Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ГТП без данък ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ГТП без данък ?

    Привет предстои ми ГТП и нямам платен данък.Сумата е 2 данъка назад и сега нямам излишни пари за да го платя.Та питаненто мие само за София ли важи електронната система за проверка за на данъка или за цялата страна.
    Fiat Brava 1.9 JTD

    #2
    Re: ГТП без данък ?

    nemobg написа:
    Привет предстои ми ГТП и нямам платен данък.Сумата е 2 данъка назад и сега нямам излишни пари за да го платя.Та питаненто мие само за София ли важи електронната система за проверка за на данъка или за цялата страна.
    защо непиташ в някой пункт но мисла че без платен данък и гражданска не става за гражданската съм убеден но за данъка идея си нямам

    Коментар


      #3
      Ако намериш някой дето има излишни пари, кажи мму две добри думи и за мен По темата ... до колкото ми е известно, без платен данък не минава номера вече никъде. Всички пунктове за ГТП имат връзка с базите данни и за да ти издадат съответните документи, трябва да се въведе номера на квитанцията за платен данък. Иначе - нъцки.
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #4
        Последният път, като минах преглед преди 2-3 месеца, не ми искаха бележка за платен данък - данъкът беше платен, може би имат връзка с някаква база данни. Това във Варна, а колата е ямболска регистрация - чк да връзват пункта с община Ямбол - не ми се вярва. Преди 2 години минах без платен данък - питах дали може, а те ми казаха - като за теб - може.
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #5
          ele написа:
          Последният път, като минах преглед преди 2-3 месеца, не ми искаха бележка за платен данък - данъкът беше платен, може би имат връзка с някаква база данни. Това във Варна, а колата е ямболска регистрация - чк да връзват пункта с община Ямбол - не ми се вярва. Преди 2 години минах без платен данък - питах дали може, а те ми казаха - като за теб - може.
          Базата данни е в НАП (образно казано, системата е сложна). Няма значение в коя община е регистрирана колата и къде ще минеш преглед, важното е да е платен данъка. За ГО също си има обща база данни, така че оттърване няма. Случи ми се със служебен автомобил да ме спрат за проверка, оказа се че колегите са затрили полицата за ГО, но полицаите веднага направиха справка ивидяха че всичко си е платено и ме пуснаха без проблем. Ако я нямаше тая обща база данни щеше да ми се увиди.
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #6
            За ГО е ясно че неможе се мине без нея.В сайта на гаранционния фонд след въвеждане на рег. номер на МПС-то излиза дали има застраховка.А данъка не беше с онлайн система.До колкото разбрах май пилотно са но вкарали за София и другите по големи градове.
            Fiat Brava 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              За коли с регистрации С и СА е сложно положението дори и в друг град да минават. Става и без платен данък- с платежно нареждане от банката за 20-30лв. Копират я в пункта за ГТП и я прилагат към документацията си. Последно така прекарахме една кола с регистрация СА на ГТП във Варна. Но и този номер до кога ще минава не е ясно.
              ex. Fiat Marea 1.6 16V
              ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
              Lancia Kappa 2.0 VIS

              Коментар


                #8
                Колега това преди колко време е било.И да питам това във всяка банка ли става или само в Общинска.
                Fiat Brava 1.9 JTD

                Коментар


                  #9
                  Минава номера. Аз миналия октомври ходих да питам в един пункт дали мога да мина без преглед. Началника ми вика: ами ела, незнам, ще видим...И аз му казах: кажи ми от сега, за да не се окаже, че като дойда няма да мина преглед....Директно ми каза, че може и да мина утре. Това беше.
                  04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                  Коментар


                    #10
                    Айде още един Андрешко... Пари за кола има - пари за данък - не...
                    Fiat Punto 1.1-Синята птица
                    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                    Коментар


                      #11
                      Един да беше... :D Често хората не обръщат внимание на данъците, когато си купуват кола над 100к.с...

                      Коментар


                        #12
                        Все още може, на доста места!
                        Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

                        Коментар


                          #13
                          Минах ГТП миналата седмица в Русе. Никой не ми поиска нито квитанция за платен данък, нито полица за гражданска. Единствено ме качи на валяците за не-повече от минута.Друг е въпроса, че ги имам и двете.
                          Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
                          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
                          Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

                          Коментар


                            #14
                            При мен например въпроса е чисто принципен. Докато не видя адекватни действия от държавата, то и моите действия също ще са неадекватни. Не ми казвайте сега, че влизаме в омагьосан кръг, защото за десет години съм платил още една кола на администрацията, а пътищата стават все по-зле и по-зле. Каквото се прави то е с европари, а повече от година вече и това не се прави...Не ми е проблем да извадя парите и да си платя необосновано високия данък ХХХ лева за N-найсет годишната ми кола - проблема ми е в това, че в Албания например имат по-хубави пътища от нашите, а се води че са мани бегай...
                            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                            Коментар


                              #15
                              Напълно подкрепям колегата Слав! Заради платените ми данъци, сега трябва да се бръкна и за джанта, защото старата е направо за боклука.

                              Коментар

                              Working...
                              X