Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каско къде ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Каско къде ?

    Здравейте, В кои компании си правите каско и доволни ли сте ?До сега шест години сключвах каско в Дженерали. След градушката обаче ми скъсаха нервите и повече не искам да чуя за тях. Та въпроса ми е от кои компании сте доволни и какви са процедурите при евентуална регистрация на щета.
    04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

    #2
    Правил съм си в Алианц и в Лев Инс. От Алианц съм по-доволен, щото даваха кеш по оценка и то винаги повече, отколкото ми беше необходимо. В Лев Инс за две години смених само предно стъкло. Платиха ми по фактура от Кобра и съответно бях вътре с преместването на разните стикери, бензин, автобусни билетчета и таксѝ. Регистрацията и на двете места беше горе-долу еднаква - отиваш, описваш, снимат. Минусите на Лев Инс в сравнение с Алианц още са, че при произшествие трябва веднага да се обадиш на "мобилна група" (не се заяждат, ако закъснееш ден-два, ама могат) и че ходиш да ти "маркират" колата, което са си още кинти и разкарване. Плюсовете - имат повече пунктове за регистрация на щети, съответно е по-близо и чакаш между малко и хич. При Алианц беше само един - около Сточна гара. Случвало ми се е да чакам и по час и половина там.Тая година каско не съм правил - вече не си струва 260-те лв, при положение, че цялата кола е към 1000.За градушката, мисля че на всички пострадали и застрахователи им се скъсаха нервите, та ако досега си бил доволен от тях, просто не ги сменяй.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #3
      Алианц
      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

      Коментар


        #4
        Алианц
        EX.FIAT REGATA 1.3 1984 г :EX.FIAT TIPO1.4 1988 г .EX.FIAT TEMPRA 1.6 1997 г
        EX.FIAT PUNTO mk2 1.2 8v 2002 г :EX.FIAT GRANDE PUNTO 1.2 8V 2007
        FIAT SEDICI 1.6.16V 4X4 2010 г.Nissan Qashqai+2 petrol 4×4 2010.

        Коментар


          #5
          Алианц?! Как пък веднъж не ми дадоха цена близка до останалите компании.ДЗИ, Армеец, ОЗК (Уника вече искат самоучастие)
          F31 BMW 320d

          Коментар


            #6
            ДЗИ.Армеец след градушката става еб@ти заяждането за нова кола на лизинг към Порше лизинг(Порше застрахова почти само там). От Порше им скръцнаха, за момента пак ми отказват щети. Пишем си някаква писма... Преди не беше така... Отивам, снимат, описват, принтират, изчезвам...Представям си за частно лице...П.С Колата не е пострадала от градушката, за други щети става въпрос.

            Коментар


              #7
              Алианц :D

              Коментар


                #8
                До Тurbodieselcomby Алианц не са ти дали досега ниска цена като другите, защото и при обезщетението не се чувстваш "прее*ан" за разлика от повечето компании. Бил съм и в БУЛСТРАД, и в ДЗИ. В Алианц винаги ми е идвала по-скъпа премията, но пък при щета са си плащали достатъчно да си оправя колата. За стравнение в Булстрад искаха самоучастие, доплатих 200лв за да отпадне тази клауза, на следваща щета пак ми искаха самоучастие, защото била 4-та поредна щета на колата и съм ставал вече рисков. Да оплюя малко и ДЗИ - зимата се подхлъзна колата и спрях в един бус. Резка до фара с вдлъбнато, подгънат капак и паднала боя на бронята в ъгъла - за всичко това получих 107 лв, срещу 400лв премия... направо ми се прирева. Разправях се ама нищо.
                Fiat Coupe 1.8

                Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                Коментар


                  #9
                  На мен в Лев Инс с
                  браво 1,6/90 - 09 г.

                  Коментар


                    #10
                    и аз съм за лев инс и алианц в лев инс имам една кола тоталка изплатиха всичко както си трябва и имам един удар с ауди а4 за което платиха така че да си купя частите втора употреба парите стигнаха и 100 кинта останаха а алианц плащат доста добре а пък и щом всички фирми презастраховат към тях сам си прави изводите

                    Коментар


                      #11
                      siluro написа:
                      До Тurbodieselcomby Алианц не са ти дали досега ниска цена като другите, защото и при обезщетението не се чувстваш "прее*ан" за разлика от повечето компании. Бил съм и в БУЛСТРАД, и в ДЗИ. В Алианц винаги ми е идвала по-скъпа премията, но пък при щета са си плащали достатъчно да си оправя колата. За стравнение в Булстрад искаха самоучастие, доплатих 200лв за да отпадне тази клауза, на следваща щета пак ми искаха самоучастие, защото била 4-та поредна щета на колата и съм ставал вече рисков. Да оплюя малко и ДЗИ - зимата се подхлъзна колата и спрях в един бус. Резка до фара с вдлъбнато, подгънат капак и паднала боя на бронята в ъгъла - за всичко това получих 107 лв, срещу 400лв премия... направо ми се прирева. Разправях се ама нищо.
                      Аз и колегите имаме положителен опит с ДЗИ, Уника, ОЗК, Армеец до миналата година и не виждам смисъл да плащам по-високата премия на Алианц до момента. Ако се разочаровам вероятно няма да е така, но за сега ...Има значение как те третира застрахователя и от това колко коли имаш при него. Ние застраховаме през една брокерка от години и тя помага нещата да се случват максимално гладко.
                      F31 BMW 320d

                      Коментар


                        #12
                        И аз съм доволен от Уника и ДЗИ. Но в Уника бях последно преди около пет години и незнам как е сега там. Попринцип Уника искат да работят само с по-нови коли. Иначе от тогава съм си в ДЗИ и мисля пак да направя там каското края на месеца.
                        Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                        Ex.Opel Astra

                        Коментар


                          #13
                          Аз от години застраховам и моята и тази на жена ми в Армеец. Едната кола беше доста пострадала след градушката в София и направо се бях отчаял какво да я правя, но Армеец платиха добре и сега колата е в сервиза. Преди също съм се възползвал от каското си при тях за паркинг щети и не е имало проблеми с увъртания или да отказват да плащат.

                          Коментар


                            #14
                            Аз сега съм в Уника,доволен съм,за щетата от градушката изплатиха на сервиза 3400 лв.,сега ми пращат смс-и да я дозастраховам,ама до декември няма смисъл.Мисля после да се местя в Алианц,по съвет на моя бояджия,защото Уника догодина след тази щета от градушката,ще ми дадат много ниска премия.
                            Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                            Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                            Ventura garage

                            Коментар


                              #15
                              На мен от Армеец, ми платиха много добре след градушката. Имах забележки по 4 детайла, но когато отидох да завеждам щетите, човека, който описваше колата, ми показа и още една малка забележка, която не бях видял. След това ми описа 5 детайла и получих доста пари.

                              Коментар

                              Working...
                              X