Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Направихте ли виното

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Направихте ли виното

    Тази година ще се пие ли вино собствено производство?
    Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

    #2
    Не. Няма грозде. Там дето има не се бара на цена. Ще си жуля сливова ракия.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #3
      Шо е аз от Дружбенската борса в СФ. го взех на Улевче и десет .... 100кила. Сега втасва у гаражу.
      Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
      Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

      Коментар


        #4
        Xaus написа:
        Шо е аз от Дружбенската борса в СФ. го взех на Улевче и десет .... 100кила. Сега втасва у гаражу.
        100 кила? Шегаджия! Ние нямаме ли 1 тон вино в избата плачем на умряло.Ти де си чул по карнобатския край някой да слага 100 кила грозде?
        FIAT FORUM BULGARIA
        Ракията е над политиката

        Видео от Италфест 2011

        Коментар


          #5
          https://www.youtube.com/watch?v=b-JDGTAi7HE
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            #6
            Е аз не съм чак толкова голям пиач , по празник и зимата вечер , абе горе долу ми стига Макар , че винаги излиза различно ама давидим....
            Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
            Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

            Коментар


              #7
              krasio_79bs написа:
              Xaus написа:
              Шо е аз от Дружбенската борса в СФ. го взех на Улевче и десет .... 100кила. Сега втасва у гаражу.
              100 кила? Шегаджия! Ние нямаме ли 1 тон вино в избата плачем на умряло.Ти де си чул по карнобатския край някой да слага 100 кила грозде?
              Подкрепям те Краси. Там из Карнобатско си е така. 1 тон материал не "заквасим" ли не е работа. За моите 45 години, като тазгодишната суша за грозде аз не помня...Миналата година имахме много материал. Късмет, че не се подлъгахме да продаваме тогава. Всичко направихме на вино и ракия. Виното свърши, а домашната ще я ...пестим. Ще се напиваме само три пъти в седмицата тази година. :P
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                #8
                Ей, тоя да не е снимал моите джибри-и цвета същия......
                Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                Коментар


                  #9
                  Тази година на това нямане уцелих страхотно грозде - сорт Болгар, традиционно го взимам от с.Брестовица, Пловдивско. Мислех да взема 300кг, но като видях качеството се изкуших и взех 500 Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 И понеже "д-р Радева ми е забранила да пия слабо-алкохолни напитки" винцето го отцеждам от джибрите и вчера със зайрето ’айде на казаня. Резултата: 78 литра на 62% (градуса). След разреждане до 46% ще дойде малко над 100 литра, така че вече съм спокоен за догодина Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
                  M-Benz E 250 TD 150hp
                  M-Benz 200d 75 hp
                  Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                  Коментар


                    #10
                    muns61, това на видеото с потопена шапка ли е?
                    M-Benz E 250 TD 150hp
                    M-Benz 200d 75 hp
                    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                    Коментар


                      #11
                      Точно потопена -да не преминава към друг процес :D
                      Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                      Коментар


                        #12
                        кроко61 написа:
                        Точно потопена -да не преминава към друг процес :D
                        За да не преминава към "друг процес" освен да е потопена шапката е нужно и съда, в който ферментира материала да е херметически затворен и естествено да е сложен воден клапан, за да се отвежда СО2, но да няма достъп на кислород до материала.Ето как съм го направил аз: https://www.youtube.com/watch?v=Hu5Eh9VAsEk(BTW self-made клапана работи по - добре от купешкия, а за изолация съм залепил гумена лента за уплътняване на дограма)
                        M-Benz E 250 TD 150hp
                        M-Benz 200d 75 hp
                        Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                        Коментар


                          #13
                          Значи да обобщим: Таз година на гости ще ходим в Пазарджик, Бургас и Търговище?

                          Коментар


                            #14
                            msotiroff написа:
                            кроко61 написа:
                            Точно потопена -да не преминава към друг процес :D
                            За да не преминава към "друг процес" освен да е потопена шапката е нужно и съда, в който ферментира материала да е херметически затворен и естествено да е сложен воден клапан, за да се отвежда СО2, но да няма достъп на кислород до материала.Ето как съм го направил аз: https://www.youtube.com/watch?v=Hu5Eh9VAsEk(BTW self-made клапана работи по - добре от купешкия, а за изолация съм залепил гумена лента за уплътняване на дограма)
                            Не е важен достъпът на кислород, а на мушици и да не изсъхва това, което изплува отгоре. Това е при бурната ферментация.При тихата - пазиш се от мушиците дрозофили, кислородът не е опасен. Другото е фолклор...
                            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                            Коментар


                              #15
                              muns61 написа:
                              msotiroff написа:
                              кроко61 написа:
                              Точно потопена -да не преминава към друг процес :D
                              За да не преминава към "друг процес" освен да е потопена шапката е нужно и съда, в който ферментира материала да е херметически затворен и естествено да е сложен воден клапан, за да се отвежда СО2, но да няма достъп на кислород до материала.Ето как съм го направил аз: https://www.youtube.com/watch?v=Hu5Eh9VAsEk(BTW self-made клапана работи по - добре от купешкия, а за изолация съм залепил гумена лента за уплътняване на дограма)
                              Не е важен достъпът на кислород, а на мушици и да не изсъхва това, което изплува отгоре. Това е при бурната ферментация.При тихата - пазиш се от мушиците дрозофили, кислородът не е опасен. Другото е фолклор...
                              Ми то там, където има достъп кислород, имат достъп и оцетните гадини. При мен бурната ферментация продължава не повече от 2 дни... на третия ден захаромера е паднал от 22 на 5%... Тогава запечатвам, защото дрождите вече нямат нужда от размножаване, респективно - кислород, а имат нужда от анаеробна среда за пълното завършване на ферментационния процес. Освен това при аериране и достъп на кислород винените дрожди изразходват 1/5 от монозахаридите за размножаване, вместо за производство на етил. Оттам пада и рандемана.
                              M-Benz E 250 TD 150hp
                              M-Benz 200d 75 hp
                              Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                              Коментар

                              Working...
                              X