Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Де да можеше човек да избира дали да е глупав или не...
    Тогава всички щяхме да изберем да сме глупави и България щеше да е на първо място по индекс на щастието.
    За наше съжаление, някои се раждаме не чак толкова глупави. И като се огледаме... леле-мале!

    Споделям мнението на Еле иначе.

    Коментар


      Е то това е ясно.. под "глупав" имах предвид по-събирателен образ - не само тези, които са природно ограничени, а и тези които са избрали да не се образоват, да не израстват, да не се усъвършенстват, абдикират от "задължението" да се информират, да мислят критично и т.н. .. познавам доста такива
      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

      Коментар


        О, да естествено, че всеки избира какъв да бъде. И аз сооделям това, даже някъде бях казвал, че всучки тези морални, етични и т.н норми са субективни. Но аз исках друго да кажа мисля, че ме разбрахте.
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          кой определя какво е адекватно и какво не е? Кое е в нормалните граници и кое е извън тях? Аз съм съвсем в час, обаче не всички смятат така - аз ли трябва да се променя, за да им пасна на мирогледа или всеки да си живее в собствената колиба и да не се бърка в живота на другия?
          Еле. Хем си права, хем не си. Нали живеем в държава, какво ни свързва с нея, какво е нещото, което държи обществото ни здраво (доколкото е такова де). Дай да се заключваме в колибите си и да не ни пука, какво се случва извън тях.
          Бива ли да толерираме простака, защото на него му е по-лесно, по-сгодно и по-добре да е такъв. Ами, хайде да отворим душите си към мързеливите и неуки роми, защото и те си имат право на избор. Или викаш, не ти пречат, докато не ти...попречат. Ами не знам за теб, но аз не съм безразличен към простака, който си хвърля боклука на пътя, който си драпа мъдИте на пътя, плюе храчки пред входа на магазина и цапа чистото. Пък кой определял, какво е адекватно и какво не ? Ами мнозинството определя, кое е адекватно и кое не, ако след време простакът ни надвие - той ще определя правилата. В друг живот мога и да му играя по свирката, но за този ми е късно. Не съм в релсите му. И вече съжалявам, за което.
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            ntodorov написа: Преглед на мнението
            ... Пък кой определял, какво е адекватно и какво не ? Ами мнозинството определя, кое е адекватно и кое не, ако след време простакът ни надвие - той ще определя правилата.
            Мислиш ли, че простаците не са мнозинство?!? Аз точно това мисля!!!

            Коментар


              Immortal написа: Преглед на мнението
              Мислиш ли, че простаците не са мнозинство?!? Аз точно това мисля!!!
              Да, Дидо. Мисля го, въпреки съпротивлението и опитите ми да игнорирам тези си съмнения.
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                ntodorov написа: Преглед на мнението
                Еле. Хем си права, хем не си. Нали живеем в държава, какво ни свързва с нея, какво е нещото, което държи обществото ни здраво (доколкото е такова де). Дай да се заключваме в колибите си и да не ни пука, какво се случва извън тях.
                Бива ли да толерираме простака, защото на него му е по-лесно, по-сгодно и по-добре да е такъв. Ами, хайде да отворим душите си към мързеливите и неуки роми, защото и те си имат право на избор. Или викаш, не ти пречат, докато не ти...попречат. Ами не знам за теб, но аз не съм безразличен към простака, който си хвърля боклука на пътя, който си драпа мъдИте на пътя, плюе храчки пред входа на магазина и цапа чистото. Пък кой определял, какво е адекватно и какво не ? Ами мнозинството определя, кое е адекватно и кое не, ако след време простакът ни надвие - той ще определя правилата. В друг живот мога и да му играя по свирката, но за този ми е късно. Не съм в релсите му. И вече съжалявам, за което.
                Аз не говоря за поведение, което засяга другите, като хвърлянето на боклука през балкона примерно. Говоря за това, което човек сам си избира - примерно да работи за 500 лева, щото го мързи да се образова и да си намери добра работа. Ако му е кеф да мрънка и да се самоуспокоява със себеподобни на чаша ракия - хубаво, стига аз да не съм в тази компания. Лошото е, че двете неща вървят ръка за ръка.
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  Рангел допусна голяма грешка, като изпълзя от дизел радела на форума ( където определено беше €корифей€ ) и налази "Общите приказки". От онзи раздел разбрах, колко удобни за ремонт са японските бегачки от миналия век и какви боклюци са "феататите"

                  1.9 JTD 110hp
                  Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

                  Коментар


                    Простотията е властваща по тези земи от векове. 45 години работническоселска власт/най-необразованата прослойка/ и техните наследници ли искате да налагат култура? Простотията винаги е била тук, просто сега стана видима.
                    207 тиква автомат
                    новокромаджия 2.4 печка

                    Коментар


                      ele:Аз не говоря за поведение, което засяга другите, като хвърлянето на боклука през балкона примерно. Говоря за това, което човек сам си избира - примерно да работи за 500 лева, щото го мързи да се образова и да си намери добра работа. Ако му е кеф да мрънка и да се самоуспокоява със себеподобни на чаша ракия - хубаво, стига аз да не съм в тази компания. Лошото е, че двете неща вървят ръка за ръка.
                      Да, права си. Само където в подобни компании са отишли зян много хубави ракии, докато ти, аз, втория и третия се бъхтим за знания и що годе добри позиции в живота.
                      ....Сериозно, наистина не знам къде е истината, но съм в големи противоречия със себе си, щом се улавям в желания да вляза само за малко в кожата на един редови проЗтак, с всичките му там опции с цел
                      да усетя света през неговите сетива. Подозирам, че ще бъда с една идея по-щастлив и "по-знаещ" заради незнанието си.
                      ПС: И за да съм честен, трябва да призная, че съм попадал и в среди, където съм се чувствал простоват, но пък дебело искам да подчертая, че все пак усилията ми през годините да добивам някакви познания, са ми помагали да не бъда "разкрит". Тези среди и онези, за които си пишем поне ми помагат в осъзнаването на себе си.
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар


                        не ти и трябва - вечното мрънкане е много по-натоварващо психиката от това да седнеш на задника си и да научиш някакви умения, за да подобриш живота си. За мен вечното мрънкане прави хората нещастни и единственото нещо, което ги прави щастливи е фактът, че някой друг е по-зле от тях.
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар


                          Онли ин...е прерогатив на две нации, българската и още една. Какво е общото и какво различното, всеки може да се досети. Има ли лекарство? И да, и не! Лекарството е времето и създаване на интелигенция и нормална управляваща класа, като продукт на обществото, а това отнема 3-4 поколения. С искаме си социализЪма, държавата ни е длъжна за каквото се сетиш и нова власт на "каскетите", за да има ред, няма да стане. Демокрацията не обещава чудеса, а дава възможности. Кой и как ще се възползва е въпрос на манталитет, възпитание и възможности. Възможностите са продукт на образованието, образованието на възпитанието, а манталитета и на двете. Вълшебни пръчки за ремонт на държави има само в приказките и в предизборните програми на разни политици.
                          207 тиква автомат
                          новокромаджия 2.4 печка

                          Коментар


                            Онли ин...е прерогатив на две нации, българската и още една. Какво е общото и какво различното, всеки може да се досети. Има ли лекарство? И да, и не! Лекарството е времето и създаване на интелигенция и нормална управляваща класа, като продукт на обществото, а това отнема 3-4 поколения. С искаме си социализЪма, държавата ни е длъжна за каквото се сетиш и нова власт на "каскетите", за да има ред, няма да стане. Демокрацията не обещава чудеса, а дава възможности. Кой и как ще се възползва е въпрос на манталитет, възпитание и възможности. Възможностите са продукт на образованието, образованието на възпитанието, а манталитета и на двете. Вълшебни пръчки за ремонт на държави има само в приказките и в предизборните програми на разни политици.
                            И тук няма как да пропусна да споделя любимия ми израз " Рестарт на системата"
                            ФИАТ- Пътят е само формалност
                            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                            -----------------------------------------------------
                            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                            Коментар


                              5 навика на глупавите, които умните нямат

                              https://vesti.bg/lyubopitno/5-navika...niamat-6066619
                              Lupo - The Monster
                              Е83 3D

                              Коментар


                                Ако болшинството родители започнат да влагат изкараното в Испания от бране на домати в образованието на децата си, а не в подарък 20г.кошник БМВ или Голф, за да демонстрират "лайфстайл" по кръстовищата, може и да се рестартира системата. Що ли не вярвам да се случи?
                                207 тиква автомат
                                новокромаджия 2.4 печка

                                Коментар

                                Working...
                                X