парите за глобите от сметките на хората. Да се махнат тия глупости с давност на фишове, актове.Аааа и най-важното за да има самоконтрол. Малък % от глобата да отива по сметка на човека, който го е заснел. Е тогава ще се избием да се ловим. Да, не ми обясняват как все няма пари тук и там, а да почнат да се сбират всякакви глоби от хората, които не си ги плащат.
                ФИАТ- Пътят е само формалност
                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                -----------------------------------------------------
                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                Коментар


                  #9
                  Добре де, ами тези, на които им съставят актове от камери(не тези в патрулките, а стационарните, по улиците) кой им е свидетел?. Преди 1-2 години привикаха колега в КАТ. Показали му снимки на личната кола как минава на червено на Орлов мост. 2-3 снимки и едно клипче с продължителност 5-10 сек., в което ясно се виждал номера на колата и как завива на червено, когато вече другите са спрели. Колегата си плати глобата, не е възразявал. Не е споменал да е имало и свидетел. Ще му звънна утре да питам.

                  Коментар


                    #10
                    Kay_ написа:
                    Не е така колега, колко да бърза някой. В събота към 18:00 следобяда, при намалено движение един пичага с една Корса направи пред мен поне 5 нарушения. Първо кара в насрещното на двойна непрекъсната за да мине 2-3 коли пред мен. После на ТРИ светофара на червено и накрая на Мушанов в лявата лента правеше къси-дълги да всички.
                    От чисто любопитство - ти как успяваше да го наблюдаваш цели 3 сфетофара, като той е минавал на червено?????Иначе за регистраторите си прав, но им е неизгодно да го направят, щото ще им се стовари толкова работа че ум ще им зайде......а и все пак те нямат сметка от чак толкова добре работеща система........
                    Alfa 156 2.0 TS
                    Alfa 156 20VTurbo
                    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                    Locost TF1 3.0V6

                    Коментар


                      #11
                      Ами след 5-6 секунди светваха зелено. Ама то това беше интересното, че с толкова нарушения и постоянно минаване ляво/дясно, винаги беше 2-3 коли пред мен.
                      ФИАТ- Пътят е само формалност
                      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                      -----------------------------------------------------
                      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                      Коментар


                        #12
                        Има два вида свидетели.Свидетел на нарушението и свидетел на съставянето на акта. В случая с камерата първият вид не е нужен, защото не са нужни показанията му като доказателство-има запис и той е доказателството.

                        Коментар


                          #13
                          Kay_ написа:
                          Да направят регистраторите задължителни и да се предават в полицията. Да важат като доказателства, без да попълваш 1000 документа. Да се налагат глоби, да се прибират направо парите за глобите от сметките на хората. Да се махнат тия глупости с давност на фишове, актове.Аааа и най-важното за да има самоконтрол. Малък % от глобата да отива по сметка на човека, който го е заснел. Е тогава ще се избием да се ловим. Да, не ми обясняват как все няма пари тук и там, а да почнат да се сбират всякакви глоби от хората, които не си ги плащат.
                          Всичко това би било идеално, но няма как да стане, защото би обезсмислило съществуването на КАТ. Няколко камери и един компютър ще заместят тия 60 екипа корумпирани боклуци, които пък от своя страна ще тръгнат да пушат и да пият вода по градинки и т.н. Никое правителство не би си създало това главоболие.
                          Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                          ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                          Коментар


                            #14
                            Salvador написа:
                            Има два вида свидетели.Свидетел на нарушението и свидетел на съставянето на акта. В случая с камерата първият вид не е нужен, защото не са нужни показанията му като доказателство-има запис и той е доказателството.
                            Обаче, ако ти заснемеш някой с регистратор - тогава не е доказателство по дефоут и трябва да ходиш да свидетелстваш ала-бала и пак може да не се признае.
                            ФИАТ- Пътят е само формалност
                            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                            -----------------------------------------------------
                            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                            Коментар


                              #15
                              В България всичко е възможно, с изключение на едно нещо: да влезеш там от където си се пръкнал.
                              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                              Коментар

                              Working...
                              X