Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Регистрация в КАТ от Италия.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Регистрация в КАТ от Италия.

    Здравейте колеги,Имам нужда от съвет.Браточедка ми живее в Италия, приятелят й е италианец. Имат автомобил, който е с италианска регистрация и на името на приятеля й.Какъв е начина автомобила да бъде регистриран с българска регистрация. Идеята е автомобила да бъде докаран на ход от Италия, а не на автовоз и след като се регистрира в България на името на братовчедка ми да се върне отново в Италия.Проверявах в интернет, но на конкретен казус не успях да попадна.Благодаря ви предварително.Поздрави.

    #2
    той й го продава, тя го купува, тя идва и го регистрира и си тръгва - освен ако няма някакъв специален подход да си регистрираш кола на твое име... Интересно дали са обмисляли варианта да го докарат с космическа совалка...
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #3
      Аз доколкото знам, италианските табели не могат да напускат Италия, ако автомобилът е продаден.Вероятно има някакъв начин, но това е една от причините всички коли от Италия да идват с автовози.Италия не издава транзитни номера.Въпреки това, не съм 100% сигурен в горното. Вероятно ако се направи както казва Еле - да се прехвърли там на братовчедка ти, която си има италиански адрес. После тя да го докара до тук на ход и да го пререгистрира в наш КАТ... не знам какво ще се случи с италианските номера и дали после няма да има проблем.В Гърция например, ако те хванат, че живееш там и работиш там (има начини да се издадеш сам), а колата е с български табели - глобата е няколко хиляди евро, че не си пререгистрирал колата с гръцки номера.В Швеция до 10 дни след като си извадиш тамошен адрес, си длъжен да пререгистрираш колата на шведски табели. Глобите са в десетки хиляди крони, а камерите, поставени навсякъде предотвратяват оправдания от типа "ама аз вчера я докарах колата". Вадят ти няколко снимки с дати от преди няколко седмици и си вътре.Предполагам, че братовчедка ти си е направила сметката, все пак де.

      Коментар


        #4
        Преди 5-6 години колата на баща ми я купихме от италианец, който беше дошъл тук в България.Процедурата си е като при покупка от български гражданин - през нотариус.

        Коментар


          #5
          Да колата като е на Италянец може да си идва до България както всяка друга кола Тук си е препродават и момичето си е регистрира а номерата Италянеца си ги връща в Италия
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Процедурата, че е ясна - ясна е. Осъществява се нов внос на автомобил.Но след като я пререгистрират имат право да карат автомобила на територията на друга страна членка, най-много до 6 месеца. След изтичането на тези 6 месеца, братовчедка ти с мъжа и ще имат огромен проблем, включително и с конфискуване на автомобила.С две думи - незаконно е, това което са "измислили". И тъй като, повечето ни гастербайтери биха репликирали: "Те от къде ще знаят кога съм дошъл?" или " Ще се върна за седмица до Бг и пак ще се върна", то трябва да си сигурен, че такива шмекерлъци рано или късно излизат през носа.Както някой добави по-горе, мисля, че не само в Гърция, автомобилите се конфискуват за 6 месеца и се съхраняват срещу глоба, която не е малка, като при рецидив автомобила се продава на търг с приходи в полза на държавата - и това всичко се случва пред очите ти, без да имаш много полезни ходове.Също така, въпроса е уреден от ЕС - http://europa.eu/youreurope/citizens...s/index_bg.htm

            Коментар


              #7
              в италия няма проблеми колкото и време да караш с бг номера. бащами от 2000та година си кара там коли с бг номера и не е имал никакви проблеми. пунтото което кара сега, от повече от 2 години си седи в италия, и не е излизало от там, само гражданска + зелена карта му правиме в България.

              Коментар


                #8
                knososs написа:
                Процедурата, че е ясна - ясна е. Осъществява се нов внос на автомобил.Но след като я пререгистрират имат право да карат автомобила на територията на друга страна членка, най-много до 6 месеца. След изтичането на тези 6 месеца, братовчедка ти с мъжа и ще имат огромен проблем, включително и с конфискуване на автомобила.
                Прав си по принцип, но на практика нямаш грижи. То по закон и книжката след 6м трябва да сменям във всяка държава в която се преместя. На всички е ясно, че е пълна глупост и не се следи за това. Аз си карам с бг табели от години в чужбина. Големият минус е, че трябва всичко да се подновява в бг - гражданска, преглед, данък си плащаш.
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар


                  #9
                  misho_ написа:
                  в италия няма проблеми колкото и време да караш с бг номера. бащами от 2000та година си кара там коли с бг номера и не е имал никакви проблеми. пунтото което кара сега, от повече от 2 години си седи в италия, и не е излизало от там, само гражданска + зелена карта му правиме в България.
                  ГТП не му ли правите на това Пунто? И аз имам познати в Италия който карат коли с БГ номера но всяка година идват до България за ГТП и прочие. Явно им излиза по евтино да идват до тук от колкото да правят застраховки и т.н там!!! Ако тук се пререгистрира кола с каквито и да е номера то те се връщат в нашия КАТ който по каналния ред ги връща в съответната страна... В съответната страна се подава заявление , че колата е прехвърлена и т.н.
                  Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                  Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                  Коментар


                    #10
                    wwalker написа:
                    knososs написа:
                    Процедурата, че е ясна - ясна е. Осъществява се нов внос на автомобил.Но след като я пререгистрират имат право да карат автомобила на територията на друга страна членка, най-много до 6 месеца. След изтичането на тези 6 месеца, братовчедка ти с мъжа и ще имат огромен проблем, включително и с конфискуване на автомобила.
                    Прав си по принцип, но на практика нямаш грижи. То по закон и книжката след 6м трябва да сменям във всяка държава в която се преместя. На всички е ясно, че е пълна глупост и не се следи за това. Аз си карам с бг табели от години в чужбина. Големият минус е, че трябва всичко да се подновява в бг - гражданска, преглед, данък си плащаш.
                    Не знам защо мислиш , че никой не следи книжките и , че ако си повече от 6м. в съответната държава няма да ти треснат фиш за 700Е. , че не си си сменил СУ за МПС...!
                    Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                    Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                    Коментар


                      #11
                      Immortal написа:
                      В Швеция до 10 дни след като си извадиш тамошен адрес, си длъжен да пререгистрираш колата на шведски табели. Глобите са в десетки хиляди крони, а камерите, поставени навсякъде предотвратяват оправдания от типа "ама аз вчера я докарах колата". Вадят ти няколко снимки с дати от преди няколко седмици и си вътре.
                      Познавам над 15 човека, които живеят в Швеция, имат местен адрес и спокойно си карат с българските/австрийските номера от 5+ години насам. Така че и там контрола не е толкова строг, камо ли в Италия, където е пълна анархия
                      ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
                      Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
                      Jet Black E46 M3

                      Коментар


                        #12
                        Гтп не се прави. Никой не го търси в Италия, а дори и да ти поискат какво ще разберат като гтп-то е на български? Само гражданска и зелена карта са нужни, правя ги аз тук и му ги пращам всяка година.

                        Коментар


                          #13
                          Италия

                          И аз мисля че няма как да знаят кога българин е влязъл в Италия освен ако не е направил нарушение и да е заснет от камера с кола Има една кола която е близо до Милано само и пращам документи като трябва и не се връща в България а иначе е пътувала до Швейцария и Австрия
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            #14
                            [quote="Xaus"]
                            misho_ написа:
                            в италия....... Ако тук се пререгистрира кола с каквито и да е номера то те се връщат в нашия КАТ който по каналния ред ги връща в съответната страна... В съответната страна се подава заявление , че колата е прехвърлена и т.н.
                            Хора защо като не сте запознати подвеждате хората.Ако не сте 100% сигурни в нещо не ЛЪЖЕТЕ хората.Едно уточнение. Ако по някаква причина колата е с Италиянски номера в Българския кат. Имате си документи за покупко продажба, пред кат сваляте номерата и вкарвате автомобила.Кат няма връзка с Италия затова и номерата трябва да се върнат в Италия. Такова нещо като оставяне на номерата в КАТ, НЕ СЪЩЕСТВУВА.Собственика ще има проблеми.Като сме вземали коли от Италия са ни казвали ( нямам представа колко е вярно) , че има малък срок за подаване на документите за отписване на колата. Възможно било да ти оставят колата с номерата и като се върнеш в БГ (възможно най-скоро да им пратиш номерата с куриерска фирма и за 2-3 дена да са пак в Италия. Тогава Италиянеца ще си отпише колата. Незнам обаче като е влезнал в БГ автомобила и са записани рег. табели дали няма да стане пак проблем.Докарвали сме коли от Италия без номера като вместо номер е сложен бял картон с лепенки вместо номера. С ферибота през Гърция няма да има проблем, даже ни е спирала полиция в Гърция само за проверка на документите. Като нямаше проблеми до БГ границата. Където лешоядите ще почнат да се заяждат и ще поискат 20-50Евро за тая работа.Но си е риск които незнам дали си заслужава.За прибиране с фалшиви номера през Словения-Унгария, Хърватска или Сърбия направо забравете. По Границите ще ти свалят дрехите от гърба.

                            Коментар


                              #15
                              Кола от Италия

                              Тука случката ще е друга Италянеца идва в България продава колата и следващия собственик/Жена му / си слога нови номера .-Като се върне в Италия си прави договор че там е продал колата и номера си ги връща или там каквото се прави с тях /нали му се водят/ А друго е ако Българин там вземе кола и е докарва тук .Тя като е без номера не може да се движи и за това се качва на автовозщото никой Италянец няма да си даде номерата
                              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                              Коментар

                              Working...
                              X