Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имот , банки , лихви , ипотеки и агенции !!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Имот , банки , лихви , ипотеки и агенции !!!

    Здравейте колеги , захванал съм се с трудната задача да купувам жилище във Варна.За целта ще ползвам ипотечен кредит за около 50% от стойността на имота.Нещата около банките са ми тотално неясни и всеки съвет е добре дошъл.Лихва свързана с софибор или еуробор е по-добре да се предпочете и с 3 или 6 месечно пресмятане? (лева или евро)Кои са подходящите банки с най-добри ипотечни кредити към момента?Има ли смисъл да използвам агенция за недвижими имоти заради по-голямата сигурност на сделката (според тях) или да се доверя само на нотариуса , и дали агенцията носи въобще някаква отговорност при последващи проблеми. ( фалшиви нотариални акотове , пълномощни и удостоверения за наследници)Не е ли малко голяма комисионната от 3% която ми искат ? Разбрах ,че някои агенции искат комисионна и от продавача.В този ред на мисли , ако някой продава или има познати които продават апартамент или къша във Варна , да драсне ЛС.Благодаря ви предварително за отговорите!
    FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

    #2
    Re: Имот , банки , лихви , ипотеки и агенции !!!

    Nikolow написа:
    Здравейте колеги , захванал съм се с трудната задача да купувам жилище във Варна.За целта ще ползвам ипотечен кредит за около 50% от стойността на имота.Нещата около банките са ми тотално неясни и всеки съвет е добре дошъл.Лихва свързана с софибор или еуробор е по-добре да се предпочете и с 3 или 6 месечно пресмятане? (лева или евро)Кои са подходящите банки с най-добри ипотечни кредити към момента?Има ли смисъл да използвам агенция за недвижими имоти заради по-голямата сигурност на сделката (според тях) или да се доверя само на нотариуса , и дали агенцията носи въобще някаква отговорност при последващи проблеми. ( фалшиви нотариални акотове , пълномощни и удостоверения за наследници)Не е ли малко голяма комисионната от 3% която ми искат ? Разбрах ,че някои агенции искат комисионна и от продавача.В този ред на мисли , ако някой продава или има познати които продават апартамент или къша във Варна , да драсне ЛС.Благодаря ви предварително за отговорите!
    Здравей Николов,Вземи кредита в лева, ако може да не е анюитетен, а с равни погасителни вноски по главницата.При анюитетните кредити, погасителните вноски са равни... сиреч, главница и лихва образуват еднаква сума всеки месец.Но, при тях изплащаш преобладаваща част от лихвата през първите няколко години.Ако решиш да рефинансираш кредита, при други по-добри условия, през тези няколко години, ще бъдеш ВЪРНАТ В ПЪРВИ КЛАС и ще ти се завие свят.. защото от главницата ще си изплатил нищожна част, а си плащал лихви!!!По другите въпроси нямам мнение и не мога да ти помогна!А най-добре е дай тук някаква оферта на банката, проекто погасителен план... за да я коментираме и обсъдим.Понякога при евровите кредити условиятаса една идея по-добри....при положение, че съотношението (курса на еврото) се запази.Господ да ти е на помощ момче и дай оферти да ги коментираме по-обстойно...
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      Нино е абсолютно прав за това което ти казва, стига да можеш да поемеш първоначалните вноски. Провери по сайтовете на банките, обикновенно имат информация за имоти който са ползвани при тях за обезпечение и са по кредити в затруднение, за такива имоти има обикновенно декларация - съгласие от собственика имота да се продава, НЕ БЪРКАЙ ТЕЗИ ИМОТИ С ТАКИВА НА ПУБЛИЧНА ПРОДАН ПРИ ЧСИ. Ви накъв случай не се подлъгвай от атрактивни лихви на кредити в екзотични валути примерно долари или франкове. Найстина дай оферта и ще я коментираме конкретно. Много важно е да видиш как се формира таксата на за управление на кредита, има банки които предлагат еднократна такса малко по висока, вместо малки годишни такси на база остатъчен дълг, в някой оферти застраховките за имота и застраховка живот са за сметка на банката, имай предвид че са задължителни и никоя банка няма да ги пропусне, а те са си гарантиран разход по кредита.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар

      Working...
      X