Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Някой пробвал ли е USB кабел за принтер с дължина над 5м

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Някой пробвал ли е USB кабел за принтер с дължина над 5м

    Колеги, четох спецификациите и там дават 5 метра максимална дължина на USB кабелите. Мен тия 5 метра не ми стигат с около метър. Освен това, останах с впечатлението, че ограничението е по захранване, а аз искам да вържа принтер, т.е. падът по напрежение на захранващите линии не ми е важен. Някой пробвал ли е да използва 6 метра кабел на принтер? Удължението над 5 метра смятам да го направя с прост удължителен USB кабел.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    #2
    Re: Някой пробвал ли е USB кабел за принтер с дължина над 5м

    slonikon написа:
    Колеги, четох спецификациите и там дават 5 метра максимална дължина на USB кабелите. Мен тия 5 метра не ми стигат с около метър. Освен това, останах с впечатлението, че ограничението е по захранване, а аз искам да вържа принтер, т.е. падът по напрежение на захранващите линии не ми е важен. Някой пробвал ли е да използва 6 метра кабел на принтер? Удължението над 5 метра смятам да го направя с прост удължителен USB кабел.
    НЕ съм пробвал, но може да погледнеш като вариант USB хъб с външно захранване. Мисля няма да е проблем да се удължи.
    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
    182A4.000 IAW49F
    LPG - Lovato EasyFast
    ----------------------------
    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

    Коментар


      #3
      Re: Някой пробвал ли е USB кабел за принтер с дължина над 5м

      slonikon написа:
      Колеги, четох спецификациите и там дават 5 метра максимална дължина на USB кабелите. Мен тия 5 метра не ми стигат с около метър. Освен това, останах с впечатлението, че ограничението е по захранване, а аз искам да вържа принтер, т.е. падът по напрежение на захранващите линии не ми е важен. Някой пробвал ли е да използва 6 метра кабел на принтер? Удължението над 5 метра смятам да го направя с прост удължителен USB кабел.
      5 метровите дават проблеми за принтери! Знам го от служител в офис.
      Brava 1.6 EL 16V 103 hps '96 ГИ Фобос

      Коментар


        #4
        той принтера не се захранва през УСБ кабела...тва е само за комуникацията...аз съм ползвал wifi адаптер с 10 метра кабел и нямаше никакъв проблем, а и пада на напрежение ще е пренебрежимо малък в рамките на няколко миливолта...все пак трябва да знаеш че някой ЛАН мрежи се захранват по ЛАН кабела а там имаме стотици метри кабел...
        Fiat Bravo 1.9 JTD 100

        Коментар


          #5
          И аз на това разчитам - че само сигнал ще се предава. Щото нямам къде да го сложа тоя хъб. Ще взема да пробвам, пък после ще пиша.
          браво 1,6/90 - 09 г.

          Коментар


            #6
            slonikon написа:
            И аз на това разчитам - че само сигнал ще се предава. Щото нямам къде да го сложа тоя хъб. Ще взема да пробвам, пък после ще пиша.
            Точно така смело и безотговорно...7-8 лева са ти 5 метра усб кабел...къде не си ги дал...
            Fiat Bravo 1.9 JTD 100

            Коментар


              #7
              давай смело бившата ми лан мрежа която ние изграждахме беше с 3 суича захранвани с 5 волта по лан-а от първия клиент и сичко беше наред..дължината на трасето 200 метра...
              Fiat Bravo 1.9 JTD 100

              Коментар


                #8
                Съветвам те да сложиш един Wireless print server. Аз в къщи съм с такъв (HP) и си е супер. Всички в мрежата имот достъп до принтера.

                Коментар


                  #9
                  Идеята е да се смени и рутера - с такъв с USB порт - и за него да се ръже принтера. Тъй че пробата отива на 60-70 лв. Тия принт сървъри много скъпи, а гаранция, че ще тръгне на конкретния принтер - никаква. Затва отидох на тоя вариант - няма лошо да си сменя рутера с по-нов, но не искам идеята да е обречена предварително, заради необходимата дължина на кабела.
                  браво 1,6/90 - 09 г.

                  Коментар


                    #10
                    Мисля, че за принтерите имаше някакво изискване, да не е повече от 3 метра (по спомени). Работил съм преди доста години в печатница и за да работи принтера трябваше да купим един УСБ хъб със захранване, иначе машината се държеше безобразно - Компютъра я намира, но понякога както си печата започва да прави глупости, печата глупости, или просто решава, че си разкачил връзката. Хъбче - задължително, вземи и по-къси кабели, 2х3 метра няма да е същото като 5+1, дори и с хъб

                    Коментар


                      #11
                      Правил съм 10 мерта такъв кабел за WEB камера и работи. Много зависи и от кабела и от съответното устройство, затова е най-добре да се пробва.Аз използвах качествен FTP кабел, на който сложих два USB накрайника. Инвестицията е няколко лева и си заслужава пробата
                      Alfa 159 SW 2.4 Ti
                      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                      Коментар


                        #12
                        Един приятел ми го подхвърли тоя вариант, само че с някакви преходници. Нещо с модулиране на сигнала било и така се постигало по-голямото разстояние при ЛАН мрежите. Ама вече поръчах кабела. Ако не стане, и така ще пробвам. Ако пак не стане, може и преходници да купя
                        браво 1,6/90 - 09 г.

                        Коментар


                          #13
                          slonikon написа:
                          Нещо с модулиране на сигнала било и така се постигало по-голямото разстояние при ЛАН мрежите.
                          Няма какво да се модулира. И при двата варианта се ползват усукани двойки - чифтове. Разликата е, че в ЛАН кабела са четири, а при УСБ (до 2.0 вкл.) два.
                          Alfa 159 SW 2.4 Ti
                          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                          Коментар


                            #14
                            Кабел

                            И аз съм сложил около 8-9 метра USB 2 кабела за камера и няма проблем работи си не прави смущения
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              #15
                              Какво УСБ е. 2 или 3. 2 работи на около 6 метра,5 е гарантирания максимум за безпроблемна работа, заради което и кабелите са 5-метрови.При УСБ-3 разстоянието е наполовина.Според мен-търсете безжични варианти.Камерите не са критерий. Тe не ползват пълния капацитет на линията. Докато принтера прехвърля данните за 1-2 секунди, в които му трябва максимална скорост.

                              Коментар

                              Working...
                              X