Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    stilo_new написа:
    ntodorov написа:
    Защо се занимавам въобще с теб. Искаш - доказателства - давам ти ги, не ги харесваш. Хайде аз вкарвам малко обективност, твоята къде е ? Със снимките от терасата ли... БУС лентата нямала отношение. Иди го кажи това на всеки един шофьор участвал в днешното задръстване и ще те разкости на парчета. .
    Не. Все едно с радиото споря. Ти не приемаш никакво чуждо мнение. Или изобщо не четеш, какво ти се пише. Ти си си навил, че не ти харесват тези неща и милион доказателства да има и небето да се отвори, ти ще си държиш на своето.Ако поне малко беше вникнал в написаното от мен, щяха да ти се изяснят нещата.
    Изясни ги на чакащите оня ден, вчера и днес. Те ще те "разберат".Искаш ми доказателства, давам ти ги. Не едно, не две. Виждаш, какво се случва в социалните мрежи в града ни.Всеки може да види за какво става дума. Колеги от града също взимат отношение и не е по-различно от моето.
    Или изобщо не четеш, какво ти се пише. Ти си си навил, че не ти харесват тези неща и милион доказателства да има и небето да се отвори, ти ще си държиш на своето.
    НЪл аз ти давам доказателствата бре колега. Ти освен снимки от терасата си нещо друго пуснал ли си. За красоти и аз ще снимам, но тук темата е за абсурдите и в същността си аз защитавам тезата, че е абсурдно, веднъж вече решен проблем с лека ръка и немалко пари да бъде поставен в изходна позиция. За чиЙ се компрометират тези два грандиозни проекта в града ни. Първия с облекчаване на трафика ( създаване на 6 платна във входно-изходната артерия на 80 000 комплекс), направата на детелина ( най-хубавото нещо сътворено с акъл и мисъл ) и кръгово. Чудесна и ефективна реализация. Евала, за което. Във втория и последващ грандиозен проект всичко това беше сринато, като пясъчна куличка, а от това освен комплекса и бизнеса от Сакар и целия транспорт е на път да се срине. Тази нова транспортна схема ми заприличва все повече и все повече на екскремент в целофан.
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      pplk написа:
      Колега, целта на бус лентите е да облекчи трафика като направи градския транспорт по-бърз и привлекателен. В София и целия цивилизован свят това работи и не виждам "български абсурд" в бургаската бус лента. Сетих се за едно мнение в темата.
      Lane Staley написа:
      Наистина сте големи мръкнала.Защо ли ми се струва, че инфраструктурните проекти се правят за да разрешат същестуващ проблем с идея, че начинът по който се решава този проблем ще работи в дългосрочна перспектива. А и те имат свойството да изграждат манталитет - кат ти е зор с колата, ще пътуваш по друг начин. Т.е. тази година тежкарите бургазлии ще джиткат с колите, но след година, две, ще се усетят, че тровят собствените си деца и ще се качат я на колелета, я на градски транспорт.
      Тепърва ще откривате преимуществата на бързия градски транспорт, трябва малко време, в много отношения в София това е постигнато и надявам се, че и при вас ще се случи. Само като пример, преди забраната за движение по бус лентата от Плиска до Орлов мост по Цариградско се стигаше за минимум 20-30 минути в час пик, сега отнема около 5.
      Ето. Точно Точно Тези две мнения са много на място казани. Точно това е целта!!! Нека спрем да живеем в третия свят и станем, като белите хора.

      Коментар


        Директно ти посочвам абсурда с бус лентата. Лента има от три месеца и има хора с актове за движение в нея. Лентата реално не се ползва от така дълго чаканите бързи автобуси.
        FIAT FORUM BULGARIA
        Ракията е над политиката

        Видео от Италфест 2011

        Коментар


          Ето. Точно Точно Тези две мнения са много на място казани. Точно това е целта!!! Нека спрем да живеем в третия свят и станем, като белите хора. Wink
          Каква е целта и какво се постига са две различни неща. И като това е целта СЕГА, защо преди 3-4 години целта беше ДРУГА. Защо строихме преди време алтернативен обходен маршрут ( незнайно защо забавен) за разтоварването на движението, строихме и детелина и кръгови...Може би, защото имаше пари по този проект. Сега, 4 години по-късно ще ставаме "европейци" и ще се качваме на автобусите...Може би, защото има пари по такъв проект. Само, че ако искаме това, нищо друго освен забрана за преминаване на коли през центъра на града не може да ни спаси...Ама то пък и това не е на дневен ред след, като от там се печели добре от синя зона. Синя зона, която разширява размерите си и съответно доходността си. Нямам против, но тавтологията в действията на управата ни е тотално объркваща. За всичко останало и структурно значимо, което се направи в града ни - евалла.
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            krasio_79bs написа:
            Директно ти посочвам абсурда с бус лентата. Лента има от три месеца и има хора с актове за движение в нея. Лентата реално не се ползва от така дълго чаканите бързи автобуси.
            Няма ги автобусите или минават по друг маршрут? В линка, който пусна, се оплакваха, че автобусите са на рядко.
            207 тиква автомат
            новокромаджия 2.4 печка

            Коментар


              pplk написа:
              krasio_79bs написа:
              Директно ти посочвам абсурда с бус лентата. Лента има от три месеца и има хора с актове за движение в нея. Лентата реално не се ползва от така дълго чаканите бързи автобуси.
              Няма ги автобусите или минават по друг маршрут? В линка, който пусна, се оплакваха, че автобусите са на рядко.
              Бус лентите се изградиха за бързата автобусна линия. По нея все още не се движат автобуси. На места новата бус линия се покрива със съществуваща в момента такава. Общо взето си имаме бус лента ,но линията за която е изградена все още я няма. Останалите линии нямат бус ленти .
              FIAT FORUM BULGARIA
              Ракията е над политиката

              Видео от Италфест 2011

              Коментар


                ntodorov написа:
                Ето. Точно Точно Тези две мнения са много на място казани. Точно това е целта!!! Нека спрем да живеем в третия свят и станем, като белите хора. Wink
                Каква е целта и какво се постига са две различни неща. И като това е целта СЕГА, защо преди 3-4 години целта беше ДРУГА. Защо строихме преди време алтернативен обходен маршрут ( незнайно защо забавен) за разтоварването на движението, строихме и детелина и кръгови...Може би, защото имаше пари по този проект. Сега, 4 години по-късно ще ставаме "европейци" и ще се качваме на автобусите...Може би, защото има пари по такъв проект. Само, че ако искаме това, нищо друго освен забрана за преминаване на коли през центъра на града не може да ни спаси...Ама то пък и това не е на дневен ред след, като от там се печели добре от синя зона. Синя зона, която разширява размерите си и съответно доходността си. Нямам против, но тавтологията в действията на управата ни е тотално объркваща. За всичко останало и структурно значимо, което се направи в града ни - евалла.
                Разсъждавай малко на обратно. Колегата се оплакваше, че не е виждал велосипедист и за това велоалеята е безсмислена. А ако няма велоалея ще видиш ли велосипедист? В София беше същото, преди да направят велоалеите велосипедистите бяха рядкост, ела да видиш сега кво е. Същото е и със зоните за паркиране, от една страна са източник на средства, от друга са възпиращо средство срещу трафика. Съдя по себе си. Преди ходех с кола до НАП, вече ходя с колело. Супер ми е!
                207 тиква автомат
                новокромаджия 2.4 печка

                Коментар


                  krasio_79bs написа:
                  Бус лентите се изградиха за бързата автобусна линия. По нея все още не се движат автобуси. На места новата бус линия се покрива със съществуваща в момента такава. Общо взето си имаме бус лента ,но линията за която е изградена все още я няма. Останалите линии нямат бус ленти .
                  Ок, разбрах. Наистина е недомислица, ако наистина са почнали да глобяват, при условие, че не се ползва.
                  207 тиква автомат
                  новокромаджия 2.4 печка

                  Коментар


                    Разсъждавай малко на обратно. Колегата се оплакваше, че не е виждал велосипедист и за това велоалеята е безсмислена. А ако няма велоалея ще видиш ли велосипедист? В София беше същото, преди да направят велоалеите велосипедистите бяха рядкост, ела да видиш сега кво е. Същото е и със зоните за паркиране, от една страна са източник на средства, от друга са възпиращо средство срещу трафика. Съдя по себе си. Преди ходех с кола до НАП, вече ходя с колело. Супер ми е!
                    Надявам се да е така. Въпреки, че вело-алеи имаме отдавна, но явно българинът трудно се пречупва. Писах тук, че два пъти отидох с колело до работа и пуках гуми ( бабини зъби)на места, където нито да се връщам у дома, нито да продължа по пътя си. Инцидентно е. Често ходя и пеш, но болката ми е друга. Тези задръствания ми пречат в делниците. До офиса си ( пеш около 3-4 км. отивам лесно), но после в работен режим и движение из града с кола ми е ад, особено през лятото. Зависим съм от автомобил. Нося товари над 100 кила. В други случаи предпочитам градския транспорт... Пиша за себе си де.ПС: Въпреки, че съм изживявал ужасни моменти и с колоездачи в други държави. Там и пеш да си - нямаш права. :P
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      Бус лентите ги направиха по-рано, първо за да свикнат хората, и второ да се види дали някъде не се налагат корекции. Не виждам драма в това.
                      Alfa 159 SW 2.4 Ti
                      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                      Коментар


                        gamma написа:
                        Бус лентите ги направиха по-рано, първо за да свикнат хората, и второ да се види дали някъде не се налагат корекции. Не виждам драма в това.
                        Ами точно така е. Нали някой не мисли, че възможно едновременно да се направят лентите, сприрките и да се пуснат автобусите?

                        Коментар


                          gamma написа:
                          Бус лентите ги направиха по-рано, първо за да свикнат хората, и второ да се види дали някъде не се налагат корекции. Не виждам драма в това.
                          Драмата е в това ,че се глобяват хората. Мога да ти кажа и един капан през който ежедневно минаваш прибирайки се от работа. Няколко пъти вече съм виждал да спират кола без видимо нарушение освен бус лентата.https://goo.gl/maps/pvAhU19Bne42Имаме три ленти за движени ,като дясната е за движение направо и надясно. Продължавайки направо се озоваваме в бус лентата. Няма знаци и маркировка която да указва ,че след кръстовището ще се озовеш в забранена за движение лента.
                          FIAT FORUM BULGARIA
                          Ракията е над политиката

                          Видео от Италфест 2011

                          Коментар


                            gamma написа:
                            Бус лентите ги направиха по-рано, първо за да свикнат хората, и второ да се види дали някъде не се налагат корекции. Не виждам драма в това.
                            Именно. За това и навреме "ревем". Как иначе ще се разчуе за проблем ? Сега е моментът, после ще е късно. За сега разбрах, че ще има корекции на няколко места, като единодушие е постигнато за надлеза до стадион Черноморец, като завоя в посока Вая ще бъде споделен между автобус и автомобили.
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              ntodorov написа:
                              Ето. Точно Точно Тези две мнения са много на място казани. Точно това е целта!!! Нека спрем да живеем в третия свят и станем, като белите хора. Wink
                              Каква е целта и какво се постига са две различни неща. И като това е целта СЕГА, защо преди 3-4 години целта беше ДРУГА. Защо строихме преди време алтернативен обходен маршрут ( незнайно защо забавен) за разтоварването на движението, строихме и детелина и кръгови...Може би, защото имаше пари по този проект. Сега, 4 години по-късно ще ставаме "европейци" и ще се качваме на автобусите...Може би, защото има пари по такъв проект.
                              Вече започна наистина да дразниш...Пишеш на ангро, без конкретика, хвърляш в пространството - единия проект тъй, другия - иначе... без изобщо да си запознат!Кажи за кой проект точно искаш да ти отговоря - кога е писан, с ква цел, финансиране и прочее..Ако искаш да си чешеш клавиатурата - това е друг въпрос!Не казвам, че всичко е цветя и кебапчета, но това вашето дрънкане подхожда на хора от третата възраст, фенове на сайта е-бургас...
                              Fiat Punto 1.1-Синята птица
                              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                              Коментар


                                donnna написа:
                                ntodorov написа:
                                Ето. Точно Точно Тези две мнения са много на място казани. Точно това е целта!!! Нека спрем да живеем в третия свят и станем, като белите хора. Wink
                                Каква е целта и какво се постига са две различни неща. И като това е целта СЕГА, защо преди 3-4 години целта беше ДРУГА. Защо строихме преди време алтернативен обходен маршрут ( незнайно защо забавен) за разтоварването на движението, строихме и детелина и кръгови...Може би, защото имаше пари по този проект. Сега, 4 години по-късно ще ставаме "европейци" и ще се качваме на автобусите...Може би, защото има пари по такъв проект.
                                Вече започна наистина да дразниш...Пишеш на ангро, без конкретика, хвърляш в пространството - единия проект тъй, другия - иначе... без изобщо да си запознат!Кажи за кой проект точно искаш да ти отговоря - кога е писан, с ква цел, финансиране и прочее..Ако искаш да си чешеш клавиатурата - това е друг въпрос!Не казвам, че всичко е цветя и кебапчета, но това вашето дрънкане подхожда на хора от третата възраст, фенове на сайта е-бургас...
                                Тези дето ви дразнят и дрънкат ви плащат заплатите друже. Аз в моята работа съм го осъзнал и си гледам клиентите в очите. Отдавна трябваше да пишеш, а не да ме оставяш на ангро. Осветли утре заранта хората в Меден рудник за проектите.Кажи им, че са хора от третата възраст пък дано те разберат (Видеото ми видя ли го ) Влез в регистрите и виж имам ли и една стотинка задължения към Общината или неплатена глоба/такса. Изряден съм и, като такъв мога и трябва да изисквам.Така, че като заинтересован Държавен служител е добре да се въздържаш от квалификации и вместо да се палиш - разясни, а пък ние, където не разбираме ще питаме. Жив и здрав бъди.
                                A17DTС/S
                                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                                Коментар

                                Working...
                                X