Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Русия се отказва от "Южен поток".

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Предвид ситуацията в Русия съвсем логично решение, а ситуацията там е много зле. Виждам, че колегата Киро го дава много тежко, но трябва да се сърди на българските политици, които с цел явна да си вземат дебелите комисионни, изобщо даже не пожелаха да се съобразят с изискванията на ЕС, които бяха ясни - до тръбата да имат достъп и други доставчици. А само времето ще покаже дали решението е окончателно и дали е за добро или не.
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #47
      Съгласен съм, че цялата каша нашите политици сами я надробиха със сервилността и алността си.
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #48
        А иначе - хората са казали - не се знае като загубиш, какво печелиш, и като спечелиш - какво губиш!
        Сигурно е така ( виж ми подписа), но пък не върви и да губим всичко, защото не се знае, какво ще спечелим от това.Иначе се начетох, нагледах и наслушах на интерпретации, съчинения и угодно подбирани факти от близкото и далечно минало с едничкатацел да се "доказват" мнимите ползи или вреди от ЮП.Едни твърдят, че губим от строежа му, други се радват, че той не се е случил. И в двата случая никой не знае, какво всъщност бихме спечелили или загубили от там, а и няма как да узнае. Чудя се обаче на категоричността на всички.Иначе нашите политици в този момент ми изглеждат смутено объркани и коментират ситуацията по-скоро така, че да получат одобрението на порцелановите шефове от Брюксел. Същите тези шефове от Брюксел пък "пращят от любов" по нас също толкова, колкото и товарищ Путин, ание отново се ослушваме, като прасета в царевица и отново ще вярваме на другите, отколкото да се съсредоточим единствено в националните си интереси...Въпреки, че и сега и исторически погледнато не сме имали конюнктура в, която здраво да отстояваме за такива. Така е било, когато сме били с османците, с германците, с руснаците и сега с "порцелановите".Това, което обаче към този момент не може да се отрече е, че много наши сънародници остават отново без работа....Никой от тук списващите не обърна внимание на мнението на колегата Янко от Варна. Тези "загуби" са вече видни от евентуалния край на този проект и за мен бяха по-важниот всеки геополитически анализ. Поне на първо време, докато се изграждаше тръбата.ПС: Искам правилно да бъда разбран. Не държа на ЮП, не съм и против него. Отстоявам единствено на възлаганите ми по този проект надежди, че ще имаме ангажирани хора.Какво бихме спечелили или загубили от там - не зная, а и никой вече втори ден не ме е убедил така, че везните ми да натежат. Радвам се на всяко размърдване на икономикатани и ангажирането на работна ръка от наша страна.
        A17DTС/S
        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

        Коментар


          #49
          Икономика май вече нямаме,господа политиците се стараят върху това от доста години.Все по трудно се намира работа и за все по смешни цифри.Докато политиците гледат личните си ,партийни и незнайно какви интереси, а не националните винаги ще е така,че и по зле ще става
          FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

          Коментар


            #50
            ntodorov написа:
            А иначе - хората са казали - не се знае като загубиш, какво печелиш, и като спечелиш - какво губиш!
            Сигурно е така ( виж ми подписа), но пък не върви и да губим всичко, защото не се знае, какво ще спечелим от това.Иначе се начетох, нагледах и наслушах на интерпретации, съчинения и угодно подбирани факти от близкото и далечно минало с едничкатацел да се "доказват" мнимите ползи или вреди от ЮП.Едни твърдят, че губим от строежа му, други се радват, че той не се е случил. И в двата случая никой не знае, какво всъщност бихме спечелили или загубили от там, а и няма как да узнае. Чудя се обаче на категоричността на всички.Иначе нашите политици в този момент ми изглеждат смутено объркани и коментират ситуацията по-скоро така, че да получат одобрението на порцелановите шефове от Брюксел. Същите тези шефове от Брюксел пък "пращят от любов" по нас също толкова, колкото и товарищ Путин, ание отново се ослушваме, като прасета в царевица и отново ще вярваме на другите, отколкото да се съсредоточим единствено в националните си интереси...Въпреки, че и сега и исторически погледнато не сме имали конюнктура в, която здраво да отстояваме за такива. Така е било, когато сме били с османците, с германците, с руснаците и сега с "порцелановите".Това, което обаче към този момент не може да се отрече е, че много наши сънародници остават отново без работа....Никой от тук списващите не обърна внимание на мнението на колегата Янко от Варна. Тези "загуби" са вече видни от евентуалния край на този проект и за мен бяха по-важниот всеки геополитически анализ. Поне на първо време, докато се изграждаше тръбата.ПС: Искам правилно да бъда разбран. Не държа на ЮП, не съм и против него. Отстоявам единствено на възлаганите ми по този проект надежди, че ще имаме ангажирани хора.Какво бихме спечелили или загубили от там - не зная, а и никой вече втори ден не ме е убедил така, че везните ми да натежат. Радвам се на всяко размърдване на икономикатани и ангажирането на работна ръка от наша страна.
            Извинявай, но колегата янко е работил сигурно във фирма, която е работела по строежа. Всички знаем на кого са тези фирми. Всички знаем, че тръбата беше спряна, защото путинките искаха да я построят в разрез с всякакви правила - както всичко, с което се захванат тези идиоти. И всичко е на път да приключи така, както винаги си приключва при тях - с ужасен махмурлук.Какво точно очакваше да се случи този колега!? Събрал се янко с пиандета и сега тъжи, че е останал без работа. А това трябваше да му е ясно, още когато е постъпвал там.

            Коментар


              #51
              Газопровод

              Тия от запада така ще ни докарат до просешка тояга .Всичко до купуваме от тях .Нищо чудно в близко бъдеще да внасяме гази и ток от Турция
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #52
                Само се чудя след колко време ще започне добива на шистов газ от добрите и приятелски фирми от братска Америка!?
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #53
                  Re: Газопровод

                  kluchar написа:
                  Тия от запада така ще ни докарат до просешка тояга .Всичко до купуваме от тях .Нищо чудно в близко бъдеще да внасяме гази и ток от Турция
                  Ключарю, за Запада говориш в бъдеше време,Аз може да кажа същото за тия от североизтока. Искат всичко да купуваме от тях - и нефт, и газ, и ядрено гориво, и кюмюр.И успешно ни докараха до просешка тояга.Не Запада, а те!

                  Коментар


                    #54
                    Re: Газопровод

                    kluchar написа:
                    Тия от запада така ще ни докарат до просешка тояга .Всичко до купуваме от тях .Нищо чудно в близко бъдеще да внасяме гази и ток от Турция
                    Сигурно затова всички искат на запад да ходят, никой не иска на изток....
                    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                    Коментар


                      #55
                      Re: Газопровод

                      ele написа:
                      kluchar написа:
                      Тия от запада така ще ни докарат до просешка тояга .Всичко до купуваме от тях .Нищо чудно в близко бъдеще да внасяме гази и ток от Турция
                      Сигурно затова всички искат на запад да ходят, никой не иска на изток....
                      Аз пък си мечтая да отида на изток, на остров Сахалин
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #56
                        Re: Газопровод

                        S_BANKOV написа:
                        ele написа:
                        kluchar написа:
                        Тия от запада така ще ни докарат до просешка тояга .Всичко до купуваме от тях .Нищо чудно в близко бъдеще да внасяме гази и ток от Турция
                        Сигурно затова всички искат на запад да ходят, никой не иска на изток....
                        Аз пък си мечтая да отида на изток, на остров Сахалин
                        И на Камчатка.Ако знаеш ква риба има там!! :P :P
                        1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                        Коментар


                          #57
                          Извинявай, но колегата янко е работил сигурно във фирма, която е работела по строежа. Всички знаем на кого са тези фирми. Всички знаем, че тръбата беше спряна, защото путинките искаха да я построят в разрез с всякакви правила - както всичко, с което се захванат тези идиоти. И всичко е на път да приключи така, както винаги си приключва при тях - с ужасен махмурлук. Какво точно очакваше да се случи този колега!? Събрал се янко с пиандета и сега тъжи, че е останал без работа. А това трябваше да му е ясно, още когато е постъпвал там.
                          Доста си краен в изказването си колега. Янко най-вероятно не е отишъл да работи с "пияндета", защото е нямал, какво да прави. Не те знам, къде живееш, но към настоящия момент в милата ни татковина няма работа за свободен избор. Каквото и да е работил Янко, щом е бил нает там не е за подценяване неговата квалификация и, за да съм по обстоятелствен ще коментирам за Бургас. Тук се наемаха високо-квалифицирани оксиженисти и заварчици...с владеене на чужд език. Наемаха се от италианска фирма ( изпълнител на проекта по море), докарани бяха 3 платформи - заводи от Холандия ( две за вода и една за сушата )и тези наши сънародници бяха наети да работят там барабар с поляци, Талианци и англичани. Платформата - майка беше закотвена на Домусчиевото пристанище ( с газене от 13 метра само там можеше да бъде закотвена в БГ) а към нея бяха преназначени пристанищни работници отговарящи за поддръжката и осигуряването и на док. Заето беше голямо пристанищно място, което струва много пари и се плащаше този "наем" ( все нещо трябва да е отивало и към Републиканския бюджет). Осигурени бяха и огромни пространства за складиране на тези тръби - пак се заплаща наем там, голяма транспортна фирма ( на местен мошеник, но пък наш) беше ангажирана с извозването на тези тръби. Бяха ангажирани нови шофьори и хора отговарящи за логистичната подкрепа. Закупени бяха два нови докови крана за товаро-разтоварната дейност ( специфични за преноса на заварените тръби) и съответно бяха назначени и квалифицирани за тях местни оператори. Всичко това беше подсигурявано от местни охранителни фирми. Това знам за Бургас. Във Варна мобилизацията не е била по-малка, а и ти сам прецени, къде е работил янко в тази верига и дали твоите русофобски настроения биха...нахранили семейството му и на онези, които са работили там.http://news.burgas24.bg/528496.htmlПС: Пак ще го напиша: Радвам се само, когато има ангажираност на нацията ни. Пък потоците, дали са сини, дали южни, дали руски или европейски...Те са си потоци - минават и заминават, като вятър покрай нас.
                          A17DTС/S
                          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                          Коментар


                            #58
                            газ

                            Сега ще правим газопровод до Америка там поне шистовия газ е по евтин :D Никога не може да семе независими за газ и нефт като не си го добиваме сами Дали на изток или запад все трябва да си го плащаме и да се съобразявам с някого .
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              #59
                              Re: Газопровод

                              S_BANKOV написа:
                              ele написа:
                              kluchar написа:
                              Тия от запада така ще ни докарат до просешка тояга .Всичко до купуваме от тях .Нищо чудно в близко бъдеще да внасяме гази и ток от Турция
                              Сигурно затова всички искат на запад да ходят, никой не иска на изток....
                              Аз пък си мечтая да отида на изток, на остров Сахалин
                              Ммм то не е на изток това, а е много много на запад
                              ФИАТ- Пътят е само формалност
                              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                              -----------------------------------------------------
                              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                              Коментар


                                #60
                                Добре, че го спряха. Няма да им плащаме 20г тръбите. А за ангажираността не ме грее изобщо, 1000 души ще са ангажирани 2-3г, после 7 милиона ще им плащаме масрафа. Втора тръба ни трябва само ако не е от Русия или пък ако е от там - да си плащат яко за транзит и да си платят 100% от тръбите, после ако искат да си ги прибират.
                                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                                Коментар

                                Working...
                                X