Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Kay_ написа:
    https://www.youtube.com/watch?v=MSv2YqspDekЕто един хубав клип. На кръстовището на бул." България" и бул" Гешов". Как от първа кола на светофара, ставаш 6-7ма.
    Това е така защото светофарите не са направени както трябва. Другото е, че повечето водачи си бъркат по дупките. Аз също го правя това, но когато го правя гледам да не преча и макс. бързо да се изтегля. Докато има такива които минават най отпред, светва зелено 1, 2, 3 и чак тогава решава да тръгне.

    Коментар


      chaveto написа:
      Kay_ написа:
      https://www.youtube.com/watch?v=MSv2YqspDekЕто един хубав клип. На кръстовището на бул." България" и бул" Гешов". Как от първа кола на светофара, ставаш 6-7ма.
      Това е така защото светофарите не са направени както трябва. Другото е, че повечето водачи си бъркат по дупките. Аз също го правя това, но когато го правя гледам да не преча и макс. бързо да се изтегля. Докато има такива които минават най отпред, светва зелено 1, 2, 3 и чак тогава решава да тръгне.
      Не, не...хич не пречиш - Не. Даже ако си заобратен завой, не виждам защо да чакаш и светофара. Как трябва да са направени светофарите колега? Нали сложиха умни светофари. Всички викат, че не вършели работа. Да, щот не могат да засекат трафика от коли по трамвайните ленти. Абе...Държавата е виновна! Ако бяха направили хубави светофари нямаше да има смисъл да се пререждаме.Значи, аз мога да се редя и да си чакам, но ти ще ми се цъкнеш пред мен?П.П. Еле, четеш ли тука с колегата какво си говорим?
      ФИАТ- Пътят е само формалност
      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
      -----------------------------------------------------
      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

      Коментар


        Казах, че когато го правя не преча. Никога не съм си позволил да се влача или да застана така, че някой да не може да мине. Също така когато съм в колоната тръгвам с един автомобил пред този който е пред мен, не чакам този пред мен да тръгне и тогава аз. Затова не ми казвай, че преча. Пречат тези които не знаят на къде са тръгнали и нямат какво да правят и дремат по задръствания....Умните светофари нищо умно не правят, минавам по маршрут където има умни. Е същото си е както преди, от ляво и дясно няма никой и ние си чакаме да мине времето.

        Коментар


          Ето едно решение на проблем в Сан Франциско.Тук обаче може да се приложив населените места щом не можем да се сборим с високата скорост.http://stomaster.livejournal.com/2187714.html
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            Kay_ написа:
            П.П. Еле, четеш ли тука с колегата какво си говорим?
            Подозрително затишие от нейна страна през последните няколко дни. Може би като експерт е поканена и е отишла да тества нови модели всесезонни гуми някъде из скандинавските страни, и затова няма време за форума :D
            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

            Коментар


              Ами за какво да се включвам? Да обяснявам, че като си направил промени по колата, които не са много законни, като те пипнат, ще си носиш последствията, или че няма нужда да ревеш колко е пропаднала държавата, след като си готов да дадеш 20 лева джобни, като те гепят, че си спрял на място, където не се спира ли? Абурдно и лицемерно е. па иначе чета, чета, вие май не помните или не знаете тоя текст как се споделяше преди време, като мълния, с одобрителни възгласи.... dikanio - ко ме поканят, ще ида, що да не. Може и експерт да стана. Лошо ли е?
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                Гледам копаете по темета "умни светофари" Май в софия. За там нез нам, но в пловдив е голяма галимация.Тапи и без да е час пик... Празен булевард на кръстовището 200 коли чакат една за ляв завой и накрая им даде 10 секунди зелено....Трябваше да имат сензори за трафика ама май са китайски.Инак ляв завой и курсист на 5 час може да направи ама....

                Коментар


                  Не е проблема в сензорите, проблема е в софтуера. Повечето светофари си карат по старому. Лента за ляв завой в двете посоки, застава един за ляв и спира целия трафик, защо? Нека да спре само насрещните и да пусне и ляв завой. Защо като няма никой за ляв завой отново си пуска зелено за ляв при положение, че за направо има доста автомобили и все такива умни неща на тези "умни" светофари.

                  Коментар


                    chaveto написа:
                    Казах, че когато го правя не преча
                    Тия дето минават по зелените релси и те не пречат. Въпрос на възприятие. :D
                    207 тиква автомат
                    новокромаджия 2.4 печка

                    Коментар


                      pplk написа:
                      chaveto написа:
                      Казах, че когато го правя не преча
                      Тия дето минават по зелените релси и те не пречат. Въпрос на възприятие. :D
                      Едното няма нищо общо с другото. И за разлика от повечето "софиянци" аз в зелените площи не спирам/паркирам.....Нямам никакво намерение да си губя времето (живота) с висене по светофари защото някой не знае колко уши има на главата.Казвам за последен път, че с нищо не преча. Преча на завижняците защото на тях не им стиска да го направят.

                      Коментар


                        chaveto написа:
                        pplk написа:
                        chaveto написа:
                        Казах, че когато го правя не преча
                        Тия дето минават по зелените релси и те не пречат. Въпрос на възприятие. :D
                        Едното няма нищо общо с другото. И за разлика от повечето "софиянци" аз в зелените площи не спирам/паркирам.....Нямам никакво намерение да си губя времето (живота) с висене по светофари защото някой не знае колко уши има на главата.Казвам за последен път, че с нищо не преча. Преча на завижняците защото на тях не им стиска да го направят.
                        Ама спирай си, не се притеснявай, то няма на кой да пречиш.Еййй, ама как ме излови. Винаги съм завиждал на тези, които си минават напряко, пререждат се по светофарите и т.н. Ами така де, няма да си губят времето хората. А на нас малкопишковците, като не ни стиска да сме мъже, ще си чакаме...
                        ele написа:
                        Аз пък не видях с какво сте съгласни - същото може да се напише за всеки един народ - хора има всякакви във всяка една държава, важно е какво е съотношението. Да спомена ли красивата английска природа - ако се чудите защо няма гори - ми щото са ги изсекли, че даже не са ги и възстановили. Щом вижте в българина само лошите черти, значи имате нужда от психиатър, за да си полекувате депресията. В българите има и много положителни черти и е жалко, че май само чужденците ги виждат.
                        Илена, не се прави на ударена...маймунке мръсна Така, като четеш какво е съотношението
                        ФИАТ- Пътят е само формалност
                        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                        -----------------------------------------------------
                        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                        Коментар


                          20:1 в полза на напълно редовните.
                          браво 1,6/90 - 09 г.

                          Коментар


                            т.е. в моя полза. Съвсем логично Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                            Коментар


                              Мхм. И то изразително. 2 часа ги броих из тия 40 и кусур страници.
                              браво 1,6/90 - 09 г.

                              Коментар


                                chaveto написа:
                                Kay_ написа:
                                https://www.youtube.com/watch?v=MSv2YqspDekЕто един хубав клип. На кръстовището на бул." България" и бул" Гешов". Как от първа кола на светофара, ставаш 6-7ма.
                                Това е така защото светофарите не са направени както трябва. Другото е, че повечето водачи си бъркат по дупките. Аз също го правя това, но когато го правя гледам да не преча и макс. бързо да се изтегля. Докато има такива които минават най отпред, светва зелено 1, 2, 3 и чак тогава решава да тръгне.
                                Това е така, защото си правим каквото си искаме безнаказано. Ако на всеки светофар ти треснат по 100 лева глоба за неправилно пререждане, за 1 ден може да ти вземат и колата. И така трябва да е. Светофарите, че са малоумни - така е. Другото което е, че маркировката за лентата е на такова разстояние, дето вече си в задръстване и няма как да се прередиш. И да, прекалено сме толерантни към погазващите закона, аз ако бях на мястото на човека със записа, ще се лепна зад първия и така няма да оставя място на останалите шмекери - или да минават транзит или да се редят в средата на кръстовището, все пак си има ленти.
                                FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                                Коментар

                                Working...
                                X