Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разгеле, доживях да прочета за виновен велосипедист !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разгеле, доживях да прочета за виновен велосипедист !

    "На 24 декември около 14.00 часа на ул. "Тулча" 20-годишен велосипедист нарушава правилата за дистанция и се блъска в намаляващия скоростта си лек автомобил "Пежо" и пада на платното за движение. В резултат на удара с контузна рана на брадата е пострадал велосипедистът. След преглед в МБАЛ - гр. Русе е освободен за домашно лечение. Пробата за алкохол на водачите е отрицателна. "Е а дано се научат, че не са безсмъртни !п.п. Дано, дано, ама на дали
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    #2
    Следваща стъпка да прочетем за виновен пешеходец......
    Alfa 156 2.0 TS
    Alfa 156 20VTurbo
    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
    Locost TF1 3.0V6

    Коментар


      #3
      Интересно ми е, щом има проба за алкохол, дали е съставен протокол и ако колата няма каско, кой ще плаща? Няколко пъти съм виждал велосипедисти, които нанасят щети, промъквайки се между колите и отговорност-никаква.
      Либра 1,9 жтд 2000г. LX
      Фиат Крома 1,9 2009г.
      Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

      Коментар


        #4
        ФЕРАРИСТ написа:
        Следваща стъпка да прочетем за виновен пешеходец......
        Не забравяйте, че и вие не сте се родили с гуми и джанти, а с 2 крака.
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          #5
          NikMar написа:
          ФЕРАРИСТ написа:
          Следваща стъпка да прочетем за виновен пешеходец......
          Не забравяйте, че и вие не сте се родили с гуми и джанти, а с 2 крака.
          Не забравяме......но не забравяме и че се като такива не се движим по тротоара или пътя с повече от 2-12кмч, можем постоянно да се оглеждаме, да се ослушваме и можем от движещо се състояние да спрем в покой за 1 метър........на всичко това драйверите не могат да се радват........
          Alfa 156 2.0 TS
          Alfa 156 20VTurbo
          Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
          Locost TF1 3.0V6

          Коментар


            #6
            хаха, а ако някой ми бутне колелото кой ще плаща, щото е колкото едно пунто/браво, а и карбона не се поправя? А пък в повечето случаи като е блъснат колоездач остава на място
            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

            Коментар


              #7
              Ми кой - застраховката по ГО ще ти плати разбира се. Има кой !По същата логика - ако колоездач в задръстването ми издере с кормилото цялата примерно дясна страна на колата и просто си продължи и избяга кой ще ми плати ? М ?
              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

              Коментар


                #8
                Ама наказан ли е за неспазване на дистанция?
                Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                Коментар


                  #9
                  Имам наблюдението, че от както им дадоха права и предимства, попадам на все повече субекти, които ни се оглеждат, ни се пазят, че понякога дори и налитат, ако им направиш забележка, че правят нещо нередно... P.S.: Аз също съм активен велосипедист/пешак лятото, ама...

                  Коментар


                    #10
                    bubachko написа:
                    Имам наблюдението, че от както им дадоха права и предимства...
                    кога са им дадени и преди какво е било положението? И какви са тези права и предимства?

                    Коментар


                      #11
                      bubachko написа:
                      Имам наблюдението, че от както им дадоха права и предимства, попадам на все повече субекти, които ни се оглеждат, ни се пазят, че понякога дори и налитат, ако им направиш забележка, че правят нещо нередно... P.S.: Аз също съм активен велосипедист/пешак лятото, ама...
                      Аз също се качвам понякога, което може да се сприеме и като чиста лудост в това движение, мразя да преча толкова, колкото и на мен да ми пречат, така, че повече бутам, отколкото да карам. Но щях да съм напълно в описаната ситуация през лятото като едно лайно с бмв просто ме изпревари и веднага сви пред мен да влиза в паркинг отдясно, на сантиметри пред предната гума, не знам как намалих, за да не се ударя в него и да падна, но си беше кофти тръпка и чиста гадост от тоя с колата. пожелах си да не ме събарят такива, или ако ме съборят да съм в достатъчно добро състояние да мога да го хвърля на заден суплес, но мн ясно, че ще офейка и няма да спре.
                      Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                      Коментар

                      Working...
                      X