Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За гражданските ни права и отговорности

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Аз съм против да има каквото и да е, дори и 1%.
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #17
      pplk написа:
      А защо е била приватизирана и държавата е запазила само 20% от тъй печелившото предприятие? :D
      Либерализация, глобализация, приватизация...Като се приватизираха у нас толкова предприятия у нас, и що стана?!Хайде холан..., както казва един виден съфорумец :D
      браво 1,6/90 - 09 г.

      Коментар


        #18
        Докато Бойко с тъпите му магистрали е на власт така ще е :D особено интересно ще стане след 5-6 години ,когато въпросните магистрали станат лунен пейзаж ,кой ще ги прави извънгаранционно Всеки който се е захванал с какъвто и да е частен бизнес в Бг ,би казал ,че държавата е скапана ...А примера с АЕЦ-а малко не е адекватен ,то това е единственото ни останало държавно богатство дет се вика ...Абе жалка картинка е тая така наречена ДЪРЖАВА ,аз отдавна съм я отписал ,децата да станат европейци това е целта
        фиатче Браво 2.0

        Коментар


          #19
          Tomazo, то по тая логика, дай не правим и метро, че и то може да се амортизира. Абе направо да се върнем в 19 век, с каручки, че и те не се развалят. Този агрумент за Бойко и неговите магистрали отдавна остаря, като папагали го повтаряте. Нарежи си сланинка, сипи си ракийка и седни да псуваш държавата пред телевизора, сигурно живееш в някоя мизерна панелка и пак държавата ти е виновна, че живота ти е скапан :D Първата стъка е инфраструктура, осугурява се поток на хора, услиги, материали, блага. Ама ти си на светлинни години от този извод Сигурно искаш, по цял ден да си караш Фиата и държавата да ти плаща 2000 лева, щото " така правят на Запад". Да ама на Запад хората са интелигентни и дават нещо на обществото, не само да искат от държавата. Благодаря. Лека вечер.

          Коментар


            #20
            marin993 написа:
            Първата стъка е инфраструктура, осугурява се поток на хора, услиги, материали, блага.
            Абе аз 7-8 пъти в месеца крача по тая "стъпка" и гледам че като се направи "стъпка" от 5-10 километра(което се случва в най - добрия случай на 5-10 години) и след около 5 до 10 месеца се налага допълнително утъпкване, щото стъпката е станала или на коловози или на бабуни.......а по магистралата има още участъци от бай Тошово време дето са в по добро състояние......така че тая първа стъпка в инфраструктурата продължава доста дълго.......
            Alfa 156 2.0 TS
            Alfa 156 20VTurbo
            Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
            Locost TF1 3.0V6

            Коментар


              #21
              мен ме радва как някой си плямпа и си вади изводи така наизуст .Аз първо ракия не пия :D спорта преди всичко .Фиат отдавна не карам ,тука соц.статус отдавна не се оприличава с карането на фиат и не това е най-важното .понеже явно по-малко си живял и видял ето ти малко факти : Метрото е единственото що -годе добре направено ,но като се има предвид, кой век сме по-добре да не му търсим кусури а да му се радваме . Магистралите на теб ти харесва как са направени ли ? качествено ? също като цариградско ? Всеки един който е направил ,един тигел из европа може да види разликата ...Франция няма да я броя изобщо защото са и по стари магистралите от нашите Развивал ли си някакъв собствен бизнес ? щото ако си щеше да кажеш да ти пикая на инфрасктруктурата на фона на бюрокрацията ...Тоя поток от блага и услуги що не се пробваш да го предлагаш на хората в пенсионна възраст ???И накрая ,да точно това искам като се пенсионирам един ден ,дай Боже държавата да ми плаща 2000 лева ,а аз да си карам фиат-а !!Та точно тая скапана държава научи ,хората с малко акъл ,как да не и плащат нищо ,познай защо ...Защото виждат бъдещeто
              фиатче Браво 2.0

              Коментар


                #22
                ФЕРАРИСТ написа:
                а по магистралата има още участъци от бай Тошово време дето са в по добро състояние
                Ники, само с това не мога да се съглася.НЯМА такива участъци.НИКЪДЕ в България.

                Коментар


                  #23
                  Най-читавите пътища,които съм виждал като качество, за били в Азия, около тропиците. Слага се асфалт и наистина кара 20 години без поддръжка. Но...няма сняг! Цикълът замръзване-размръзване е това, което и разказва играта на пътната настилка. Страната с най-ужасните пътища за мен е Канада.Тези просто няма кой да ги стигне. "Първата стъка е инфраструктура, осугурява се поток на хора, услиги, материали, блага." Така е на теория. Така пише в книгите. На практика обаче трябва да държим сметка и КОГА ще ги осигури. Т.нар. "таймфрейм" е много важна част от задачата. Ако ще започне да ги осигурява след 2 години с устойчив растеж...ок. Ако е след 5 и не е толкова устойчив...да кажем, че пак ще е ок. Ако ще е след 20 години вече е проблем-трябва да мислим с какви ресурси ще ги поддържаме до тогава.

                  Коментар


                    #24
                    slonikon написа:
                    pplk написа:
                    А защо е била приватизирана и държавата е запазила само 20% от тъй печелившото предприятие? :D
                    Либерализация, глобализация, приватизация...Като се приватизираха у нас толкова предприятия у нас, и що стана?!Хайде холан..., както казва един виден съфорумец :D
                    Баси сравнението! Ако беше прав, германските пощи трябваше да са закрити още миналия век, ма незнайно как са на печалба.
                    207 тиква автомат
                    новокромаджия 2.4 печка

                    Коментар


                      #25
                      tomazo написа:
                      Всеки който се е захванал с какъвто и да е частен бизнес в Бг ,би казал ,че държавата е скапана ...
                      Ми, аз съм в частния бизнес от близо 20 години и не го казвам. Аре да помислим, колко от напусналите българи основаха частни фирми по света и просперираха и колко бачкат на заплата? Явно всички държави са скапани, та не позволяват изява на "прочутото българско трудолюбие и предприемчивост". :D Няма по-смотан, по-мързелив и по-тъп народ от българския!!! На него винаги някой му е виновен-държавата, турците, руснаците, американците, но никога вината не е в него.Зарежи го братче,изтървах бизона,а пък жената глътна я питона.Ехей, съседе, тя стана много зле!Май из пещерите живяхме по-добре.Гръцкият търговец вчера пак ни мина,златото прибра ни,пробута груба глина.Ехей, съседе, тя стана много зле!Май през неолита живяхме по-добре.Вчера византийци, днеска пък татаринивицата взе мистарият болярин.Ехей, съседе, тя стана много зле!Май че като траки живяхме по-добре.Къпят се селата в море от ален пламък,с ятаган агатасъбира кръвен данък.Ехей, съседе, тя стана много зле!По-добре живяхме при нашите царе.В Сливница победа, Одрин е превзет,а наш`те територииграбят ги отвред.Ехей, съседе, тя стана много зле!Май под турско робство живяхме по-добре.Агнешко от трици, доматите от слама,а като погледнешфукнята ни голяма.Ехей, съседе, тя стана много зле!Май като маймуни си бяхме най-добре.
                      207 тиква автомат
                      новокромаджия 2.4 печка

                      Коментар


                        #26
                        Пропуснал си комунистите в списъка с виновните. Все пак, допреди към 26,5 години не си спомням някой да ни е бил виновен за нещо, ма ти като по дрът явно си спомняш по-добре. Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 Аз лично познавам двама, основали фирми - 1 в щатите и един май в Белгия беше. Съответно строител и някаква поддръжка на поливни машини, ако си спомням правилно. От общо към 20 емигрирали лично мои познати, смятам, че е доста добър процент. Вярно, че 90% от въпросните ми познати са с докторски степени и всъщност получават едни пари за една работа, дето не им налагат да се напъват за повече, въпреки страховития капацитет на 2-3 от тях. За Дойче пост, естествено, че съм прав. Може би ти ще ми обясниш защо е приватизирана чак през 1995. Или Рено през 1996? М? Дотогава Франция и Германия са тънели във средновековен мрак, може би? Или е нямало "по-смотан, по-мързелив и по-тъп народ от" германския (френския) и през 90-те рязко се осъзнават? Тва ще да е магия някаква. Та, от личен немалък международен опит: Комбинирано няма по-интелигентен, трудолюбив и готин Народ от българския.Просто Държавата ти налага отговорности пред т.нар. бизнес, които не кореспондират със законните ти права, дадените законно от въпросната Държава. Няма смисъл да се събират на едно място въпросните права и отговорности. Трябва да се чете по форумите за всеки проблем, за да знае човек какво реално ще му се случи, независимо какво пише в съответния закон.
                        браво 1,6/90 - 09 г.

                        Коментар


                          #27
                          Ако твоя опит беше меродавен, 100 000 българи щяха да просперират извън България със собствен бизнес, ама сметките не излизат Казах , че сравнението между България и Германия е повече от неуместно, а че германците не са тънали в средновековен мрак е ясно, все пак са били от страната на победените след ВСВ, а на франсетата не им се изсипа благодетелта наречена социализъм. Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 А, че българина е тъп, мързелив и най-вече завистлив и все някой друг трябва да го "оправи", няма кво да обсъждаме. Единствено нас друг ни освободи от турско, а в същото време си затваряхме вратите пред ботевата чета. И очакваш от този народ сам да гради бъдещето си? Ха! Ако някога се разкарам от България, няма да е заради политиците, а заради матрЯла.По времето на соца всички бяха толкова щастливи и доволни, че бяха оградили държавата с мрежи, да не влязат тълпите от гнилия Запад или някой да не се обърка и да избяга от рая. Yellow_Flash_Colorz_PDT_29
                          207 тиква автомат
                          новокромаджия 2.4 печка

                          Коментар


                            #28
                            И както се казва, истината е винаги някъде по средата....

                            Коментар


                              #29
                              1. Ти откъде знаеш, че 100 000 българи не просперират извън България със собствен бизнес?2. Гледам, че отговорът на въпроса за приватизацията го знаеш какъв е, ама хич не ти изнася.Другите отиват на офтопик, ако искаш ги копни в общополитическата.Ако пък твоите изказвания относно условията за бизнес, създавани от държавата бяха меродавни, стотици хиляди счетоводители и бизнесмени нямаше да вият на умряло от последните промени в законите за данъците и счетоводството. Или да има теми, като тая за алкохолното съдържание. Променени що? За кефа на застрахователи и данъчни консултанти. Или вносители на акумулатори и автомобилни гуми. Все бизнеси с между мижав и никакъв принос за тая страна.В заключение, не познавам нито един човек, емигрирал, щото не го кефят комшиите. Вземи емигрирай, че да ми обогатиш опита! Всички си тръгнаха заради отношението на държавата към тях. Затова я има и тая тема. Щото човекът, като се е опитал да се запознае с правата и задълженията си е видял, че всичко може да се чете и така и така, и то благодарение на някоя нова редакция.П.С.
                              pplk написа:
                              tomazo написа:
                              Всеки който се е захванал с какъвто и да е частен бизнес в Бг ,би казал ,че държавата е скапана ...
                              Ми, аз съм в частния бизнес от близо 20 години и не го казвам.
                              браво 1,6/90 - 09 г.

                              Коментар


                                #30
                                Проблема е, че сме на мн кофти местоположение, хем сме в Европа, ама хем и не сме. Очите ни само на Запад гледат, какви им били пътищата, какви им били заплатите, какви им били политиците, едва ли не са нещо много повече от нас. Видяхме ги и тях, колко западни политици имат сметки в офшорки. Друго. имам преки наблюдения в сектор " Сигурност". ако на западните полицай им дадем материалната база на родните полицай и 1 ден няма да издържат. Просто ни е така народопсихологията, все гледаме в чуждите ръце. Наскоро излезна класация на най- щастливите народи. Оказа се че в топ 3 са държави от Южна Америка, нито са най- богатите, нито най- благоустроените.Както казах само на Запад гледаме- а тея западни ценности... не мерси- гей бракове, еврейски семейства/кланове който притежават всички големи корпорации, и ние сме им познайте кво- купуваме им буклуците и отровите. Не всичко е пари и пътища и заплати и не знам още какво. Да, трябват някакви пари за да живееш достойно, но как хора с ниски доходи са по- щастливи от нас ? Просто човека е такова същество, и най- красивата жена да имаш, и най- луксозната кола, и най- богатия да си пак не ти достига нещо и гледаш в чуждо. Толкова мн богати и известни се самоубиха и измряха от наркотици, като са мн щастливи и богати защо се друсат.И до колегата, Томазо, това да караш Фиат не е лошо. И преди съм го казвал- за мен Фиат е много по- достойна кола от някое опикано старо БМВ Тъй че, да си караме Фиатките с кеф, и да сме добри хора, пък другото.. еби го

                                Коментар

                                Working...
                                X