Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Малък бизнес с кафе автомати?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Малък бизнес с кафе автомати?

    Здравейте. По принцип има две места, които мога да ползвам и да поставя примерно кафе автомат. Идеята е нова, но как седят нещата със закона там? Трябва да си задължително свързан към НАП? Струва ли пари? Какви документи са ми нужни? Също така има ли някакви други правила, които да се спазват, като година на самата машина, дали е нова или стара. Не знам дали си заслужава примерно да закупя две втора ръка кафе автомата до 1000 лева, и да ги вкл. в действие, или ще съм само на загуба.
    Fiat Bravo 1.8 16V 96'

    #2
    Колега много късен влак хващаш.
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    Коментар


      #3
      Ето защо ми трябва малко повече информация как седят нещата. Понеже местата не са лоши, а един вид са без наем, затова ми дойде тази идея, която може и да не се осъществи, но все пак.
      Fiat Bravo 1.8 16V 96'

      Коментар


        #4
        qnkov написа:
        Ето защо ми трябва малко повече информация как седят нещата. Понеже местата не са лоши, а един вид са без наем, затова ми дойде тази идея, която може и да не се осъществи, но все пак.
        Задължително е връзката към НАП! Знам за един, който е разбиван многократно и накрая го махнаха.
        Brava 1.6 EL 16V 103 hps '96 ГИ Фобос

        Коментар


          #5
          Връзката с НАП е задължителна. Трябва ти карта с интернет, фирма и за друго не знам.Щом има толкова машини, няма как да не са рентабилни, но при положение, че сега ще започваш, местата трябва да са наистина добри.Аз бих ти предложил тези пари да ги вложиш в интересни стоки от Китай и да ги завъртиш през ОЛХ.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            Колегата М5kov и другите са прави, много от отдавна кафе автоматите са завзели пазара и най-хубавите и апетитни места са заети. Най малкото което е конкуренцията ще ти съсипе машинките. Аз съм обмислял друга вариант да се наеме помещение и да се сложат кафе автомат, такъв за напитки, за закуски, и за принадлежности (запалки, хартийки, филтри, презервативи и тн.) и да работи нон стоп, като всичко се записва с камери, но това няма как да стане в България или да има жива охрана. Вземи стоки от Китай и ги продавай в ОЛХ и Базар и от там можеш да направиш парички, но инвестицията ще се възвърне по бавно. Диагностичната апаратура сега върви много и електрониката.
            Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
            Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
            Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

            Коментар


              #7
              Да кажем, че ще го мисля и това със стоки от китай. Но от кои сайтове да пазарувам? Предложете най-популярните и евтини китайски сайтове? Аз знам само този http://www.tinydeal.com/ , но няма кой знае колко неща, и са малко скъпички, а другият е http://www.aliexpress.com/ , но не работи с пайпал...Не мога да се спра на 1-2 и да си пазарувам от тях. Не съм запознат много кои ще са най-добрите ми избори.
              Fiat Bravo 1.8 16V 96'

              Коментар


                #8
                qnkov написа:
                Да кажем, че ще го мисля и това със стоки от китай. Но от кои сайтове да пазарувам? Предложете най-популярните и евтини китайски сайтове? Аз знам само този http://www.tinydeal.com/ , но няма кой знае колко неща, и са малко скъпички, а другият е http://www.aliexpress.com/ , но не работи с пайпал...Не мога да се спра на 1-2 и да си пазарувам от тях. Не съм запознат много кои ще са най-добрите ми избори.
                Аз ползвам редовно АлиЕкспрес. Имам над 100 поръчани пратки до сега. От всички китайци най ниски цени съм видял в Али-то, това е нещо като китайски ибей. Има всекидневни супероферти с 50-90 процентни намаления..не ползват пейпал но не е болка за умиране и без тва ти слагат 2-3 стинки по скъп долар, а Али-то даже до 8 стотинки ти оскъпяват долара при конверсията долар-лев. Пазарува се само от продавачи с фийдбек над 95%. Ако сайта засече некоректен продавач от който си пазарил, веднага ти пращат имейл че ще ти върнат парите и до 5-6 дена парите са по сметката ти обратно. Тва е общо взето,
                Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                Коментар


                  #9
                  Aliexpress.Плащаш директно с карта, ако има някакъв проблем с доставката на пратките, връщат парите без проблеми.Имам над 20 поръчки от там, почти всичко е перфектно.Ако имаш други въпроси, може да пишеш на лично да не пълним темата
                  "Без сърца, сме просто машини"
                  Toyota Prius 1.5 Hybrid
                  EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                  Коментар


                    #10
                    qnkov написа:
                    Да кажем, че ще го мисля и това със стоки от китай. Но от кои сайтове да пазарувам? Предложете най-популярните и евтини китайски сайтове? Аз знам само този http://www.tinydeal.com/ , но няма кой знае колко неща, и са малко скъпички, а другият е http://www.aliexpress.com/ , но не работи с пайпал...Не мога да се спра на 1-2 и да си пазарувам от тях. Не съм запознат много кои ще са най-добрите ми избори.
                    Провери и този. Доста пазарувам от него. http://www.banggood.com/
                    04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                    Коментар


                      #11
                      Да, и аз забелязах, че повечето неща в http://www.aliexpress.com/ са по-евтини от другите сайтове. Демек директно да си избера картата и така да плащам? Не съм го правил по-този начин, преди плащах през пейпал, ама минаха години.
                      Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                      Коментар


                        #12
                        Алиекспреса е супер. Гледай супердеалс-а. Изпадат яки далавери. Ежемесечно поръчвам по някое гъделче от там, засега съм без забележки.
                        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                        Коментар


                          #13
                          До колко време нормално идват пратките? Поръчах две неща и гледам, че free shippinga e 15-60 дена. Сложил съм телефона си, но не знам дали ще получа СМС или обаждане от пощата, че имам пратка?
                          Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                          Коментар


                            #14
                            qnkov написа:
                            До колко време нормално идват пратките? Поръчах две неща и гледам, че free shippinga e 15-60 дена. Сложил съм телефона си, но не знам дали ще получа СМС или обаждане от пощата, че имам пратка?
                            Различно - между 10 и 45 дни. :D

                            Коментар


                              #15
                              qnkov написа:
                              До колко време нормално идват пратките? Поръчах две неща и гледам, че free shippinga e 15-60 дена. Сложил съм телефона си, но не знам дали ще получа СМС или обаждане от пощата, че имам пратка?
                              Те не пускат поканите в пощите да отидеш да си вземеш пратката, което им е задължение, ти смс и обаждане чакаш! По-вероятно е някой починал роднина да ти пише, отколкото тия от пощите да си мръднат задниците да свършат малко работа, за която им плащат! Иначе да, пратките понякога идват за 60 дни, понякога изобщо даже не идват, така че е добре да се възползваш от платена опция с проследяващ номер, ако е над определена сума, която не можеш да прежалиш.
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар

                              Working...
                              X