Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

SSD диск - заслужава ли си

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    SSD диск - заслужава ли си

    Купих си нов лаптоп, в който има mSATA слот за такъв диск. Заслужава ли си да си взема такъв диск и коя марка, ако си заслужава? Ще инсталирам вин7. Мерсиииии
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    #2
    Заслужава си, ще ти държи и по-дълго батерията. За лаптоп версиите не знам, но при десктоп например Samsung 840 Pro е добър избор, може и Corsair.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      Ще работиш ли на него или ще отглеждаш ферма във фейсбук? Ако е за работа с по-тежки програми и големи файлове - да.За нормална употреба - не си заслужава.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Лаптопа е за работа. Ферми не отглеждам Програмите не са много тежки, дори със сегашния ми лаптоп, който е на 4 години, работят прилично, така че на новия със сигурност ще хвъркат, но щом ще държи по-дълго батерията.... ще си помисля.А за тези на интел какво мислите, щото са с гаранция 5 години
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #5
          Да, заслужава си. Системният диск на всеки компютър е добре да е бърз ssd.
          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

          Коментар


            #6
            Моето мнение: Ако имаш излишни пари - взимай.Цената е от два до три пъти по висока сравнена с тази на обикновен хард.Имай е предвид, че това е нова технология и съвсем скоро цените ще паднат, а капацитета ще се качи. Тоест, нещо както с фотоапаратите.ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎ ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎ ๎
            04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

            Коментар


              #7
              SSD си струва за зареждащ диск - т.е. ако от там стартира Windows и някои програми. Цените - да паднат, да паднат колко да паднат? 100GB SSD в момента е на цената на 1TB нормален HDD... Аз лично на настолния компютър съм със стартиращ 64GB SSD и 1ТБ за съхранение - разликата в работата на компютъра е огромна...
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                Цените хич не падат... От доста време ги следя и си ги държат стабилно.
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #9
                  Някъде назад имах такава тема. Потърси я. Като потребител с такъв диск от доста време - заслужава си не на 100, а на 1000 %. Спестеното време за работа е огромно, а за лаптоп имат особено значение и факторите като отделена топлина и консумирана енергия. Не мисля, че 80-100 лева са проблем за един 64 ГБ диск. Не си заслужава да чакаш 6 месеца, за да паднат цените примерно с 10-20 лева. Вземай на момента и хич не го мисли. Като посвикнеш на SSD, след това същият компютър, но с хард-диск ще ти се струва, че се бави с години и работи като охлюв. Като Женшена съм и аз - 64 ГБ ССД системен, от които има към 30 % свободни, а съм накачил доста глупости, и 640 ГБ за съхранение на данни. Както каза и той разликата е огромна, още си имам работещо копие на ОС на хард-диска и понякога зареждам от там, ей така, само за да си начешам крастата и да видя колко е бавен, и да се успокоя, че ония 120 лева не са били напразни. Сега погледнах - предвид цените и капацитета - оптимално е да си вземеш един 128 ГБ и "луната спи". Моят е А-Дата и също е с 5 години гаранция. А-Дата SP310 128 GB e 126 лева, а SX-300 е 108 лева за 64 ГБ и 134 лева за 128 ГБ. Прави сметка

                  Коментар


                    #10
                    мда, това е другият момент - колко голям да е Като гледам май 64ГБ ще ми стигнеogi28b- търсих, но не намерих, ще потърся пак, сигурно е доста назад
                    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                    Коментар


                      #11
                      Още едно мнение ЗА!Трябва да видиш и как е auto trim под прозорците и да си спреш swap-a, ама и без тези работи ще си бачка супер. Аз съм с Kingston, като за среден ценови клас върши страхотна работа.От както съм с такова ОС-а тръгва за няколко секудни буквално, е сигурно щото в допълние на SSD-тo, не съм с прозорци ама това е друга тема

                      Коментар


                        #12
                        Я ти стигне, я не. Сега като си гледам папките, Windows+2x Program files+Program Data е точно равно на 63 ГБ при мен. Без My Documents.
                        браво 1,6/90 - 09 г.

                        Коментар


                          #13
                          Щом си с Windows 7 гледай SSD диска да поддържа TRIМ.Samsung SSD 840 EVO 120GB ще е добре, по-малки няма Разликата в скоростта с/без TRIM може да видиш тук:http://www.tomshardware.com/reviews/...w,3716-10.html
                          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                          Коментар


                            #14
                            Това "TRIM" и "да си спреш swap-a" не ми говори абсолютно нищо, ама ако Samsung SSD 840 EVO 120GB поддържа всичко това - ще се спра на него - от изчетенто ми изглежда, че си струва парите
                            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                            Коментар


                              #15
                              Още едно ЗА SSD. Разликата в скоростта на четене и записване е огромна - усеща се много при зареждане на "джама", както и при работа с програми. Най-добрия избор според мен е 128GB - около 120-130 лева са. Другото много важно е, че има ударна издръжливост, около 1 милион часа дълготрайност, по-ниска консумация и т.н.
                              FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                              Коментар

                              Working...
                              X