Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Усвояване на средства си значи точно това - усвояват се едни пари, по възможност така, че да впоследствие да се наложи да се усвоят други пари. Не е идеята да се свърши работа. После ще има пари за камери, за "умни градове", електронно н’ам си к’во си...
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      Kay_ написа:
      Краси, като те гледам как се вайкаш за положението на улиците в Бургас...направо не те виждам ако отидеш за постоянно в град с по-натоварено движение, като Варна, Русе, Пловдив, София.
      Какво, какво, град с по натоварео движение като...... Извинявах колега, ама темата за вицовете е друга. :D

      Коментар


        Ей ама не спряхте да се оплаквате и плюете. Аз пък на Трапезица никога не съм минавал по-бързо, въпреки че не е завършен ремонта. Като се завърши всичко, светофарите заработят в нормален режим и най-вече като се научите да спазвате правилата, всичко ще си дойде на мястото. Wink
        Колега. За спазването на правилата не говори. Не ме познаваш за да си позволяваш подобни заключения.Точно, като изряден гражданин и честен данъкоплатец имам ПРАВОТО и ОСНОВАНИЕТО да пиша.И не го правя само тук във форума. А аз на свой ред да те попитам ? Ти мазохист ли си или си замъглен от някаква пристрастност.Аз НЕ СЪМ нито едно от двете. И обърни внимание. Както оплювам , така и харесвам направеното в града ни( в темата оплачи се похвали се). http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...c&start=1350И в двата случая изказвам мненията си. Пък за Трапезица. Кога и по-колко пъти минаваш по нея бре друже ???? На мен ми се случва да го правя по 3-4 пъти на ден и то от много години, като тези преходи по нея са свързани предимно със служебните ми ангажименти. Ангажименти, чрез коитоси плащам сините зони, таксите, правото за паркиране, местните данъци. А там, където "рева" излизам с името си, а не с името на колата си.Дори нещо повече. Смея да твърдя, че в момента се извършва престъпление в града ни. Престъпление, чийто паричен еквивалент би имал далечпо-голям материален смисъл, ако се беше вложил някъде, където наистина има нужда...А ни трябваше само едно прилично кръгово на Трапезица.Имаме го вече, но е една голяма гавра не само с мен и теб, а и с гостите на града ни. Ще го усетят и те и дано се намери някой, който безпристрастно да пише.За сега само ще категоризирам това: ПРЕЗ ФЕВРУАРИ МЕСЕЦ от 13.00 до 16.30 часа НИКОГА НЕ Е ИМАЛО ТАКИВА ЗАДРЪСТВАНИЯ В ГРАДА НИ ПОНЕ ОТ 20 ГОДИНИ.
        A17DTС/S
        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

        Коментар


          не си ли се замислял, че задръстванията са, защото има прекалено много коли, а не щото пътищата са калпави. В Ямбол например преди 2-3 години зад блока паркингът беше абсолютно празен - имаше максимум 1-2 коли паркирани при места за поне трийсетина коли. Сега е фрашкан и след 7-8 часа едва можеш да си намериш място. Което ме навежда на мисълта, че хората са станали по-богати, след като могат да ис позволят толкова коли
          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

          Коментар


            Едва ли са по-богати. Паркинга покрай блока, където живея е съставен на 70% от коли с ранга на Брава-та ( паричен диапазон 800-2500лв). Стана така, че едно домакинство има по 3-4 автомобила, а много често половината от тях не се карат. Отделно е проблема и със самото паркиране. Това Поло, Клио, Туинго, Пунто, Корса, 106, С1, Фиеста и т.н. заемат най-много място При мен е така, след 18:00 по паркингите около блокчетата, се почва едно кръжене като лешояд над мърша и чакане да се освободи място. Ама почти винаги се намира бързо, може и мястото да е малко и тясно, но си намирам място за пренощуване на сивата красавица stilo_new, няма да влизам в спорове, за другия път ще си ги поствам наблюденията при вицовете
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              ele написа:
              не си ли се замислял, че задръстванията са, защото има прекалено много коли, а не щото пътищата са калпави. В Ямбол например преди 2-3 години зад блока паркингът беше абсолютно празен - имаше максимум 1-2 коли паркирани при места за поне трийсетина коли. Сега е фрашкан и след 7-8 часа едва можеш да си намериш място. Което ме навежда на мисълта, че хората са станали по-богати, след като могат да ис позволят толкова коли
              Не Еле. Мислил съм и това. Причината е, че в града ни се отдели по една лента ( за бърза УЖ линия) от и без това тесните улици и булеварди, направиха се многонови светофари и безумни маркировки, организира се движението по друг начин. Ето например за най-големия квартал ще напиша. Преди години пак по някакъв проект разшириха булеварда ( по - скоро го разчертаха де)към изхода/входа на 80 000 - ния комплекс, направи се детелина с кръгово. Ами, какво да кажа, освен - комплименти. Европейска работа. Е-ееее. Година-две по-късно на кой идиот му хрумна да "вземе" по една лента ( забранена за други МПС) за бърза автобусна линия и да @ка на метенето ? Едно е когато се трупат коли на светофар с три пътни ленти, друго е когато се трупат същите коли на две пътни ленти. Върнахме се в "първи клас" и то с цената на много пари. Недоумявам. Не може градът ни през февруари да се дръсти така, както през юли и август. Та хотелите на юг и север от града ни още са зазимени. Какво ще се случи след месец-два се питат хората. И какъв е смисъла на тази бърза линия, като обслужващата я вътрешна такава е със статута на всички задръстени в движението коли ???
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                Kay_ - те разходите за купуването обикновено са доста по-малко от тези за обслужването на стара кола след това. Така че след като можеш да си позволиш дори кола в този диапазон, нещо, коеот не си могъл примерно преди 1-2 години, значи си по-богат.ntodorov - обзалагам се, че ако колите са по-малко, няма да има такива задръствания. Затова залагам на увеличаващия се брой автомобили, както казва и статистиката, не толкова на реорганизацията на движението.
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  ntodorov - обзалагам се, че ако колите са по-малко, няма да има такива задръствания. Затова залагам на увеличаващия се брой автомобили, както казва и статистиката, не толкова на реорганизацията на движението.
                  Със сигурност е така. >>>И изниква въпрос: за чиЙ бяха тогава тези СКЪПИ реорганизации, строежи, футуристични надлези, "гравирани" маркировки, нови светофари и подходи, за които се изхарчиха ценни средства, щом не можем да се справим с нормалната за всеки разрастващ се град действителност. Въпреки, че тукашната истина е друга и я вписах в предния си поуст де. Предполагам си го прочела.
                  A17DTС/S
                  Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                  Коментар


                    ntodorov написа:
                    Колега. За спазването на правилата не говори. Не ме познаваш за да си позволяваш подобни заключения. Ти мазохист ли си или си замъглен от някаква пристрастност.
                    Аз не съм казал, че точно ти не ги спазваш. Въпреки, че едва ли си безгрешен, както сме всички.Но става въпрос за тези, които нагло ги нарушават. Каране в Бус лентата, не даване на "мигачи", Масово не се гледат табелите преди кръстовища, указващи кои ленти за коя посока са. Карат си по памет, както е било през годините примерно. И аз като си я ползвам както трябва, ме гледат, едва ли не все едно аз съм нарушителят. На нерегулираните кръстовища, ей там пък всеки си кара по някакви негови си правила и ти ако спазваш закона, ще бъдеш отнесен със сигурност. А би ли ми казал на Т-образно нерегулирано кръстовище кой е с предимство?А относно за това, че съм бил пристрастен: За първи път се прави нещо, ново и нестандартно за българското мислене в града ни. Но много хора побързаха да го оплюят още в зародиш преди да е готово всичко. И по време на неговото изграждане. Ами нормално е да има затруднения по време на строителството...Ами да изчакме да завърши всичко и тогава да плюем ако е нужно.Да се върне Йоан ли? И градът да се върне в 19-ти век.Относно свободната бус лента и здръстените други от автомобили. Ами нали точно това е целта на всичко това. Хората да слязат от автомобилите си и да ползват МГТ , както и да е удобно велосипедното придвижване, за да може повече хора да изберат това. Така се прави в Европейските държави. Но защо тук не можем да го осъзнаем това , не знам.

                    Коментар


                      Kay_ написа:
                      stilo_new, няма да влизам в спорове, за другия път ще си ги поствам наблюденията при вицовете
                      Благодаря, колега. Все пак и ние имаме наблюдения, нали?

                      Коментар


                        stilo_new,да те питам ти пробвал ли си с колело да стигнеш примерно от Славейков до М.рудник?
                        FIAT FORUM BULGARIA
                        Ракията е над политиката

                        Видео от Италфест 2011

                        Коментар


                          krasio_79bs написа:
                          stilo_new,да те питам ти пробвал ли си с колело да стигнеш примерно от Славейков до М.рудник?
                          ...Или пък да си натоваря на гърба 120 кг. апаратура и още 200 кг. уреди за да отида от офиса до Топлофикация. Кеф ми с "бързата линия", кефми с колелото.
                          А относно за това, че съм бил пристрастен: За първи път се прави нещо, ново и нестандартно за българското мислене в града ни. Но много хора побързаха да го оплюят още в зародиш преди да е готово всичко. И по време на неговото изграждане. Ами нормално е да има затруднения по време на строителството...Ами да изчакме да завърши всичко и тогава да плюем ако е нужно.
                          Когато всичко завърши кака вече ще се е оженила и ще го боли някой буя, че ще се дръстим из града. Нима не се виждат безсмислиците и без чакане ?
                          Да се върне Йоан ли? И градът да се върне в 19-ти век
                          .Йеб@ ли те кой ще се връща и кой е на власт ? Нека да си гледаме нашите интереси, а не тези на кметовете. Те за това са тук - да ни служат, не ние на тях.
                          Относно свободната бус лента и здръстените други от автомобили. Ами нали точно това е целта на всичко това. Хората да слязат от автомобилите си и да ползват МГТ , както и да е удобно велосипедното придвижване, за да може повече хора да изберат това.
                          Наистина не знаех, че това е целта, защото вече ми се размиват тези кръгови, нови вътрешни магистрални отсечки, надлези, пътни възли Юг, сини зони. Ако това е целта - няма нищо по-лесно от това да се затвори града за автомобили - изцяло и от раз. Аз съм съгласен, но впечатленията ми са, че вело-отсечките са пожелателна алтернатива за предвижване, но за съжаление за мнозина хора в работен режим са безпредметни. Виж за безцелни разходки - стават, но да те притиска време и да сечеш по няколко пъти града не стават. Инак аз ще ги използвам, но в свободното си време.
                          Така се прави в Европейските държави. Но защо тук не можем да го осъзнаем това , не знам.
                          Не се прави ТАКА. Вярвай. Те за това чужденците ни се смеят с бургаските ""велоалеи"". Тук във форума някой беше постнал този сайт, който ни осмива, а коментарите на англичаните под снимките ме е срам да коментирам. Ще го потърся този сайт.
                          A17DTС/S
                          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                          Коментар


                            krasio_79bs написа:
                            stilo_new,да те питам ти пробвал ли си с колело да стигнеш примерно от Славейков до М.рудник?
                            Ами не съм. Известно време карах от Зорница към морската. Ама не разбрах смисъла на въпроса ти де? Предполагам, ще има възможност без прекъсване и само по велоалея да се стигне по това направление.Иначе аз преди 12 години, когато живеех в М. Р. Редовно се предвижвах с велосипед от там до работата ми: Някъде около Трансвагон. Но тогава нямаше велоалеи и си карах по околовръстното най вдясно , ама то тогава нямаше изощо такова движение като сега.

                            Коментар


                              Не се прави ТАКА. Вярвай. Те за това чужденците ни се смеят с бургаските ""велоалеи"". Тук във форума някой беше постнал този сайт, който ни осмива, а коментарите на англичаните под снимките ме е срам да коментирам. Ще го потърся този сайт.
                              Намерих инфото, макар и в неоригиналния сайт. Това е препратка от английския 9gag публикувана в профит.бгhttp://profit.bg/news/9gag-se-prismi...id-141124.html
                              A17DTС/S
                              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                              Коментар


                                ntodorov написа:
                                Не се прави ТАКА. Вярвай. Те за това чужденците ни се смеят с бургаските ""велоалеи"". Тук във форума някой беше постнал този сайт, който ни осмива, а коментарите на англичаните под снимките ме е срам да коментирам. Ще го потърся този сайт.
                                Извинявай, виждал съм ги на живо велоалеите в другите държави. Ами не са толкова по-различни от нашите.С този сайт сигурно имаш издунките, които са допуснати поради грешката на незнам си кой. Точно те са снимани на снимките. Всички вме ги виждали и ги знаем. Но това е пренебрежимо малък процент. Като цяло са направени добре. Явно просто българите не сме свикнали с тях. Били на тротоара, пречелина пешеходците. Били на улицата, взели им местата за паркиране. В другите държави не са на по-различни места, ама тук винаги някой е недоволен.

                                Коментар

                                Working...
                                X