Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коментари относно цените на горивата - част 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    emzo написа:
    veselin10 написа:
    По коледа, с Berlingo ( Мара беше в бокса за съединител) до Велико Търново и обратно - зареждане с отстъпка на 2.06 в София на Еко Ботевградско шосе ми излезе с 10 лв. по-скъпо отколкото предния път преди година по това време когато нафтата беше около 2.50 -2.60 .... Заредих първо да видя каква е отстъпката, второ да видя как върви колата с нафта от Еко и трето, не си носех картата на Лукойл .. тя е от СБП. Между другото съм карал и доста по-скромно от последния път с тази кола по този маршрут. Нещо не е както трябва, ама проблема не е в автомобила.
    Калпава нафта в големите вериги няма, има калпави коли.Съжалявам, че толкоз грубо се изказвам ама ....
    Вчера същия маршрут със същия автомобил и 3 ст. по-ниска цена- 15 лева по-малко при зареждане от Лукоил. Не прави генерални заклучения
    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

    Коментар


      В бензина май хакат метанол.
      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

      Коментар


        muns61 написа:
        В бензина май хакат метанол.
        Естествено. По закон трябва да има мин. 5% био компонент.

        Коментар


          Повече е. Метанолът е почти наполовина по-малко калоричен от бензина, а като се сложи и толуол, който има октан, ама няма калоричност и се получава завишен разход.Биокомпонентите в нафтата също свалят калоричността.
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            Днес и аз не повярвах на очите си. На Екото в Люлин на бул. Царица йоанна бензин и дизел на 1,99лв/л., 100 октановия беше на 2,19лв/л., при положение, че вчера беше на 2,35лв/л., цената ми харесва как върви надолу, айде и газта на 70ст. и сме идеални :D
            punto HGT

            Коментар


              didich написа:
              Днес и аз не повярвах на очите си. На Екото в Люлин на бул. Царица йоанна бензин и дизел на 1,99лв/л., 100 октановия беше на 2,19лв/л., при положение, че вчера беше на 2,35лв/л., цената ми харесва как върви надолу, айде и газта на 70ст. и сме идеални :D
              ако искаш и нашата възраст да се върне с по 10 години назад. Вчера бензина ми беше 1.90 на лукойла на младост 4 с картата
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                Вчера сипах 10 кинта газ на ЕКО-то, днес се наложи да разходя "дзвера" до Младост 1, нещо не ще да върви и това е, направо умря, като обърна на бензин на това мокро време върти и на 3-та предавка, мамицата им ако са почнали да еб...т горивото. Преди малко сипах газ на ШЕЛ за 10 кинта и ще видя дали ще има разлика.
                punto HGT

                Коментар


                  Бензин от 1.88 , Дизел 1.91

                  Коментар


                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      кола

                      Люлин -Филиповци бензин и дизел 1.84 това е вече намаление
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        Да падат още :P

                        Коментар


                          Б - 1,84Д - 1,85 Г - 0,91
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            emzo написа:
                            Б - 1,84Д - 1,85 Г - 0,91
                            Вие не сте критерий в Стара Загора
                            Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                            Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                            Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                            Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                            BMW X3 3.0D Aut

                            Коментар


                              1.92 е бензина на Шел и Ромпетрол при дъбниците.
                              "Без сърца, сме просто машини"
                              Toyota Prius 1.5 Hybrid
                              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                              Коментар


                                Края на 2008-ма зареждахме на 1.60 за литър бензин.Викам си...до тая цена е напълно възможно да падне
                                == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                                На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                                Коментар

                                Working...
                                X