Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на 3д тв 2015

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Смарта, как е ? Пишат , че е бавен. В смисъл смогва ли на натисканията по достанционното или мисли ?
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #47
      Мисли си да го ева. Особено в първите минути след пускането.
      FIAT FORUM BULGARIA
      Ракията е над политиката

      Видео от Италфест 2011

      Коментар


        #48
        Колеги я дайте акъл кое от LG-тата си заслужава най много като телевизор.Замислих се за 4К-то, там няма само 3Д, макар че като се замисля това 3Д едва ли ще го гледам и позвам, единствените изисквания са ми да е смарт телевизора и поне 42", макс 47"
        punto HGT

        Коментар


          #49
          Значи се насочи към самсунг, ако искаш смарт !!!48H6400 !!!
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #50
            emzo написа:
            Значи се насочи към самсунг, ако искаш смарт !!!48H6400 !!!
            Много ми е голям този 48", телевизия гледам от около макс 3м, а и секцията няма да побере толко голям телевизор, свободната дължина в секцията е 125см, 42" пасва идеално.Мислех си да мина по тънко и да взема този LG 42LB670, но като се зачетох в тая тема и почнах да настръхвам http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%...D0%B8.htmlПо принцип съм почитател на марката LG от към телевизори и пак искам такъв да си взема, в момента гледам телевизия на 42LK430 от 3 години и нямам никакви оплаквания, взех го пак на Великденска промоция на 699лв.Като казах смарт имах предвид, че ще го ползвам най много да си пускам някое и друго клипче от тубата и толкоз
            punto HGT

            Коментар


              #51
              На LG плейъра не чете DTS звук докато на Самсунг чете всичко. За 3 м 40-42 минимум, другото ще ти малее и 3д ефектите ще ти се губят по-назад. Освен това 4К няма никакъв смисъл абсолютно, при това ще се наслаждаваш на големи зърна от ъпскейлинга от СД/ХД телевизия до 4К. След 5 - 10 г като навлезе по-масово може би ще има смисъл, до тогава е само колкото да кажеш, че го имаш.

              Коментар


                #52
                Хубаво, но на самсунга размерите са малко кофти от 40" скачат на 48" или 50", тоест 40" няма да взема, защото не ми се минава на по малък телевизор, а пък 48" няма да влезе в секцията. Кое от изброените ЛГ-та на снимката, която съм пуснал си заслужава промоционалните пари ?, дано нямат дефект какъвто е описан в горния линк, който съм пуснал.Кое друго е по добро на размер 42" и да е в диапазон 800-1000лв., от горните ЛГ-та?
                punto HGT

                Коментар


                  #53
                  sony, ама е компромис модела за тия пари 1000-1200.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #54
                    Отказах се от покупка, ще чакам другия Великден
                    punto HGT

                    Коментар


                      #55
                      Airfan написа:
                      ...Освен това 4К няма никакъв смисъл абсолютно, при това ще се наслаждаваш на големи зърна от ъпскейлинга от СД/ХД телевизия до 4К
                      Това ми се ще да го видя как работи. На теория не би трябвало да има каквито и да е дефекти при положение че разделителната е точно 2х по хорисонтала и 2х по вертикала (да бяха неточни цифри по бих се съгласил). А и пикселите са 4х по-малки - би трябвало това да да компенсира. Поне на теория де. Затова ми се иска да го видя ако някой има статия или снимки ще съм балгодарен да споделя! Като закупувам ще обикалям с флашка де, но за сега ми се иска да се подготвя теоритично
                      Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                      182A4.000 IAW49F
                      LPG - Lovato EasyFast
                      ----------------------------
                      "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                      Коментар


                        #56
                        Работи си перфектно 4К ,стига да имаш с какво да го плейваш. В темата съм споделил за Филипса който си взех. Пускам си 4К със андроид смат плеар. За жалост има много малко клипчета в нета,а тези които си плейвам са седем на брой,по 3-4 минутки са и са 4,46 ГБ. Пикселите наистина са си по малки и дори от 20см. да ги гледаш не седят на зърна.
                        FIAT FORUM BULGARIA
                        Ракията е над политиката

                        Видео от Италфест 2011

                        Коментар


                          #57
                          Ewing написа:
                          Airfan написа:
                          ...Освен това 4К няма никакъв смисъл абсолютно, при това ще се наслаждаваш на големи зърна от ъпскейлинга от СД/ХД телевизия до 4К
                          Това ми се ще да го видя как работи. На теория не би трябвало да има каквито и да е дефекти при положение че разделителната е точно 2х по хорисонтала и 2х по вертикала (да бяха неточни цифри по бих се съгласил). А и пикселите са 4х по-малки - би трябвало това да да компенсира. Поне на теория де. Затова ми се иска да го видя ако някой има статия или снимки ще съм балгодарен да споделя! Като закупувам ще обикалям с флашка де, но за сега ми се иска да се подготвя теоритично
                          Пробвай с ДВД филм, който е с пропорция на нейтив резолюцията на телевизора ти. Като го ъпскейлне никога не може да е така качествено като да си гледаш нещо 1080р.

                          Коментар


                            #58
                            Airfan написа:
                            Ewing написа:
                            Airfan написа:
                            ...Освен това 4К няма никакъв смисъл абсолютно, при това ще се наслаждаваш на големи зърна от ъпскейлинга от СД/ХД телевизия до 4К
                            Това ми се ще да го видя как работи. На теория не би трябвало да има каквито и да е дефекти при положение че разделителната е точно 2х по хорисонтала и 2х по вертикала (да бяха неточни цифри по бих се съгласил). А и пикселите са 4х по-малки - би трябвало това да да компенсира. Поне на теория де. Затова ми се иска да го видя ако някой има статия или снимки ще съм балгодарен да споделя! Като закупувам ще обикалям с флашка де, но за сега ми се иска да се подготвя теоритично
                            Пробвай с ДВД филм, който е с пропорция на нейтив резолюцията на телевизора ти. Като го ъпскейлне никога не може да е така качествено като да си гледаш нещо 1080р.
                            Така е за примерна който си дал, но би трябвало да се вижда еднакво зле независимо на каква разделителна го пускаш стига да е по-голяма от 720 x 576 . И естествено като говорим за едни и същи разметри на екрана. От там и изхождам че ако съм си харесал примерно 50" ТВ дали ще пусна 720 x 576 ъпскейлнато на 1920х1080 или на 4К трябва да се вижда еднакво зле. Пак кокретизирам за едни и същи размери на екрана. Естествено ако ъпскейлнеш тези 720 x 576 до 1920п но на 32" тв трябва да се вижда доста по-рязка картината от колкото същия филм на телевизор който е 60" примерно пък бил той и 4к. Тук проблема за картината ще дойде не само от ниската разделителна на оригиналния сигнал ами и от това че не се скалира с цяло число. Докато ако пуснеш 1920п картина на 50" ТВ примрно и 4к ТВ за същия размер на екрана то ъпскейлването ще е точно по 2 за хоризонтала и вертикала и като се има предвид че пикселите също са 2 пъти по-малки по хоризонтала и вертикала мисля, че не би трябвало да има никаква разлика в образа като качество. Освен както отбеляза колегата по-горе че не се забелязват индивидуалните пиксели. Същото би трябвало да важи и за сигнал с по-малка резолюция от 1920. Така че продължавам да мисля че дали ще си вземеш 50" ТВ (или какъвто и да е размер) FHD или UHD клиповете и филмите ще се виждат еднакво. Плюса е от това че физическите пикселите не се различават лесно пък и след време кой знае може да пуснат някой 4к канал не само пробно а за гледане на снимки ще е още по-яко имайки предвид колко апарати и телефони са с повече от 8мегапиксела камери.Малко се поовлякох Не знам дали успях да изразя какво имам предвид Поне на теория мисля че така са нещата за това искам да видя как са и в действителност, че сега с тия херци, обработки на картинатаи т.н. вече не се знае кой производител кво прави с образа преди да излезе на екрана.
                            Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                            182A4.000 IAW49F
                            LPG - Lovato EasyFast
                            ----------------------------
                            "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                            Коментар


                              #59
                              Преди седмица си взех 50 инча 4к самсунг. Преди това бях с 42ка 3д пак самсунг. СМЕЛО мога да заявя че НЯМА такова качество на картината без значение дали сигнала е 4к или FHD. Просто едното няма база за сравнение с другото. Заслужи си всеки един лев който дадох за него. Дистанционното отговаря мигновено и е доста прецизно. А картината...... всеки филм е нереално изглеждащ. Все едно ти си го снимал... все едно през стъкло ги гледаш. Самата магия на усещането за филма е друга. Всяка пора всяка тревица или песъчинка се вижда. Не мога да се налюбувам на това бижу. Единствения минус според мен е 200 херцовия рефреш но на фона на останалите неща това е нищо. А и за 2 бона толкова :D
                              Powered by Emzo

                              Коментар

                              Working...
                              X