Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нокия Лумия тема (Проблем с разпознаване на карта памет)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нокия Лумия тема (Проблем с разпознаване на карта памет)

    Става въпрос за Уиндолсфон 8,1, който не иска да разпознае SD карта. Имах една стара 1ГБ, сложих я и не я разпознава. Купих си нова 8ГБ и пак не я разпознава. За сега пробвах само с с формат на картата и пак не я иска. Отделно пробвах с трета карта, която работи на Нокиа 808, но моята Лумиа 630 и нея не иска.Някой да се е сблъсквал с подобен проблем? Благодаря предварителноП.П. Ще помоля темата ако има развитие да остане само за Уиндолс телефони.
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    #2
    Ако не чете никакви SD карти да не е хардуерен проблем?Не я разпознава означава че не я вижда, или че не можеш да влезеш в нея?
    FIAT Nuova Punto 1.2 8V
    FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
    ...and justice for all

    Коментар


      #3
      AdViSoRa написа:
      Ако не чете никакви SD карти да не е хардуерен проблем?Не я разпознава означава че не я вижда, или че не можеш да влезеш в нея?
      Не я разпознава, и не мога да я ползвам. Все едно няма карта.
      ФИАТ- Пътят е само формалност
      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
      -----------------------------------------------------
      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

      Коментар


        #4
        Предполагам, че ще ти помогне и ще се справиш сам: https://www.youtube.com/watch?v=5Ftfmke1vuU:-)
        ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

        Коментар


          #5
          Няма да я намери автоматично, трябва да я активираш като външна памет, на жената лумията ги прави тея неща, но не се сещам къде ровичках за да я намери.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Виделин Райчинов написа:
            Предполагам, че ще ти помогне и ще се справиш сам: https://www.youtube.com/watch?v=5Ftfmke1vuU:-)
            7-минутен клип с лошо качество, който може да се опише накратко така - reset на телефона. То ако всеки проблем се решаваше с reset...Не съм се сблъсквал с такъв проблем, но се съмнявам, че reset е единственото решение. Не познавам и менюто на Nokia Lumia, нито операционната система, но вероятно някъде има настройка, която е забранила използването на външна памет. Разгледай настройките за сигурност, може би там е чекнато нещо.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              Преди малко звънях на оператор на Мтел. Момчето ми каза, че щом формат на картата през компютър не е помогнало, следващата стъпка е точно ресет на телефона. Ако и тогава не стена проблема трябва да се търси в слот-а на картата. Предполагам, че при мен сигурно ще е от слот-а, понеже първата карта, която не разчете я сложих още с първото стартиране. Все пак ще пробвам и с ресет, но малко по късно, че като знам колко акаунта ще имам за въвеждане и синхронизиране на телефона...чак не ми се занимава.
              ФИАТ- Пътят е само формалност
              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
              -----------------------------------------------------
              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

              Коментар


                #8
                Имаш проблем с телефона и търсиш инфо как да го оправиш, нали така? Лично аз това намерих като информация, защо не ти разчита картата! Венко, никъде не съм написал, че точно с ресет ще се оправи проблема! п.п За качеството на клипа....ами това намерих, това поствам и невиждам нищо сложно да се направи, както е показано в клипа.
                ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

                Коментар


                  #9
                  Аз не казвам, че това си написал . Изгледах целия клип и единственото, което видях в него е, че авторката (съдя по дългите нокти ) прави Reset на телефона. А след това вече разсъждавах, че не трябва за всеки проблем да се прави reset, а е добре човек да порови в настройките. Защото това, което прави reset е, че връща телефона в софтуерното му състояние (настройки, приложения, версия на ОС...), с което е излязъл от завода. Ако проблемът е хардуерен, разбира се никакви настройки и reset-и няма да помогнат.П.П. Хрумна ми още нещо. От какъв клас са картите, които пробваш? Някои устройства например не харесват карти от клас 10. Друго - писал си, че си пробвал с формат на картата. Какъв формат точно си й правил? Направи й Full Format Fat 32.
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар

                  Working...
                  X