Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хранителни режими

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Хранителни режими

    Пускам тази тема, за да дискутираме неща, свързани с храненето - хранителни режими, диети, каквото ви хрумне. За моята диета няма да ви говоря. Който е поискал, съм му я предоставил.Аз имам следния въпрос към хората, които имат познания по въпроса: мнението ви за всекидневната консумация на яйца (от кокошка :D ). Полезно ли е или пък вредно всекидневно да се консумират (да кажем за следобедна закуска) 2-3 варени яйца - и белтъка, и жълтъка?
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Колега, това с тия режими са пълни глупости. Виж клиповете на това момче http://vbox7.com/user:aesthetic_stalik?p=allvideos , обяснява доста работи за метаболизъм диети и т.н. и като го гледам каква машина е - може да му се вярва.
    FIAT Bravo 1.9 JTD GT 105ps

    Коментар


      #3
      Яйцето е извор на живот.За мен то е най-благата и истинска храна.В Англия нямаше закуска без него - варено, бъркано, на очи, омлет...Там се научих да го ям в количества и в ранните часове, а енергията, която то ми е давало и дава в първите часове от деня е незаменима за мен. Ям по 4 яйца. Ям ги различно приготвени, според зависи, с какъв кеф се събуждам. А иначе знаеш, че яйцата съдържат най-съвършените и най-лесно усвоимите от човека белтъчини и съставки подпомагащи асимилирането на излишните мазнини в "депата" ни. Самите мазнини в яйцето са безвредни (в жълтъка противно на битуващите мнения ), а знаеш, че те ( мазнините ) са най-добрата храна за сърцето. За мен яйцата са богатство. Насадените ни доскоро бля-бля глупости за повишаването на холестерола чрез прекомерната им употреба, а от там и за проблеми с кръвното след тяхната консумация са празни приказки имащи користната цел да се пропагандират други и не дотам ценни белтъци приготвени в лабораторна среда.ПС: Впрочем в това отношение аз съм краен, защото никой, ама никой не може да ме убеди, че консумацията на свинска сланина е вредна. Основанията ми да твърдя това за нея и особено за яйцата ги имам и в практическо изобилие. :D ПС1: Както и никой, ама никой не може да ме убеди, че консумацията на картофи, ориз, бял пшеничен хляб, маргарин и растителни мазнини е безвредна. Тези пет продукта, ако ограничим в храната си, проблеми със здравето не бихме имали. Или иначе казано - всьо, което е животинско и расте на дърво ( не на корен ) е полезно и по дефолт разчетено за човешкия организъм. Това, което го е донесъл Колумб - да си го ядат и пушат индианците.
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        #4
        vicool написа:
        Колега, това с тия режими са пълни глупости. Виж клиповете на това момче http://vbox7.com/user:aesthetic_stalik?p=allvideos , обяснява доста работи за метаболизъм диети и т.н. и като го гледам каква машина е - може да му се вярва.
        И аз познавам едно момче, което в момента пращи от здраве и изглежда перфектно. Дори има сайт за диети, хранителни режими и т.н. и с охота дава съвети. Давал ми е и на мен. Неговото мнение за консумацията на яйца е: колкото повече, толкова по-добре. Особено за хора, занимаващи се интензивно със спорт. Обаче не мога сляпо да се доверя на съветите на 22 г. младеж, защото не е ясно с годините до какво ще доведат хранителните режими, които спазва.Благодаря за мнението на ntodorov - с него сме на близка възраст и ако достатъчно дълго е ял всекидневно яйца без да му навредят, това е добре. Едно време, през 80-те години, когато живо се интересувах от медицина, преобладаваше мнението, че с яйцата не трябва да се прекалява и че ежедневната им употреба може да увреди сърцето, кръвоносните съдове, дори ставите. Пък човечеството не е еволюирало оттогава досега... Същите сме си, а тогава беше вредно, пък сега напротив .
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #5
          Snake , за яйцата ако са само белтъците колкото и да ядеш не мисля ,че ще има проблем. Естествено може да се ядат 2-3 жълтъка , но мисля , че повече не е за предпочитане.
          681-а - от тук започва България, 1878-а - от тук започва свободата, 1914 - от тук започва животът ни!

          7:2 ( 1968г. ), когато пресата из Европа пише : "Отбора на народа победи със 7:2 отбора на властта"

          Коментар


            #6
            Snake: Родителите на баща ми ( моите баба и дядо) са селски хора. Целия ни двор беше в полог-и. Яйцето за какво ли не го използваха.То беше и храна и лек.Докато баба ми и дядо ми бяха живи аз винаги помнех изобилие от яйца в хладилника. Сега години по-късно поддържам този навик.Така съм "захранен" от дете, а от известно време неизменно закусвам с тях.Научих се в Англия, където на обща блок-маса ни ги сервираха приготвени по всякакъв начин, аместните пълнеха чинийките с връх. И наистина - много енергия ми дават в ранната част на деня и със сигурност са най-полезни тогава, когато организмът ни има цялото време на света да ги асимилира и "вгради подобаващо" в нас. Хапвам 3 - 4 яйца на закуска без хляб. ПС: Баща ми казваше: " Навремето мечтаех да се махна от село заради яйцата и сиренето, а накрая дойдох при майка ти ( тя е кореняк бургазлийка ) за да ми ги сервира, като... деликатес." :P
            A17DTС/S
            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

            Коментар


              #7
              Колеги, ще се пробвам да обясня нещата малко по-професионално.Универсален хранителен режим няма! Всеки организъм е различен и разликите се крият в ензимните нива, а те от своя страна в генетичния код. Ако за един яйцата действат благосклонно, за друг може да са отрова и възрастта няма никакво отношение. Давам за пример алергиите. Всички алергени са белтъци/ по презумция полезни/, но при някои могат да доведат и до смърт. Подобно заболяване е и подаграта. При генетична обремененост , прекомерната употреба на животински мазнини води до натрупване на пикочна киселина в ставите на долните крайници. Лечение няма, само строга диета без меса, животински мазнини и висококиселинни плодове и зеленчуци. Задайте си въпроса, защо има дебели и слаби хора, при относително еднакви нива на хранене? Ми, по същата причина.
              207 тиква автомат
              новокромаджия 2.4 печка

              Коментар


                #8
                Аз стигнах до един извод. Не е важен хранителния режим ,а какво консумираш! Ние лично от близо година се стараем да се храним здравословно.Изключих от менюто си някой продукт като:Бяло брашно,захар , всякави видове колбаси/закупени от магазин/ , консерви и др.Почнах да консумирам Лимецов хляб,отскоро и ръжен такъв. Има няколко Био магазини от които съм изключително доволен от продуктите. Ако някой има интерес бих споделил.Плодове,мед,СУРОВИ ядки всякакви без Фъстъци. Мога много да пиша по тая тема,но незнам дали има смисъл от това.Всеки сам избира начина си на живот.П.П Покрай празниците попрекалих с някой "забранени" продукти! Но какво да се прави Човещинка

                Коментар


                  #9
                  pplk написа:
                  Колеги, ще се пробвам да обясня нещата малко по-професионално.Универсален хранителен режим няма! Всеки организъм е различен и разликите се крият в ензимните нива, а те от своя страна в генетичния код. Ако за един яйцата действат благосклонно, за друг може да са отрова и възрастта няма никакво отношение. Давам за пример алергиите. Всички алергени са белтъци/ по презумция полезни/, но при някои могат да доведат и до смърт. Подобно заболяване е и подаграта. При генетична обремененост , прекомерната употреба на животински мазнини води до натрупване на пикочна киселина в ставите на долните крайници. Лечение няма, само строга диета без меса, животински мазнини и висококиселинни плодове и зеленчуци. Задайте си въпроса, защо има дебели и слаби хора, при относително еднакви нива на хранене? Ми, по същата причина.
                  Прав си за различните организми и в тази връзка ще споделя за подаграта. И това схващане за месата и строгите диети "играе различно при различните организми". Казвам го от личен опит и преживян проблем (навремето с колегата dudulia го споделях на лични)Подаграта ( явно тотално различаваща се от общоприетата форма ) си я докарах чрез една прочистваща пролетна диета, в която липсваха меса, яйца ( за първи път ), а присъстваха зелени салати и плодове в изобилие. Всичко това обаче беше придружено с отвратителния ми до тогава навик де НЕ ПИЯ ВОДА. Проблемът ми се появи след един мач, който играх с приятели. Бяха минали около 20 дена от тази диета. Удари ме в ставата на големия пръст. Доктори, нет, проби, грешки, лекарства - нищо. Пикочна киселина в нормите, а симптомите, болката - същите. Бях в т.нар. криза около 2 месеца, време в което изследването на пикочната киселина в кръвта щеше да ни подведе. С много четене по форуми ( американски най-вече ) разбрах, че диетите ми всущност са противопоказни. Посъветваха ме да се изследвам сам и по възможност да се върна към стария си начин на живот. И започнах да се изследвам сам. Докато бях в "експеримент" установих, че бананите и...сланината ми действат облекчаващо. Промених си режима, върнах се към старите си хранителни навици и да чукна на дърво вече трета година нямам проблеми, като периодично се и изследвам. Но:пия ВЕЧЕ много, много вода, не гладувам ( оказва се проблем за "съвременната" подагра ), карантия ( дробчета, шкембета) - отбягвам, бирата зарязах, заредих домашния аперитив, ходя колкото се може повече пеш, спрях изцяло белия хляб ( не вкусвам и грам от него вече) , заредих и играта на футбол с приятели. Никога не съм бил дебел, но явно гладът, който реших да експериментирам тогава ми докара това неудобство.
                  A17DTС/S
                  Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                  Коментар


                    #10
                    Имам близък приятел и "колега" по пистите - самотен бегач на много дълги разстояния. От няколко години започна да експериментира със себе си, като наблягаше на приемането на много сериозни количества пилешки пържоли, риба, яйца и бира. Непосредствено след бягане пиеше точно определена бира, беше чел, че било много по-полезно от това да пие вода. Освен това често качваше и сваляше немалко килограми. Цяла година се бореше с "контузия" в петата. Оказа се подагра. Със сигурност си я докара от начина си на хранене. Той си има и други странности, де. Пие дестилирана вода например .
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      Само едно уточнение. Подаграта е наследствено заболяване и не може да се придобие. Може да се провокира! Та като стана дума, свидетел съм как пълен вегетарианец има убииствени нива на холестерол и на човек, който не сяда без мръвка, с нива по-ниски от нормалното. Толкова за здравословното хранене :D п.п.Тва с дестилираната вода е баси простотията.
                      207 тиква автомат
                      новокромаджия 2.4 печка

                      Коментар


                        #12
                        snake написа:
                        Имам близък приятел и "колега" по пистите - самотен бегач на много дълги разстояния. От няколко години започна да експериментира със себе си, като наблягаше на приемането на много сериозни количества пилешки пържоли, риба, яйца и бира. Непосредствено след бягане пиеше точно определена бира, беше чел, че било много по-полезно от това да пие вода. Освен това често качваше и сваляше немалко килограми. Цяла година се бореше с "контузия" в петата. Оказа се подагра. Със сигурност си я докара от начина си на хранене. Той си има и други странности, де. Пие дестилирана вода например .
                        Бирата е една от фабриките за пурини.И да се върна на яйцата. Няма как да са вредни, ако заместват баничката, колбаса, пицата.Ако човек прекалява с белтъчните си приеми, може би многото яйца биха му дошли в повече, но ако заместватнякое основно хранене мисля, че няма как да му повлияят отрицателно...Та те са извор на живот.
                        A17DTС/S
                        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                        Коментар


                          #13
                          ntodorov написа:
                          Та те са извор на живот.
                          Хм http://www.znam.bg/com/action/showBo...73&sectionID=5
                          207 тиква автомат
                          новокромаджия 2.4 печка

                          Коментар


                            #14
                            Най-просто казано, проблема е холестерола в жълтъка.От там има 2 страни:1. активно спортуващ = няма проблем2. активно НЕспортуващ = проблем (като тук има десетки изследвания, които твърдят, че няма проблем, но истината е някъде там ... )
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #15
                              Проблема е в белтъка, защото е силен алерген. Тва с холестерола са шменти капели :D
                              207 тиква автомат
                              новокромаджия 2.4 печка

                              Коментар

                              Working...
                              X