Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наказания и за пътници в кола, управлявана от пиян шофьор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Наказания и за пътници в кола, управлявана от пиян шофьор

    Строги мерки и за пътниците, качили се в колата на пиян шофьор. Според тълкувателно решение на Върховния касационен съд ще носим солидарна отговорност заедно с водача, ако той катастрофира и се окаже, че е пил... http://www.vesti.bg/bulgaria/obshtes...048319Това ми се вижда прекалено... ако се е нафиркал така щото да е видимо пиян - логично, но ако е вкарал едно, две малки откъде да го знаеш. Или трябва дрегери да си носим преди да се качим при някого... горките жени на пияниците
    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

    #2
    Това е много интересно, мен при определени условия не можеш ме позна, че съм пил 100 гр. уиски и две чаши вино. Ще карам от тук до София, е не бих го направил, защото на следващото кръстовище ще ме засече някой и аз ще съм виновен при ПТП.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      В България застрахователното лоби винаги е било много силно...
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #4
        kiro_of_the_day написа:
        В България застрахователното лоби винаги е било много силно...
        И ще плащаме и като лежим в спалнята, а колата е в гаража.
        Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

        Коментар


          #5
          Май ви минават през главата някакви частни случаи.Представете си сядате с мен на маса и си джокаме, аз ви казвам, че ще ви закарам. Знаете ме, че си карам бавничко и дори и да съм пил...лека полека ще престигнем. Вие си мислите "Ееее и да ни спрат - той ще го отнесе" Да, ама сега ако ни спрат и двамата ще го отнесем. За това, ще се позамислите преди да се качите. И приемаме, че заспивам зад волана и се удрям в стълб...въвеждането на тая глоба може да си спаси живота.Ама, като се замисля, щом инстинкта за самосъхранение не спира хората да карат пили, че някаква парична глоба ли ще ги спре.
          ФИАТ- Пътят е само формалност
          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
          -----------------------------------------------------
          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

          Коментар


            #6
            Kay_ написа:
            ....Представете си сядате с мен на маса и си джокаме......... Знаете ме, че си карам бавничко ......
            Нямам такова развинтено въображение! Ти не пиеш!
            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

            Коментар


              #7
              Kay_ написа:
              Май ви минават през главата някакви частни случаи.Представете си сядате с мен на маса и си джокаме, аз ви казвам, че ще ви закарам. Знаете ме, че си карам бавничко и дори и да съм пил...лека полека ще престигнем. Вие си мислите "Ееее и да ни спрат - той ще го отнесе" Да, ама сега ако ни спрат и двамата ще го отнесем. За това, ще се позамислите преди да се качите. И приемаме, че заспивам зад волана и се удрям в стълб...въвеждането на тая глоба може да си спаси живота.Ама, като се замисля, щом инстинкта за самосъхранение не спира хората да карат пили, че някаква парична глоба ли ще ги спре.
              Това добре, ама ако се качиш на такси или маршрутка и незнаеш, че ония е пил или пък е без книжка тогава някакси не съм навит и аз да отнеса глоба.
              punto HGT

              Коментар


                #8
                didich написа:
                Kay_ написа:
                Май ви минават през главата някакви частни случаи.Представете си сядате с мен на маса и си джокаме, аз ви казвам, че ще ви закарам. Знаете ме, че си карам бавничко и дори и да съм пил...лека полека ще престигнем. Вие си мислите "Ееее и да ни спрат - той ще го отнесе" Да, ама сега ако ни спрат и двамата ще го отнесем. За това, ще се позамислите преди да се качите. И приемаме, че заспивам зад волана и се удрям в стълб...въвеждането на тая глоба може да си спаси живота.Ама, като се замисля, щом инстинкта за самосъхранение не спира хората да карат пили, че някаква парична глоба ли ще ги спре.
                Това добре, ама ако се качиш на такси или маршрутка и незнаеш, че ония е пил или пък е без книжка тогава някакси не съм навит и аз да отнеса глоба.
                Тогава няма да има наказание. Наказание ще има в случай, че знаеш, че шофьорът е пил и въпреки това се качиш да се возиш.
                Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
                Chevrolet Aveo

                Коментар


                  #9
                  Все отнякъде трябва да събират още пари, като от манго не могат, ще търсят други допълнителни варианти. Евро програмите са усвоени на макс, но искат още. Данъкоплатците драстично намаляват, а алчноста на държавните служители расте. Последните по презумция трябва да са в услуга на народа. В действителност са паразити, с все по-малко изключения. Интересно с какво точно допринасят и моля не давайте пример с учители и здравеопазване, изтъркано е и там корупцията е на още по-големи висоти. Тръгнал да обеснява Москов, че замисъла на данък вредни храни и нова ’схема’ с направленията не бил ’такъв’. Сигурно и идеята не е кмета на село да си купи имот за 2 милиона след половин мандат, но действителноста е точна ’такава’. Същото и с въпросния закон за глоби и наказания по пътищата.
                  The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                  Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                  Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                  Коментар


                    #10
                    Сега, тука проблема е, че носенето на административно-наказателна отговорност предполага извършването на определени "процесуално-следствени действия" по установяване на състоянието на водача който ще ни вози - това най-малкото е обидно (ако е наш близък), после той може да откаже такава "проверка" (с или без техническо устройство). С други думи, се предвижда вменяване на вина за чуждо деяние, което е правен нонсенс, особено при положение, че не е определен процедурен ред за начина по който един пътник ще трябва да установява състоянието на водача. В това решение се предвижда само резултатът от един чисто хипотетичен сценарий във вид на застрахователно събитие. В този случай очевидно става въпрос за "узаконяване" на застрахователния рекет, нещо граничещо с произвол облечен в законова форма... Ако към това добавим и другите подобни идеи генерирани от управляващите - става страшно. Почнаха от ракиите дето сме изпили, от сланината дето сме изяли,... и комай ще се стигне и до ония работи в кревата дето ги правим (как, с кого и по колко пъти)... както е тръгнало това може да се окаже привилегия единствено на брадатите майки с деца дето прииждат от изток...
                    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                    Коментар


                      #11
                      Най - лесния начин да се неглижира тежеста на закона и да се провокира неспазването му е писането на закони който не търпят прилагане и спазване - така се насажда навик че можело да има закон, но няма как да се спазва и прилага........Можело да не се наказват пътниците, ако не знаели......и как ще докажат че съм знаел......
                      Alfa 156 2.0 TS
                      Alfa 156 20VTurbo
                      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                      Locost TF1 3.0V6

                      Коментар


                        #12
                        Мисля, че не разбрахте същността на казуса. ВКС имаше противоречива практика по въпроса подлежи ли на намаляване размера на застрахователното обезщетение, при ПТП, станало по вина на пиян водач, ако пострадалият пътник е знаел, че водачът е пиян. Повечето съдилища искаха съпричиняване-т.е. пътникът да е допинесъл с нещо конкретно за ПТП-то, а не просто да се е качил в колата. Една постановка, която беше неправилна, защото не даваше достатъчна тежест на риска, който пътникът съзнателно е поел. Ами не можете да се наливате до сутринта и после да търсиш обезщетение като се пребиете. Да си си взел такси! Знаел си, поел си риск....Друга тема е как ще го доказва застрахователя това, защото има риск да събере един рейс мангали, които да кажат: "Да бе, тоя го молеше да го закара, дори насила му набута ключовете в ръцете и го вкара в колата"...

                        Коментар


                          #13
                          И тука не става въпрос за глоба.Става дума за това, че ако водачът причини ПТП, докато е с алкохол в кръвта НАД 0.0 промила (НЕ Е НАД 0.5, както е за глобите), ще връща парите на Застрахователя, които той е платил на пострадалите. И в случая пътниците ще са солидарни с водача, демек, аз го разбирам, че ще плащат и те.А иначе - пътниците в автомобила на виновника не се покриват от застраховката "ГО", ако няма допълнителна опция "застраховка на местата в автомобила".Относно 0.0 промилите - всичко зависи от съдията. Но практиката е застрахователните компании да плащат под масата на съдиите и те да отсъждат в тяхна полза.Съвсем прясно е последното решение по делото на приятел, направил ПТП с 0.2 промила в кръвта.Сега има да плаща около 7 хиляди лева на застрахователя.Пази Боже!

                          Коментар

                          Working...
                          X