Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коментари относно цените на горивата - част 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    1-2 литра не го бройте за аномалия...мен ми се е случвало при 50 литрова бутилка с полезен обем 40л. да ми вкарат 55-56 литра Айде клапана не сработва нещо-ОК ама тая бутилка да не е гумена В тоя ред на мисли цената на газта пада,но разхода ми в пари си седи същия.Вярно е,че застудя ама онази вечер си направих експеримент.Напълних догоре и си казах айде докато е загряла колата да пообикалям вечерно време без светофари и движение да видим като изключим студения старт и късите отсечки какво ще стане.Покарах,дозаредих и си даде пак същия обичайно висок разход от 15-15.5/100 Силно почвам да се съмнявам,че качеството се е влошило.Не съм сила в химията ама имаше някакви пропорции за "зимна" и "лятна" газ на пропана и бутана-може и на това да се дължи нещо ако пропорциите не са подходящи за атмосферните условия знам ли...
    EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
    Fiat Punto 1.2 16v Sporting

    Коментар


      Бензина при нас е на 2.00 но пък ми се вдигна разхода.Дано да е само заради особеностите на зимното каране.
      Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

      ZFA16000002608488

      ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

      Коментар


        Тези цени си е супер. Стилото е на газ, ама тръгва и до 40 градуса е на бензин и се зарежда само с 99+ или 100 октана. Наскоро приятел ми каза,че не е много желателно да се зарежда през уикенда, защото тогава веригите си избутват гадните горива, които по принцип трябва да върнат, но дължат някаква такса.
        FIAT Stilo 2,4 ABARTH

        Коментар


          По коледа, с Berlingo ( Мара беше в бокса за съединител) до Велико Търново и обратно - зареждане с отстъпка на 2.06 в София на Еко Ботевградско шосе ми излезе с 10 лв. по-скъпо отколкото предния път преди година по това време когато нафтата беше около 2.50 -2.60 .... Заредих първо да видя каква е отстъпката, второ да видя как върви колата с нафта от Еко и трето, не си носех картата на Лукойл .. тя е от СБП. Между другото съм карал и доста по-скромно от последния път с тази кола по този маршрут. Нещо не е както трябва, ама проблема не е в автомобила.
          Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
          Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
          Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

          Коментар


            Не знам какво слагат в тоя бензин, ама нещо не е как трябва. Фиата не го карам сега и седи пред нас. Слизам да го припалвам чат-пат и оня ден като започна да вали сняг...викам я да отида да заредя 20 лева бензин,че стрелката е на нула, да не вземе да свърши. Рових нещо по багажника, мотах се, отидох, заредих, оставих да поработи малко....а...ми тя миризмата съвсем различна отзад, в сравнение с преди 5 минути. Преди това миришешеш на нещо сладникаво, сега направо люти на очите. Стария бензин съм го сипвал преди месец и нещо.

            Коментар


              Айде и тука се започна с конспирациите, аз пък не усещам никаква разлика нито във вървежа, нито в разхода независимо от цените на нафтата. А и наистина ли вярвате,че някой петък вечер точи 3-4 подземни бункера с гориво и долива с кофите от по-залежалото пазено в бидончета в склада за да го пробута събота и неделя
              Фиат Крома 1.9 16v+
              Фиат Браво 1.6 16v
              Фиат Мареа 1.6 16v

              Коментар


                И Търново мина към област СТЗ

                Коментар


                  veselin10 написа:
                  По коледа, с Berlingo ( Мара беше в бокса за съединител) до Велико Търново и обратно - зареждане с отстъпка на 2.06 в София на Еко Ботевградско шосе ми излезе с 10 лв. по-скъпо отколкото предния път преди година по това време когато нафтата беше около 2.50 -2.60 .... Заредих първо да видя каква е отстъпката, второ да видя как върви колата с нафта от Еко и трето, не си носех картата на Лукойл .. тя е от СБП. Между другото съм карал и доста по-скромно от последния път с тази кола по този маршрут. Нещо не е както трябва, ама проблема не е в автомобила.
                  Калпава нафта в големите вериги няма, има калпави коли.Съжалявам, че толкоз грубо се изказвам ама ....
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    Мдап, нафта и бензин на 1.99 на Лукойл. Останалите все още си държат вчерашните цени.
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      И в София нафтата на Лукойл 1.99. Яката раота.
                      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                      Коментар


                        Снощи имаше репортаж по новините пак с експерименти с гориво по фризерите и тестване, излезе, че горивото си покрива изискванията и всичко е наред. На мен също ми се струва, че спрямо понижението на цената на барела, все още при нас горивото е с по висока цена, мисля че трябваше още миналия месец да видим бензина и дизела малко под 2лв, а газта под 1лв.
                        punto HGT

                        Коментар


                          И кво стана сега: 1л мляко по-скъп от 1л нафта.тцтцт. Когато се катереха цените на всички продукти, го обясняваха с покачването на петрола, а сега на обратно-нъцки
                          ФИАТ- Пътят е само формалност
                          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                          -----------------------------------------------------
                          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                          Коментар


                            кола

                            Бензин 1.92 дизел 1.99 Люлин тунела OMVВъпреки ниските цени държавата губи щото данъците са по малки на литър гориво .е поне народа малко да отдъхне.От сайта горе може да се види къде е най-евтино http://fuelo.net/cheap/where?order=c...d=all&limit=10
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              Re: кола

                              kluchar написа:
                              Бензин 1.92 дизел 1.99 Люлин тунела OMVВъпреки ниските цени държавата губи щото данъците са по малки на литър гориво .е поне народа малко да отдъхне.От сайта горе може да се види къде е най евтино http://fuelo.net/cheap/where?order=c...d=all&limit=10
                              Е, да, но пък се увеличава потреблението. Поне моите наблюдения са такива.Аз например вече не се интересувам от "другата" нафта, а и тези, които продават на чернов момента не са толкова актуални на пазара.
                              A17DTС/S
                              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                              Коментар


                                Не знам адски се ядосах на това изказване от страна на репортерите " Въпреки ниските цени държавата губи щото данъците са по малки на литър гориво . " Ми направете го 10 лева литъра за да си избиете загубите :D тая държава така и не се наяде :@
                                Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                                Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                                Коментар

                                Working...
                                X