Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Премахване на зловредни реклами - Atuzi - моля за помощ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Премахване на зловредни реклами - Atuzi - моля за помощ

    Моля за малко помощ.Един от компютрите в офиса е заразен с Atuzi. Четох доста, но само съмнителни програми срещам за премахването му. Не ми се сваля нещо непроверено и да закача още 10 такива боклука.Win XP SP3, Антивирусната е Clam. Има качен Malwarebytes Anti-Malwarе и Rogue killer. И трите откриват гадориите и уж ги премахват. Но реално не...Моля за нещо работещо.Компютърът е яко задръстен с информация, цял ден и цяла нощ влизам през Teamviwer и качвам всичко на сървъра ни, за да може да се преинсталира, но естествено не ми иска, защото има качен доста специфичен софтуер за определени периферни устройства, които нямат намиране наново.Благодаря

    #2
    Свали някоя платена антивирусна, примерно нод32 - има 30 дни безплатен период. Едно време го преинсталирах всеки месец и така карах с добра антивирусна безплатно.
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #3
      Пробвай и това: http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        Тва Combofix блокира компа тотално. Стига до някъде и забива всичко.Работа свърши AdwCleaner.Благодарности на emzo

        Коментар


          #5
          Благодарност и от мен,че компа от 5 дни докато зареди страница,изпушвах цигара,а на екрана все се мъдреха разни реклами.
          Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
          ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

          Коментар


            #6
            С AdwCleaner оправих наскоро проблем с мой компютър, но зловредните бяха с други имена, затова се въздържах да ти го препоръчам, че не съм сигурен дали ще свърши работа.А самият компютър го заразих по много глупав начин - появи се едно съобщение да си спра антивирусната, за да стане по-бързо инсталацията на един софтуер и аз докато осъзная прочетеното, беше късно, защото натисках Next, Next, Next... После почистих с Avast и AdwCleaner, както и с ръчно изтриване на папки в системната директория с програмните файлове.

            Коментар


              #7
              То отдавна ми се оплакват, че цикли тоя компютър, но аз си работя през лаптопа и не им обръщах внимание.Обаче ми потрябваха някои неща от въпросния компютър и се хванах за главата.Благодаря още един път.Много готина програмна

              Коментар


                #8
                Atuzi се деинсталира от контролния панел според мен, в приложението за инстал/деинстал на програми.

                Коментар


                  #9
                  Нямаше го там.

                  Коментар

                  Working...
                  X