Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Линукси и тъчскрийни

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Линукси и тъчскрийни

    Напоследък много се замислям за покупката на някое от тези хибридни лаптопчетета дето се превръщат на таблети, но никак не се разбирам с виндовса, особено тея мъзгочи от Вин8 нагоре... Та питането ми е, някой има ли идея или опит с Линукс дистро, което може да работи като истинско на такова устройство?

    #2
    Убунту тъч. Мисля че става и че е добър. Гледал съм само клипове, има го и за смартфони, но мисля че е дамо за нексус засега, иначе има и десктоп версия.

    Коментар


      #3
      Като из начало исках нещо малко и леко, което да може да се включва към HDMI монитор или телевизор. Бях гледал няколко различно марки и модели, но не съм сигурен кой линукс може да управлява сензорния дисплей... Иначе си идваха с нормален Вин8.Така де, УбунтуТъч може да е читаво но е за смарт устройства, а аз говоря за хибриден лаптоп. Понеже цената му не е никак малка, а ме беше шубе да си играя на "пробванка", накрая реших и си взех едно малко 12’’ Ацер-че, което ми върши чудесна работа, но пък няма тъчскрийн.Оня ден обаче четох, че КДЕ и Унити и Линукс Минт (с тяхната MATE и Cinnamon) вече работели в посока на стабилна поддръжка на тъчскрийни и хибридни устройства, та се чудех дали няма някой вече да го е пробвал...

      Коментар


        #4
        bubachko написа:
        Като из начало исках нещо малко и леко, което да може да се включва към HDMI монитор или телевизор. Бях гледал няколко различно марки и модели, но не съм сигурен кой линукс може да управлява сензорния дисплей... Иначе си идваха с нормален Вин8.Така де, УбунтуТъч може да е читаво но е за смарт устройства, а аз говоря за хибриден лаптоп. Понеже цената му не е никак малка, а ме беше шубе да си играя на "пробванка", накрая реших и си взех едно малко 12’’ Ацер-че, което ми върши чудесна работа, но пък няма тъчскрийн.Оня ден обаче четох, че КДЕ и Унити и Линукс Минт (с тяхната MATE и Cinnamon) вече работели в посока на стабилна поддръжка на тъчскрийни и хибридни устройства, та се чудех дали няма някой вече да го е пробвал...
        От 3 години съм на убунту с КДЕ, обаче като ги знам КДЕ колко са бавни с новите версии скоро няма да стане това дето го искаш ти...От поне година четох, че работят върху поддръжка на "пипане и мазане" ама последно четох, че много гърмяло КДЕ-то на такъв екран по форумите, очевидно не са готови още, въпреки че мотива на КДЕ за тази година бил точно touch and mobile.Иначе лятото КДЕ пуснаха Plasma Mobile, ама то е за телефон, нещо което на теб не ти трябва.

        Коментар


          #5
          Извинявай май те пратих за зелен хайвер. Заглеждам го това убунту заради смаррфоните и ме се стори че има десктоп версия такава, но се оказа че не е така. Иначе със здраве да си ползваш ейсерчето хич не са лоши.

          Коментар


            #6
            Общо взето от това което четох, нито една графична среда няма потвърдена поддръжка и читава работа за тъчскрийни. Явно ще чакам, поне до момента в който ще мога да си позволя някое такова латопче дори и на старо, да си тествам Иначе todorakiggg, аз съм заклет фен на КДЕ още от времето на старото ми FreeBSD 4.0 и КДЕ2. Писаха, че плазма5 вече имала такава поддръжка, но от лятото я следя и тествам - твърде дървена е и със слаба поддръжка на видеокарти дори за нормален лаптоп... Мисля, че поне 16.04 LTS трябва да излезе, за да се опитам пак да мигрирам на нея, за сега се върнах на 14.04 LTS-a и ще чакам...

            Коментар

            Working...
            X