Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Леко предадох отбора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Леко предадох отбора

    Здравейте колеги.Казвам леко защото пак ще имам фиат в семейството ,но се налага да се разделя с верната и досега безупречна Марейка Не искам да се хваля, но взех този спартанец и тя ми идва в повече.Казвам спартанец защото в сравнение с италянките си е такъв , като удобство и глезотиики , но без да си кривя душата си има и добра страна оказа се евтина подръжка и най- вече ниския разход на гориво.Ето и малко снимки.
    Прикачени файлове
    FIAT UNO 1.1 -50к.с АГУ-LOVATO
    FIAT TIPO 1.4 -78к.с АГУ-LOVATO
    FIAT MAREA WEEKEND 1.6 16V-103к.с АГУ-LOVATO
    HONDA CR-V -147 к.с. ГИ- SIMGAS

    #2
    Честито! Преди 2 години взехме такова на баща ми, стария мотор (128 коня). То май и това е такова. Много приличен вървеж, разхода е поносим. Ако ще го караш на газ, имай впредвид че на всеки 20 000км е хубаво да се поглеждат клапаните, тъй като са механични и има опасност да окепазиш мотора. Иначе за газ - и обикновенна газова може да се сложи, но за предпочитане е инжекциона Друго, на което ще ти наблегна е тампоните на стабилизиращите щанги. Ако караш много, често и малко офроуд, ще ги сменяш заедно с маслата и филтрите :D Проблема лесно се решава с полиуретанови тампони Също и маслата в кутията и диференциалите задължително сменяй. Търси оригинално Honda MTF масло, това и само това се препоръчва от производителя, пък и от потребителите. В общи линии за тези неща се сещам. Безаварийни километри
    Nuova Croma - so far...so good
    Opel Vectra - кривнах от правия път...и съжалих
    Fiat BRAVA JTD - ex love

    Коментар


      #3
      nikolay zhelev написа:
      Честито! Преди 2 години взехме такова на баща ми, стария мотор (128 коня). То май и това е такова. Много приличен вървеж, разхода е поносим. Ако ще го караш на газ, имай впредвид че на всеки 20 000км е хубаво да се поглеждат клапаните, тъй като са механични и има опасност да окепазиш мотора. Иначе за газ - и обикновенна газова може да се сложи, но за предпочитане е инжекциона Друго, на което ще ти наблегна е тампоните на стабилизиращите щанги. Ако караш много, често и малко офроуд, ще ги сменяш заедно с маслата и филтрите :D Проблема лесно се решава с полиуретанови тампони Също и маслата в кутията и диференциалите задължително сменяй. Търси оригинално Honda MTF масло, това и само това се препоръчва от производителя, пък и от потребителите. В общи линии за тези неща се сещам. Безаварийни километри
      Благодаря колега.Тази е 147 кончета 2001г. Относно газовата ще я слагам другата седмица и задължителто инжекцион с мазачка на клапатите.
      FIAT UNO 1.1 -50к.с АГУ-LOVATO
      FIAT TIPO 1.4 -78к.с АГУ-LOVATO
      FIAT MAREA WEEKEND 1.6 16V-103к.с АГУ-LOVATO
      HONDA CR-V -147 к.с. ГИ- SIMGAS

      Коментар


        #4
        Нова кола

        Добре си направил новото си е новоно да знаеш кой се качи на високо трудно слиза Да има много без аварини километри .
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Честито за придобивката! Цвета е много готин Тея "мазачки" на клапаните нещо не мога да си представя каква полезна работа могат да свършат и ми се виждат малко шейки-шейки...
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            напълно съм съгласен с колегата над мен. Излишен разход са тия "мазачки". Аз ти казах - на 20 000 сваляш капака и ги преглеждаш. Трябва ти ключе 10, права отверка и хлабомер, с повечко ключове. Отнема между 30 и 40 мин проверката и настройката на клапаните. Трябва да погледна в manual-a какви бяха допуските, за всмукателния и изпускателния тракт. Това ако го правиш редовно, ти гарантирам че няма да имаш грижи. Иначе новия мотор (147) го дават малко по-икономичен, но по-капризен към газта, та и затова добре си се насочил към ГИ
            Nuova Croma - so far...so good
            Opel Vectra - кривнах от правия път...и съжалих
            Fiat BRAVA JTD - ex love

            Коментар


              #7
              Честито и безаварийно !
              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

              Коментар


                #8
                Още един път честито и безаварийно! И ако "спартанеца" както ти казваш ти омръзне ще ти дам да покараш Стилото
                FIAT STILO 1.9 JTD 115hp
                FIAT TIPO 1.6 i.e 75hp
                FIAT MAREA 1.6 16V 103hp

                Коментар


                  #9
                  Честито и да я караш с удоволствие!

                  Коментар


                    #10
                    Честито много безаварийни километри.
                    първият ми автомобил беше ЖИГУЛИ
                    Lancia Kappa 2.020v 155 H.P
                    Велико Търново/ Горна Оряховица там ми е корена

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря за пожеланията колеги.Пожелавам и на Вас да постигате мечтите си и най-вече здраве да има :D Това за мен наистина ми беше мечта :D По въпроса за мазачките наистина ,не виждам полза от тях , но те са включени в цената.Като алтернатива ми предлагат някаква течност , която се наливала при поставянето и след това през 10 хил.км се сипвало по определена доза.Но нещо не съм превърженик на новостите.
                      FIAT UNO 1.1 -50к.с АГУ-LOVATO
                      FIAT TIPO 1.4 -78к.с АГУ-LOVATO
                      FIAT MAREA WEEKEND 1.6 16V-103к.с АГУ-LOVATO
                      HONDA CR-V -147 к.с. ГИ- SIMGAS

                      Коментар


                        #12
                        Честито за придобивката колега.Да те радва много километри.А сега кажи масичката дали си е на мястото...или пък беше при второто поколение.....забравих вече

                        Коментар


                          #13
                          Dilyan-Z написа:
                          Честито за придобивката колега.Да те радва много километри.А сега кажи масичката дали си е на мястото...или пък беше при второто поколение.....забравих вече
                          Масичката е на мястото си Единствено този модел няма щора и подлакътници , но ще го мисля някак.
                          FIAT UNO 1.1 -50к.с АГУ-LOVATO
                          FIAT TIPO 1.4 -78к.с АГУ-LOVATO
                          FIAT MAREA WEEKEND 1.6 16V-103к.с АГУ-LOVATO
                          HONDA CR-V -147 к.с. ГИ- SIMGAS

                          Коментар


                            #14
                            Честито! Супер машинка. Много ги харесвам и аз, тези, по-старичките. Новите не ги харесвам Само безаварийни километри пожелавам!!!Има ли маса за пикник в багажника?

                            Коментар


                              #15
                              naco68 написа:
                              Dilyan-Z написа:
                              А сега кажи масичката дали си е на мястото...
                              Масичката е на мястото си
                              Има има

                              Коментар

                              Working...
                              X