Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Полицейски протести

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Винаги съм твърдял, че колкото повече социализъм, толкова повече лентяйство. Социалните придобивки в армията и полицията родиха огромна група мързели издържащи се от нашите данъци. Полицай, военен, пожарникар и всичко останало се става по ПРИЗВАНИЕ, а не заради 10-20 заплати и ранно пенсиониране. Огромна част от тия полицаи след пенсия минават от другата страна на закона и това не е тайна за никого. Сигурно, щото са много принципни? За съжаление, истинските полицаи са удавени в морето от посредственост и корупция. Лентяите винаги са недоволни, когато лентяйството спре да се възнаграждава.
    207 тиква автомат
    новокромаджия 2.4 печка

    Коментар


      #62
      stilo_new написа:
      За това България е най-мизерната държава в Европа. Заради мисленето на хората, си заслужаваме жалкото положение в което сме. И никога няма да се оправим. Хората излизат да си търсят правата и да имат по-добър живот и всички им се нахвърлят. Те са хора като всички нас, със семейства, деца и т.н. Кой колко работа върши и кой става и кой не, вие няма как да знаете и е смешно да ги слагате под общ знаменател всичките. По същият начин ще реагирате ако се вдигнат на протест , лекари, учители, железничари или каквито и да е други. Защото не си вършели работа, били харантутници и т.н. Вместо всички да подкрепим такива неща и всички да се борим за по добър живот, само си траем и оплюваме другите, които са решили да надигнат глас.
      И то незаконно.... така ли се прави? Ако аз изляза да протестирам незаконно веднага ще дойдат десетина да ми свият крилата, нали? Вчера ходихме в дирекция Миграция във Варна за един познат да си изкара лична карта. Толкова грубо и арогантно им беше поведението на служителките, ама на всичките 4 вътре, които взимат заплата от моите данъци. Да не говорим, че не знаят какви документи се искат - отзада на заявлението пише какво се иска, като питах дали е свободен текст декларацията, едната като фъсна, че не се искала декларация и аз, простата, къде съм го прочела... като й показах, започна да се държи още по-арогантно все едно съм някаква досадница и нейната работа е да си почива в работно време. Същото отношение съм срещала от полицаи, които са на входа на РПУ-тата. Сори, колега, ама тия хора не са за никаква държавна работа и както се изрази моят познат, в Ирландия няма да си намерят работа дори като чистачки на държавна служба. Така че тия, дето не стават, са в пъти повече от тия, които стават. И да, има такива, които стават, но аз не съм съгласна всички да се третират еднакво, да се пенсионират еднакво и да взимат еднакво 20 заплати от моите данъци. Не виждам нищо лошо в това да им се орежат привилегиите, особено ранното пенсиониране и взиманите 20 заплати - не виждам това какво общо има с по-добрия живот.
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #63
        pplk написа:
        Винаги съм твърдял, че колкото повече социализъм, толкова повече лентяйство. Социалните придобивки в армията и полицията родиха огромна група мързели издържащи се от нашите данъци. Полицай, военен, пожарникар и всичко останало се става по ПРИЗВАНИЕ, а не заради 10-20 заплати и ранно пенсиониране. Огромна част от тия полицаи след пенсия минават от другата страна на закона и това не е тайна за никого. Сигурно, щото са много принципни? За съжаление, истинските полицаи са удавени в морето от посредственост и корупция. Лентяите винаги са недоволни, когато лентяйството спре да се възнаграждава.
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          #64
          И там е пълно с лежачи,както във всички държавни структури и предприятия. На един работещ поне десет администрация.

          Коментар


            #65
            stilo_new написа:
            Хората излизат да си търсят правата и да имат по-добър живот и всички им се нахвърлят.
            Нещо твърде много права имат, че като се сети някой да им ги поореже и писват........Тва все едно аз да получавам двойно по голяма заплата от колегите си, да не правя кой знае кво, а ако решат да ми я орежат ще ходя да мрънкам и да "търся правата си".......Кво им е тежкото на работата - пенсионират се в повечето случай без още да имат бели косми по главите, гушат 20 заплати, и почват неква също така мързелива работа и пият вода от две поточета - пенсиика и заплата......Що медиците в спешното не взимат 20 заплати, тяхната работа е далеч по натоварена и опасна.......много по често чуваме за бити медици, отколкото полицай.......когато гражданин подкупи полицай го съдят на мига, а когато цяла БГ види по ТВ как мазна кука взима по 20 лв на спрян шофер и нищо не става......ДГД......
            Alfa 156 2.0 TS
            Alfa 156 20VTurbo
            Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
            Locost TF1 3.0V6

            Коментар


              #66
              Мисля, че е излишно да споменавам за "правата" на медицинските сестри.Стартират с 350 лв. заплати, дават нощни смени и отговарят за живота на 3 пъти повече пациенти от нормалното.
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                #67
                "Боклуци, кой ще ви пази?". На шофьорите, които им свиреха с клаксони, пък отвръщаха: "Повикайте полиция"
                Това е отношението на протестиращите полицаи към тези, които им плащат заплатите, т.е. към нас. Всеки може сам да си направи изводите, какъв е маТРяла в МВР.
                207 тиква автомат
                новокромаджия 2.4 печка

                Коментар


                  #68
                  dobrujanetza написа:
                  Moнетата има две страни. Защо не погледнете и обратната страна?Болшинството роптае срещу силовите министерства, но не им стиска да станат полицаи или военнослужещи. А това, че постоянно сме навън независимо от времето и коя част на денонощието е никой не го вижда. Колега Тодоров, Армията имаше инженерни батальони, които бяха унищожени. За трагедията в "Аспарухово" не са виновни Армия и Полиция, а безразборната сеч и безразборното строителство. За информация на тези, които не ме познават- кадрови военнослужещ съм в Авиобаза Граф Игнатиево.
                  Разбирам и уважавам позицията ти, но аз не осъждам военните, като причинители за която и да е трагедия, аз ги осъждам, че при съществуваща такава ги нямаше сред хората. Кой, ако не армията ? Днес изсечената гора е виновна, а утре когато стане земетресение или друго бедствие нима липсата на вина отново ще "приспи" военния до степен нехайство. Впрочем за това и военния е хранен, обличан, учен и възпитаван - за да служи вярно на народа си. Без конкретности, но сега съм с твърдото впечатление, че народът служи на войника си. Преди мнооого години, когато служих редовната си служба в армията - и на бригади ни водеха и кръв под строй давахме, а като новобранци във ВНВМУ - Н. Вапцаров - Варна близо 3 месеца в свободното ни след занятия време разчиствахме от кал и наводнение огромна подземна галерия и пререждахме буркани и консерви с държавни хранителни запаси . До нас бяха и офицерите. Беше им дълг, а за нас - задължение. На никой не му хрумвал въпросът дали е виновен или невинен за случилото се. Както и да е. Като дете помня, как в началото на 80-те военните гасяха гората над селото. Гледах ги с възхищение и бяха герои не само за мен. А сега ? Нямат вина.
                  A17DTС/S
                  Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                  Коментар


                    #69
                    И като направят заплатите на полицаите 350 лв., мед. сестрите ще прокопсат ли?! Това ли е решението? Тоя филм го гледаме вече 5 години: Ако дам на шофьорите, трябва да дам и на учителите, ако дам на тях, трябва и на лекарите, ако на някой не му изнася, да си ходи и пр. и пр. И всеки път номерът минава. Накрая всички сме с по 350 лв. заплата, пичовете харчат " за укрепване капацитета" на болници, училища, полиция, университети, местни структури, национални структури и квото още може да се пусне с обществена поръчка, така, че нищо да не се свърши! Не мога да повярвам просто!Всъщност, доколкото аз разбрах, сагата приключи по следния начин: Новите правила ще се отнасят за новопостъпилите. Ей така се съсипва нещо - с насаждане на вътрешни конфликти. Да добавя, че вече има подобен прецедент в държавните дружества из другите отрасли. И тях не ги виждам след 5 години, пък те изчезнат ли, няма да можем да си платим и режийните.П.С. Сега, ако изкарате и военните виновни за това, че няма боеспособна армия, направо ще ме довършите. Всъщност тая пък ликвидация започна през 1995 точно по същия начин: с обещания за малка, високотехнологична армия. Както сега глаголи министъра за повишаване на капацитета на полицията. И къде е сега технологията, 20 години по-късно?! Знаете ли, че един съвременен летящ самолет нямаме, за хеликоптери да не говорим! Знаете. Ама и тогава трябваше да се съкратят тия хрантутници с привилегиите. Сега: олеле, къде са?! Тия пожари, дето ги разправяш, се гасят по два начина: с техника или с много хора! Кое от двете има нашата армия, че питаш що не е дошла?! Не вина нямат. Нямат хора и нямат инструменти! И, като се сетих за последното, вече не съм толкова убеден, че реакцията на полицаите към свиркащите шофьори е неправилна. Квото повикало, такова се обадило.
                    браво 1,6/90 - 09 г.

                    Коментар


                      #70
                      Как очакваш хора, които подават рапорт за напускане, защото са им орязали социалните, да ходят да копат? :D
                      207 тиква автомат
                      новокромаджия 2.4 печка

                      Коментар


                        #71
                        slonikon написа:
                        И като направят заплатите на полицаите 350 лв., мед. сестрите ще прокопсат ли?! Това ли е решението? Тоя филм го гледаме вече 5 години: Ако дам на шофьорите, трябва да дам и на учителите, ако дам на тях, трябва и на лекарите, ако на някой не му изнася, да си ходи и пр. и пр. И всеки път номерът минава. Накрая всички сме с по 350 лв. заплата, пичовете харчат " за укрепване капацитета" на болници, училища, полиция, университети, местни структури, национални структури и квото още може да се пусне с обществена поръчка, така, че нищо да не се свърши! Не мога да повярвам просто!Всъщност, доколкото аз разбрах, сагата приключи по следния начин: Новите правила ще се отнасят за новопостъпилите. Ей така се съсипва нещо - с насаждане на вътрешни конфликти. Да добавя, че вече има подобен прецедент в държавните дружества из другите отрасли. И тях не ги виждам след 5 години, пък те изчезнат ли, няма да можем да си платим и режийните.П.С. Сега, ако изкарате и военните виновни за това, че няма боеспособна армия, направо ще ме довършите. Всъщност тая пък ликвидация започна през 1995 точно по същия начин: с обещания за малка, високотехнологична армия. Както сега глаголи министъра за повишаване на капацитета на полицията. И къде е сега технологията, 20 години по-късно?! Знаете ли, че един съвременен летящ самолет нямаме, за хеликоптери да не говорим! Знаете. Ама и тогава трябваше да се съкратят тия хрантутници с привилегиите. Сега: олеле, къде са?! Тия пожари, дето ги разправяш, се гасят по два начина: с техника или с много хора! Кое от двете има нашата армия, че питаш що не е дошла?! Не вина нямат. Нямат хора и нямат инструменти! И, като се сетих за последното, вече не съм толкова убеден, че реакцията на полицаите към свиркащите шофьори е неправилна. Квото повикало, такова се обадило.
                        никой не е казал, да им направят заплатите 350 лева. А най-малкото трябва да си вършат работата, не да нарушават закона или да наричат тези, които им плащат заплатите, боклуци и да ги пратят да повикат полиция. Поводението им е повече от арогантно, а уж трябва да служат на хората... все едно от умрял писмо да чакаш. Да не говорим,ч е на много места полицията никаква я няма, а съвети да си траеш и да не подавша жалба, изобщо не липсват. така че за работата, която вършат повечето, и 350 са им много.Между другото - за това колко просперираща е една държава може да се съди по опашката за желаещи да са на държавна служба - колкото е по-къса и по-малко желаещи искат да са на хранилката, толкова по-богата и просперираща е държавата. В някои държави дори има курсове как да станеш чиновник, да споменавам ли кои са? А при нас тия опашки не само са дълги, ами и с връзки, така че - явно скоро няма да се оправим.
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар


                          #72
                          pplk написа:
                          Как очакваш хора, които подават рапорт за напускане, защото са им орязали социалните, да ходят да копат? :D
                          За Ваше сведение - Януари 2011г., село Бисер- вертолет Кугар спаси от моста баща и син в преобърнал се автомобил. Същата година - пак Кугар ходи да търси и спаси двама алпинисти. Преди 2010г.- екипаж на Ми-17 загина при гасене на пожар. Преди година-две- на пожарите край Хасково и Харманли части от БА гасиха наравно с пожарникарите. С транспортни самолети от Враждебна пренасят органи за трансплантация... Още да изброявам ли? Последен пример- гасенето на пожара край Рилския манастир.
                          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                          Коментар


                            #73
                            Колега, кое точно не разбра?
                            207 тиква автомат
                            новокромаджия 2.4 печка

                            Коментар


                              #74
                              Преди минути един тумбак пред, камерата с дъвка в уста, обясни на народа колко са зле. Жив да го ожалиш!За какво говорим, за уважение, възпитание, респект или просто навик при контакт с простосмъртните, които му плащат заплатата придобивките и обезщетенията. Пази боже...........
                              Lupo - The Monster
                              Е83 3D

                              Коментар


                                #75
                                Нека да напускат и без това сме държавата с най-много фуражки, които безделничат, взимат рушвети и прочие. После да работят като пазачи за по 300 лева на някоя вила, да видим ще им ли е добре. А са по 100 кила - такъв кога ще те респектира, то само може да породи в човек смях и възмущение. Така е във всички държавни институции - мамини харантутници. Преди имаше организирана престъпност, сега тази престъпност е в ръцете на ушевите.
                                FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                                Коментар

                                Working...
                                X