Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Айде "чИститУ" - задължителни зимни гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Това на завоите ,на някоя права едва ли ще успееш айде малко по тъй.
    Е46 330d 2++

    Коментар


      Едно си баба знае , едно си баба бае...Ти му говориш за температура на асфалта зимата, той ти говори за глобалното затопляне...Ходи си зимата с джапанки на 15 градуса тогава!
      Fiat Punto 1.1-Синята птица
      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

      Коментар


        dasteri777 написа:
        Това на завоите ,на някоя права едва ли ще успееш айде малко по тъй.
        Колега я кажи ти на тази картинг писта какво правеше? Като гледам колко компетентно отговаряш предполагам си отговарял за техническата подготовка на гумите на всички картинги? Участвал си в техните технически изпитания на различни настилки и метеорологични условия? Щото ако е било така сигурно щеше поне да си чувал за едно или друго от нещата, които примерно Ферариста се опитва да обясни?

        Коментар


          donnna написа:
          Едно си баба знае , едно си баба бае...Ти му говориш за температура на асфалта зимата, той ти говори за глобалното затопляне...Ходи си зимата с джапанки на 15 градуса тогава!
          Каква е температурата на асфалта в Смолян, в Пловдив и в Скандинавските държави ??????? Ако една и съща съм съгласен с теб.Ама не е :D Май ти си въртиш плочата без да си напънеш малко гънките. Отговори ми на един единствен въпрос ?
          Значи всички тези 11 развити държави нещо са се объркали,а ТИ си прав така ли ? :D
          Излиза че потребителя donnna от форума на фиат.бг ,е много по образован и квалифициран капацитет :D от експертите на 11 развити модерни държави от Европейския съюз.Съгласен ли си? :D

          Коментар


            dan4op5 написа:
            Каква е температурата на асфалта в Смолян, в Пловдив и в Скандинавските държави ??????? Ако една и съща съм съгласен с теб.Ама не е :D Май ти си въртиш плочата без да си напънеш малко гънките. Отговори ми на един единствен въпрос ?
            И понеже производителите на гуми няма как да правят гуми отделно за всяка държава и да правят разследване къв и е асфалта, те предлагат модели който да имат както казах широк диапазон на действие спрямо предназначението си - били те зимни, летни и прочее......
            Alfa 156 2.0 TS
            Alfa 156 20VTurbo
            Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
            Locost TF1 3.0V6

            Коментар


              todorakiggg написа:
              dasteri777 написа:
              Това на завоите ,на някоя права едва ли ще успееш айде малко по тъй.
              Колега я кажи ти на тази картинг писта какво правеше? Като гледам колко компетентно отговаряш предполагам си отговарял за техническата подготовка на гумите на всички картинги? Участвал си в техните технически изпитания на различни настилки и метеорологични условия? Щото ако е било така сигурно щеше поне да си чувал за едно или друго от нещата, които примерно Ферариста се опитва да обясни?
              Броях колко водни кончета ще пресекат финалната права пич.Ти можеш ли да четеш въобще?Написах че дори и да кажа нещо компИтентните колеги ще си знаят тяхното.Даже и на изпитанията на НАСА бях тествах гумите на марсохода.
              Е46 330d 2++

              Коментар


                Картингджията, ти зимата с джапанки ли ходиш не разбрах навън???
                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                Коментар


                  donnna написа:
                  Картингджията, ти зимата с джапанки ли ходиш не разбрах навън???
                  Как да го кажа градски не знам.Слагам си шушони и тогава джапанките от 1.50 дето са
                  Е46 330d 2++

                  Коментар


                    Аз, ако позволите само с моя скромен 37 годишен шофьорски опит да заявя; не съм закъсвал заради гуми! Картинги ,заяждане и разни технолози на зимни гуми! Досега нямам щета по гражданска или каско!Коли ,мотори, и трактори и камиони щото съм професионален шофьор а не карач!Стига сте наливали вода в чужда воденица! Нека всеки сам си преценява. А като се издънш и да дойде ,,органа,, и да те ,,сапуниса както е в Германия.
                    Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                    Коментар


                      кроко61 написа:
                      Аз, ако позволите само с моя скромен 37 годишен шофьорски опит да заявя; не съм закъсвал заради гуми! Картинги ,заяждане и разни технолози на зимни гуми! Досега нямам щета по гражданска или каско!Коли ,мотори, и трактори и камиони щото съм професионален шофьор а не карач!Стига сте наливали вода в чужда воденица! Нека всеки сам си преценява. А като се издънш и да дойде ,,органа,, и да те ,,сапуниса както е в Германия.
                      +1
                      Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                      ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                      Коментар


                        кроко61 написа:
                        Аз, ако позволите само с моя скромен 37 годишен шофьорски опит да заявя; не съм закъсвал заради гуми! Картинги ,заяждане и разни технолози на зимни гуми! Досега нямам щета по гражданска или каско!Коли ,мотори, и трактори и камиони щото съм професионален шофьор а не карач!Стига сте наливали вода в чужда воденица! Нека всеки сам си преценява. А като се издънш и да дойде ,,органа,, и да те ,,сапуниса както е в Германия.
                        Те това е самата истина .Трябва да се наблегне не толкова на гумите, а основно на задкормилното устройство.След последните изцепки по пътищата с тия побоища право да ви кажа се отказвам да пътувам вече . Ще се огранича само от града до село и то с много голям страх.
                        Фиат Панда 1.2 2006година
                        Синджира си идва ,а козата я няма...

                        Коментар


                          То така обърнахте темата, че уж от зимни гуми няма нужда и виж ли те са направени само да си дават парите хората на вятъра.Както някои писаха - това си е до личен избор, аз предпочитам зимната гума през тези месеци и съм се убедил не еднократно в нейното предимство, най-малкото на мокро доста по-добре се държи а за нашия климат имаме доста мокри дни зимъска. А ако искате карайте и със сликове през зимата - ваше решение е. Ама ако всички ревът за парите - 500 лева са ти зимните гуми и да речем са за 5 години. Това прави 8 лева на месец - 1 кутия цигари и 2 кафета. А ако караш с летни гуми няма ли да ги "търкаш" и тях?
                          FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                          Коментар


                            Снощи се поразмислих и си върнах спомените от миналия век. Карам кола от 1967г. Някъде до около1995 година не съм чувал за зимни и летни гуми . С каквито гуми купя колата с такива съм карал и зиме и лете по няколко години и после купувам от Баба Вида видинки.През 1976 и 1980 година съм минавал целия соц лагер с тия гуми и проблем никакъв .Зимно време и по Балкана на хижите съм ходил ,лятно време и до морето съм ходил в жегите та какви бяха тия гуми че издържаха и зиме и лете . Не оспорвам качествата на гумите и на едните и на другите , но понякога и други неща са по важни отколкото гумите .Виждам от пет шест години откакто карам коли 4 по 4 че стабилността при тях е по добра при сняг и дъжд, но това не значи ,че трябва непременно всички да бъдат с такива коли зимно време .Място под слънцето има за всички стига разумно да карат.
                            Фиат Панда 1.2 2006година
                            Синджира си идва ,а козата я няма...

                            Коментар


                              А ти прочете ли ми поста или си въртиш плочата само?
                              В Австрия, Румъния, Хърватска, Германия, Чехия, Словакия, Люксембург и Норвегия използването на зимни гуми е задължително, ако се изисква от метеорологичните условия - снеговалеж, поледица. В Италия, Испания и Франция употребата на зимни гуми е задължителна само при наличие на специален знак и в планинските райони.
                              България е по- топла държава от половината отгоре ,който НЯМАТ задължителни зимни гуми.Значи всички тези 11 развити държави нещо са се объркали,а ТИ си прав така ли ? :D Колега, вижда се че знаеш законите на "умните държави", сега е добре да ни разясниш (на нас незнаещите) и технологията на изпълнение. Как става така, че се спазва този закон за зимни гуми при тях развитите. Тръгва някой от изброените горе държави, срещат го лоши метеорологични условия, вижда знака за зимни гуми и какво: 1) връща се, 2) купува си зимни гуми монтира ги и продължава, 3) вади зимните гуми от ремаркето и ги слага. Че то на бъркотия като нашата ми прилича. Виж нашите държавници как точно и ясно са го измислили: зимата - зимни гуми , лятото-летни гуми. Какво му е лошото на закона?
                              FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                              Коментар


                                tambuhtaneca написа:
                                Ама ако всички ревът за парите - 500 лева са ти зимните гуми и да речем са за 5 години.
                                Ако 5 години караш едни зимни...те на петата, даже на третата година са едни зимни, зимни....

                                Коментар

                                Working...
                                X