Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със скоростта на интернета

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Торент клиента ползва UDP, а ето какво пише на разбираем език по таози въпрос (цитирам) :"UDP няма механизми за избягване на задръствания, заради което общи механизми в самата мрежа се грижат да намалят ефекта на неконтролиран UDP трафик. С други думи, изпращащите UDP пакети не могат да установят дали не претоварват мрежата с трафика си. Когато това стане, мрежовото оборудване (рутерите) започват да редят пакетите в опашки до освобождаване на канал по който да се изпратят. Ако това не стане достатъчно бързо, част от пакетите се изхвърлят. Частично решение на този проблем се явява Datagram Congestion Control Protocol (DCCP), в който към UDP поток се добавя контролна информация подпомагаща срещу тези задръствания."Проблема не е само в броя мрежови връзки, а в начина на предаване на информацията през мрежата. Така че, както казах - няма пълно щастие.
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #17
      Добре, пак не разбрах - аз защо нямам този проблем, след като използвам същия торент клиент?

      Коментар


        #18
        kolev написа:
        Аз съм имал такъв случай. Самия уиндоус има лимит на връзките /за 7 е 20бр/ независимо какво пишеш в юторрент.Пробвай товаhttp://www.technorms.com/24822/disab...-connectionsс рестарт след промяната на регистрито.
        Колега, тези 20 бр. връзки са свързани с ТСР протокола и нямат отношение към работата на торент клиента. Те лимитират броя на сесиите за шеринга, и сървърните приложения. UDP пакетите не се лимитрат от това ограничение.Оги, факторите са много, като някои от тях са : бързодействието на рутерите през които минава трафика, скорост на мрежовата връзка която ползваш, отдалеченост от гeйта през който минаваш, съотношението между локалните и нелокалните пиъри с които се връзва торент клиента, типа на връзката която ползваш към интернет - PPPoE, VPN ... Не е само едно нещо, за което да кажа "направи еди каво си" и всичко да се нареди по мед и масло.
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          #19
          От изброените от теб неща, не виждам нито едно, което да е свързано със самия торент клиент. Това имам предвид - проблемът е в други неща, а не в клиента. Иначе съм съгласен, че в зависимост от класа на използвания хардуер и свързаност - може да има такива проблеми.

          Коментар


            #20
            Аз що си мисля че файърфокса на автора се е мапълнил с нежелан софтуер под формата на приставки или плъгини. Аз съветвам да си сложи временно хром и да види как е хавата. Имал съм случай с толкова оакан файърфокс, че освен бавния интернет ми изкарваше и stack overflow. За крайния потребител е неприемливо да се занимава с udp пакети и протоколи. Крайния поттебител иска да кликне да свали нещо и да си гледа кефа а не след всяко сваляне да си сменя портове и да насочва пакети. Лисля , че е глупаво и проблема му не е в клиента нито в рутера му. Така, че към автора го съветвам да си смени временно браузъра, щом с нетстат му изкарва established connection на файърфокса.
            Fiat Bravo 1.9 JTD 100

            Коментар


              #21
              ogi28b написа:
              От изброените от теб неща, не виждам нито едно, което да е свързано със самия торент клиент. Това имам предвид - проблемът е в други неща, а не в клиента. Иначе съм съгласен, че в зависимост от класа на използвания хардуер и свързаност - може да има такива проблеми.
              Общо взето е така. А проблема с торент клиента е, че използва UDP за пренос на данни. Под торент клиент визирам софтуера с който се "свалят торенти", не самия потребител.
              mitkosoft написа:
              Аз що си мисля че файърфокса на автора се е мапълнил с нежелан софтуер под формата на приставки или плъгини. Аз съветвам да си сложи временно хром и да види как е хавата. Имал съм случай с толкова оакан файърфокс, че освен бавния интернет ми изкарваше и stack overflow. За крайния потребител е неприемливо да се занимава с udp пакети и протоколи. Крайния поттебител иска да кликне да свали нещо и да си гледа кефа а не след всяко сваляне да си сменя портове и да насочва пакети. Лисля , че е глупаво и проблема му не е в клиента нито в рутера му. Така, че към автора го съветвам да си смени временно браузъра, щом с нетстат му изкарва established connection на файърфокса.
              Колега, не отричам проблем с Файърфокса, но една отворена връзка, при положение, че програмата е стартирана не може да е проблема. Дори и да не е стартирана, си има приложения, които периодично проверяват за ъпдвйти и т.н.т., но в случая автора на поста визира конкретна комбинация - ъплоуд през uTorrent и бавен интернет. Предполага се, че когато торент клиента е изключен, няма проблеми със скороста на интернета.
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                #22
                Друго, което ми идва на ум е, доставчика да му пуска малка скорост на ъплоуд. И също TTL=50, това с пинг на кой адрес го установи. Според дебелите книги TTL е условно казано 8 битов брояч в хедъра на IP протокола. При теб стойността е 50 което означава че пакета от данни ще "умре" когато мине през 50 рутера така да го кажем. През всеки рутер през който преминава пакета той намаля стойността си с едно. Докато стане 0 и тогава "умира". Това се прави с цел да не се "задръства" трафика. Освен да има някой флудър който чрез някъв скрипт умишлено да увеличава времето за живот, понеже то се задава от изпращача на данни, и чрез рутираща таблица на рутера юу да задава максимално много точки през които да минава пакета с цел умишлено да флуудва.
                Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                Коментар


                  #23
                  Проблема го имам на две машини. Едната е прясна с windows 8.1 на няколко дни и още от самото начало си излезе проблема. На по стария лаптоп проблема започна да се появява след ъпдейт на торент клиента. Сега дали е от версията на лисицата или от торент клиента не знам. Преди да почна да качвам версията на utorrent не помня да съм имал такъв проблем.Ще видя да кача един хром да видя как е с него, ако няма проблем ще свиквам с него и така.П.С. Махах рутера и проблема си го има. Направих му и на него ъпдейт и може би е една идея по добре, но може да си внушавам.Това беше първото което ми излезе за проверка на нета. Не знам дали е добре.

                  Коментар


                    #24
                    Ако плащаш за скорости 20/10 е добре, ама ако плащаш за 50/25 - не е никак добре. Всичко е относително.Ето за сравнение: Плащам за 32/16, а по време на теста торентите са спрени. С включени - резултатът беше 32/12.8

                    Коментар


                      #25
                      Честно да ти кажа не знам за какви скорости плащам, винаги ме е устройвал нета като качество и никога не съм питал какво трябва да получавам за парите които давам. При мен торентите също са спяни при теста, правих теста и с пуснат торен клиент и скороста е по ниска с около 1Mb/s

                      Коментар


                        #26
                        Я пусни ей така за пробата торентите, и си избери някой сайт, който ти се бави, както описваш. Пусни му един пинг от този видing [САЙТ] -t и гледай дали има загуби по трасето, а също и може да качиш скрийншот на теста. Така ще се види дали има загуби на пакети, но отговорите са бързи, или пък отговорите са бавни, но загуби няма. Според мен това има значение, ама тия по-разбиращите ще кажат по-точно. Така навремето с подобни тестове на мен ми откриха, че ми е скъсан кабел на интернета и ми го подмениха.

                        Коментар


                          #27
                          http://chaveto.snimka.bg/automobiles...80.bigТози сайт се зарежда най бавно, там където се вдига пинга му давам рефреш да зареди отново.

                          Коментар

                          Working...
                          X