Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за тези говорители?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнение за тези говорители?

    Не знам дали темата е за автоелектроника или тук.Реших, че е най-добре да си отрежа кората на фиата и да сложа едни говорители там, понеже 13-ките не ми доставят нужното удоволствие. Решил съм да сложа на кората елипси 6х9, но нещо втора ръка или не толкова скъпо, че вече вкарах достатъчно като цяло. Спрял съм се на тия серии на Sony XplodE ... http://olx.bg/ad/sony-xplod-3-way-xs...8748c366Или примерно ето тези:http://olx.bg/ad/elipsi-6x9-ID5iLBo.html#b428359c82Ето тези примерно. Мисля, че това е най-балансираното от евтините им серии. Какво търся? Да, бе думка лекичко - да. Ще ги смъкна на 50 лева. Реално едни DCX 960.3 са 110 лева, но не искам да влагам в момента много. Струват ли си колонките или да се ориентирам към друга марка?
    Fiat Bravo 1.8 16V 96'

    #2
    Добави още малко и вземи Ground Zero или Soundstream, ще бъдеш очарован от разликата, но при условие че си с хубав плеър, защото на евтин колони от 300 и от 33 ще свирят еднакво.
    Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
    Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
    Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

    Коментар


      #3
      За съжаление преди има няма 5,6 месеца продавах groundZero елипси бяха си чисто нови купени за 135 лв аз на 90 ги бях пуснал... Но намерих начин да ги монтирам на кората на мареата..Та по темата препоръчвам ти gz но имай на предвид че без усилвател не можеш да чуеш и 10% от силата и качеството.
      Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
      Ex.Bravo 1997 1.8 GT

      Коментар


        #4
        Аз също скоро си търсих говорители, защото имах елепси, двулентови. 2 пъти влизат боклуци при намотката, защото са отворени. Нервирах се, отворих OLX и се зарових. но за кръгли говорители. Накрая се спрях на едни 10 инчови Visaton за 80 лв. Взех ги, свират прекрасно. никой елипсовиден говорител не може да извади тоя звук. А и са с топче отгоре, няма да влизат боклуци. Е добавих и едни пищялко, но си заслужава. Та ако колата позволява като място, вземи си кръгли еднолентови говорители, по-добре е. Ето такъв е модела, който си купих, на 4 ома http://www.visaton.com/en/chassis_zu...n/ws25e_8.html

        Коментар


          #5
          На Сони елипсите са по 80 лв нови в магазина колега......
          FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

          Коментар


            #6
            Пича ги дава чисто нови за 50+доставка = 60 лева. Иначе ще помисля какво ще правя Инача горе посочените TLC 690 как ви се струват? 90 w номинални им дават, гледам в магазин струват пак 80 лева. По-добри ли са от сонито?
            Fiat Bravo 1.8 16V 96'

            Коментар


              #7
              galinchooo написа:
              На Сони елипсите са по 80 лв нови в магазина колега......
              80 лв. комплекта или 1бр. ?Щото аз въпросните ги взех комплект. А няма елипса, която да свири като 10 инчов говорител. Отделно винаги след време влизат боклуци при намотката, защото е 2 или 3 лентова и задира. Факт. После в работилница за ремонт на говорители взимат не по-малко от 20 лв. на бр. за разлепване, почистване и презалепване.

              Коментар


                #8
                qnkov написа:
                Пича ги дава чисто нови за 50+доставка = 60 лева. Иначе ще помисля какво ще правя Инача горе посочените TLC 690 как ви се струват? 90 w номинални им дават, гледам в магазин струват пак 80 лева. По-добри ли са от сонито?
                Като искаш хубави елипси гледаи за Паинер или DLS.Сонито на тая цена е добре,но разликата с новите е 20лв.При условие че си налял излишни пари за предни и задни тонколони,не виждам 20 лв какво те притесняват.Новото си е ново.Към колегата по горе.85лв е комплекта а не едната само.Тонколоните са си хубави и това че на теб ти се пълнят с буклуци,само по себе си говори за чистотата в автомобила.Върху кората не трябва да се поставя нищо мръсно или наи често тук по морето,хавлии с пясък от плажа.Само 10 мин слушане на музика с хавлия от пясък и тонколоната се задръства.А това че ти си решил да си орежеш кората и да си сложиш тея големи "тукмаци".....е не всеки иска да си кипази колата.....
                FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                Коментар


                  #9
                  galinchooo написа:
                  qnkov написа:
                  Пича ги дава чисто нови за 50+доставка = 60 лева. Иначе ще помисля какво ще правя Инача горе посочените TLC 690 как ви се струват? 90 w номинални им дават, гледам в магазин струват пак 80 лева. По-добри ли са от сонито?
                  Като искаш хубави елипси гледаи за Паинер или DLS.Сонито на тая цена е добре,но разликата с новите е 20лв.При условие че си налял излишни пари за предни и задни тонколони,не виждам 20 лв какво те притесняват.Новото си е ново.Към колегата по горе.85лв е комплекта а не едната само.Тонколоните са си хубави и това че на теб ти се пълнят с буклуци,само по себе си говори за чистотата в автомобила.Върху кората не трябва да се поставя нищо мръсно или наи често тук по морето,хавлии с пясък от плажа.Само 10 мин слушане на музика с хавлия от пясък и тонколоната се задръства.А това че ти си решил да си орежеш кората и да си сложиш тея големи "тукмаци".....е не всеки иска да си кипази колата.....
                  Мнгоправилно мнение, азз бях с едни ЖВЦ и 4 годин не бяха мрънали, но след това от слънцето се напука мембраната че беше пластмасова иначе за мръсотия няма начин ао си пазиш колата
                  Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                  Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                  Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                  Коментар


                    #10
                    За 99лв. си взимаш едно Sony XS-GT6928F и мога да ти гарантирам, че останеш доволен! Свирят много балансирано и чисто... Има и 3 лентов модел 6938, но е 119лв....
                    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                    Коментар


                      #11
                      galinchooo написа:
                      qnkov написа:
                      Пича ги дава чисто нови за 50+доставка = 60 лева. Иначе ще помисля какво ще правя Инача горе посочените TLC 690 как ви се струват? 90 w номинални им дават, гледам в магазин струват пак 80 лева. По-добри ли са от сонито?
                      Като искаш хубави елипси гледаи за Паинер или DLS.Сонито на тая цена е добре,но разликата с новите е 20лв.При условие че си налял излишни пари за предни и задни тонколони,не виждам 20 лв какво те притесняват.Новото си е ново.Към колегата по горе.85лв е комплекта а не едната само.Тонколоните са си хубави и това че на теб ти се пълнят с буклуци,само по себе си говори за чистотата в автомобила.Върху кората не трябва да се поставя нищо мръсно или наи често тук по морето,хавлии с пясък от плажа.Само 10 мин слушане на музика с хавлия от пясък и тонколоната се задръства.А това че ти си решил да си орежеш кората и да си сложиш тея големи "тукмаци".....е не всеки иска да си кипази колата.....
                      Айде сега заядлив тон. Защо. Откъде знаеш колко ми е чиста/мръсна колата ? Кората вече е срязана, така или иначе. Става въпрос за примерно решение на проблема. Ма нали сме българи, веднага скачаме да се правим на умни и разсъдливи и да вадим залключения и характеристики на база едно нищо. Дай го по леко, дай съвет на човека, а не ми обяснявай аз колко погрешно решение съм взел.

                      Коментар

                      Working...
                      X