Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ако болшинството родители започнат да влагат изкараното в Испания от бране на домати в образованието на децата си, а не в подарък 20г.кошник БМВ или Голф, за да демонстрират "лайфстайл" по кръстовищата, може и да се рестартира системата. Що ли не вярвам да се случи?
    Малко след нашата уж демокрация запомних един цитат на Северно корейското правителство как 100% от гражданите им имали средно образование! Също си спомням как точно година след същата тази демокрация попаднал уж в най-долнопробното Бургаско СПТУ по корабостроене(което за жалост вече не съществува) учителката по математика Пройкова съпруга на директора на същото училище беше вдигнала ръце от всички.Постоянно повтаряше: Махнете се ве! Напуснете до един средното образование в България НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Тук сега всеки иска да е висшист? И какво се получава на практика? Всяка една селска кифла решила да учи е или икономистка или правистка.Запишеш ли се във какъвто и да е ВУЗ завършваш стига да си плащаш добре или за момичетата да си със силикон и ако поне имаш една вежда и едно око пак завършваш.Наскоро поне тук в Бургас казаха,че професии като стругар,фрезист и др. малко по специални,кадрите за тях са като бялата лястовица.Всеки е пренебрегнал СПТУ-тата и разчита на ВУЗ-а да го уреди в живота на лека и мека. Не че нещо,но точно хората завършили СПТУ през 70те,80те и последно 90-те години имаха как да се изразя стремежа да постигнат нещо и то със ръцете си.Просто за момент си представям всички в бг висшисти(в частност програмисти,икомонисти,прависти,еколози,лекари).За инженери май никой не се натиска? Та в този идеален свят всеки,ще има бюро той ще си стои на него и ще разцъква с мишката.На обед ще ходи да хапне хамбургер и пак на бюрото до 17часа. Няма да има шофьори на Тир-ове,камиони и автобуси т.е кеф няма да има задръствания.Няма да има гаражни майстори,продавачки в магазините,а пък за общи работници,стругари и т.н сволоч да не си помисляме даже.Идеален свят,като се замислиш,но от там идва и проблема година след година от недостига на работна ръка.Не че няма и висшисти,които работят черна работа от няма и накъде,но са по скоро рядкост.По бай Тошевото време имаше отпуснати бройки колко лекари инженери,адвокати и т.н.Сега лошото е че всички се насочват към два-три профила.Наистина незнам много ли е трудно сега да запишеш висше и без да платиш даже стотинка да избуташ?
    EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

    Коментар


      Виж сега, itan75, друго си е да имаш вишу.
      Патки да пасеш на село, ще знаеш как да им кажеш "бъди".
      Как ще има наплив за инженери, като то там трябва да се учи. А от компютри всеки разбира - какво му е трудното - щракаш си с мишката, цъкаш на картинките, кво толкоз.
      Аз се чудя, защо въобще трябва да има училище? Ми те учениците всичко са научили и всичко знаят, а с делегираните бюджети и новия закон в образованието, всичко си идва на мястото.
      Само като се сетя, миналия век, като бях в първи клас и един повтаряч в първи клас написа къща с ш и т, как му се смяхме... а сега може да завършиш дори без да познаваш буквите!
      Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

      Коментар


        dabadaba написа: Преглед на мнението
        а сега може да завършиш дори без да познаваш буквите!
        Не е като да нямаме примери, че и преди е могло.
        207 тиква автомат
        новокромаджия 2.4 печка

        Коментар


          Точно за образованието си мисля, че никой от тук четящите няма никакви съмнения, че сега е най-зле от сигурно поне половин век насам...
          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

          Коментар


            Слав написа: Преглед на мнението
            Точно за образованието си мисля, че никой от тук четящите няма никакви съмнения, че сега е най-зле от сигурно поне половин век насам...
            Е, чак пък никой!
            Може да се погледне и така: Понеже съвременното образование не обременява личността със специфични знания и умения, то реално дава неограничена и, да не забравяме, демократична свобода на индивида да се развива в произволна област от множеството на различните реални възможности, предоставяни от демокрацията в текущия темпорален отрязък и безметежното му прехвърляне към новите възможности от същото множество, предоставяни в следващия темпорален отрязък. Следва да се помни също, че разните инженери, стругари, фрезисти и пр. професии, ограничаващи свободата за развитието на индивида, са не просто морално остарели, но са и обременяващи останки от една безпредметна и неуспешна индустриална епоха.

            Последна редакция от slonikon; 14.03.2017, 22:13.
            браво 1,6/90 - 09 г.

            Коментар


              Ся ко ми са прайте на много умни сички?
              Знам ви аз!

              Коментар


                мен не ма знайш :D
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  Абе то от много кладенци вода може да се донесе, но ако трябва да бъдем честни поне пред себе си, то отговора е кристално ясен
                  == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                  На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                  Коментар


                    Единствения кристално ясен отговор е, че нещата в едно общество съществуват в своята взаимосвързаност, като състоянието им се определя от началните условия и външните сили, които действат върху тях. На народен език - "крушата не пада по-далеч от дървото"+"всяка крушка си има опашка".
                    браво 1,6/90 - 09 г.

                    Коментар


                      Един от поредните абсурди в България - философи и философски теми могат да бъдат открити в автомобилен/технически форум, а не в такъв за интелектуална/хуманитарна тематика
                      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                      Коментар


                        Тц. Физика. А тя има отношение към автомобилите и автомобилистите.
                        браво 1,6/90 - 09 г.

                        Коментар


                          Значи съм се объркал.
                          Ставало дума за дървени философи.
                          Всичко е ясно
                          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                          Коментар


                            Определено си се объркал.
                            браво 1,6/90 - 09 г.

                            Коментар


                              КЗК не откри картел при горивата, забрани на фирмите да обменят информация
                              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                              Коментар


                                Три дни след изборите КЗК се извъртя като фурнаджийска лопата. Има ли съмняващи се все още, че мафията управлява като едноличен господар тая жалка държавичка ?
                                Dacia Duster 1.6 4WD

                                Коментар

                                Working...
                                X