Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

[Android] ROOT, Recovery, Custom ROM и други

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    [Android] ROOT, Recovery, Custom ROM и други

    Правя отделна темичка за тея неща, понеже вече съществуващите "телефонни" теми са с друга насоченост.Снощи отключих буутлодера на моето Moto G 2014 XT1068, съответно се разделих с гаранцията.Стоковия 5.0.2 просто не се търпи. 1. Записваше на произволен принцип номера на последния разговор като Private number. За щастие не успя да ми провали някоя сделка...2. Батерията заминаваше за един ден, като съм ползвал единствено Chrome и съм спрял всички знайни и незнайни приложения/настройки.3. След ъпдейта се появи един познат проблем, който имах с някой ROM-ове при Defy - при входящо обаждане, при приемане, се получава едно заглушаване на микрофона за 1-2 секунди. Аз вдигам, казвам "ALLOW", а осреща не ме чуват и трябва да повтарям като невменяем...4. Включването и изключването на мобилния интернет става с 3-4 клика, а не като в предишните версии с едно натискане на уиджета.Държа си нета изключен и ме дразни да правя това упражнение всеки път за по минута-две ровене.Като за официален ъпдейт, на един от най-продаваните им телефони е просто прекрасно, но кво да ги правиш, такива са си Motorola, поне правят хубави телефони Нямах много време снощи за ръчкане и набързо сложих един стоков 4.4.4Батерията е като закована, всичко е перфектно, само ще търся начин как да разкарам досадното съобщение за ъпдейт до 5.0.2, понеже както казах, РОМ-а си е 100% сток. РЕД.: Settings > Apps > All > MotorolaOTA - Disable на това приложение и съобщението изчезва.Слагам линковете към XDA за отключване на bootloader-a и за връщане на 4.4.4>[GUIDE]Unlock Bootloader - Moto G (2nd Gen)http://forum.xda-developers.com/moto...d-gen-t2875728[Windows Tool] Moto G 2014 XT1063/64/68 Restore to to Stock Android 4.4.4/5.0.2http://forum.xda-developers.com/moto-g-2014/development/windows-tool-moto-g-2014-xt1064-restore-t2957167Тепърва почвам да го ръчкам, ако излезе нещо интересно ще пиша.Мисля скоро да пробвам CM12, но нещо ме мързи...
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    #2
    3. След ъпдейта се появи един познат проблем, който имах с някой ROM-ове при Defy - при входящо обаждане, при приемане, се получава едно заглушаване на микрофона за 1-2 секунди. Аз вдигам, казвам "ALLOW", а осреща не ме чуват и трябва да повтарям като невменяем...
    Този проблем го имах на ZTE blade III. Направо се побърквах. Вдигам телефона и по 3 пъти повтарям ало, ало.
    04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

    Коментар


      #3
      Честичък е за много модели. Така и не разбрах от къде идва, просто сменям РОМ-а, че не го трая.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        При HTC One (M7) никакви проблеми с 5.0.2, определено върви по-мазно и батерията си държи по 2-3 дни.
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          Не съм само аз... Бъговете явно са за всички Moto G XT1068 retaildsds...В Advanced WIFI менюто има една отметка на Scanning always available. (kitkat i lollipop)Тва позволява на гугъл и други приложения да сканират за мрежи, дори при изключен WIFI Махайки отметката, трябва да си увеличите живота на батерията, понеже WIFI стои винаги активен в слайдърите при статистиките за приложенията :/
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            Не знам, но брата се оплака, че с неговата S5, като му се е обновил до Lollipop и батерията му много повече се загрявала.
            Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

            Коментар


              #7
              Проблема при мен идва основно от Google Chrome, понеже него използвам най-много.При лолипоп ми консумира повече от 15%, а при 4.4.4 - 4% за едно и също време.Като цяло, народа се оплаква от Google Services, което включва доста неща и явно те са оплели конците.Аз междувременно сложих CM11 4.4.4Никакви бъгове, но батерията пак нещо не ме кефи като при стоковия и довечера сигурно ще върна пак него.Искам да похваля моторолата - това е единственият незагряващ телефон, който съм ползвал. Батерията никога не ми е надвишавала 36-37 градуса.
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                #8
                Аз съм с Note 3 и миналата седмица го ъпнах до 5.0. Засега върви ок. Малко ми е по-цветен от стария, но почнах да свиквам! Не виждам някаква разлика в батерията (зареждам го всяка вечер). Прави впечатление, че производителността е по-добра! Преди рамта се товареше до към 2.50 GB а сега седи около 2. Махнали са smart scroll обаче...в google не намерих нищо по въпроса...сигурно съм единствения който го е ползвал това...
                Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                Коментар

                Working...
                X