Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Написаха ми фиш

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    uBaHoBB написа:
    Явно само 1 човек разбира за какво говоря и срещу какво съм против, а останалите само лаят.Винаги седя зад думите и делата си и си нося последствията. И в това отношение, без да обидя никого, но съм убеден, че съм повече мъж от повечето хора, писали в темата !И нещо грешно ми разбрахте темата. Аз не плача и не хленча. Фиша можех да го платя на мига. Мога и сега.Но да се повторя с надеждата да ме разберете - против съм държавата да взема парите на обикновените хора за дребни нарушения като моето при положение, че в същия момент някой си със скъпия джип минава на червено или не спира на пешеходна пътека, но това те НЕ ГО "ВИЖДАТ"!
    Пфуу. Щом така сам си се хвалиш колко си мъж е ясна работата...Не вдявам от вчера ли караш кола, че чак сега забелязваш, че има избирателност кой да спират? Гледам си от Павликени предполагам колата е ВТ номер. Мен около ВТ, че и в града винаги ме спират понеже съм с друг номер. Почва се всички документи, колани, светлини...добре Лек ден. Всичко като ти е изрядно няма кой какво да ти каже. А не да мислиш " Всички са без колани и аз ще съм така". Хубаво е водачите да сме изрядни от към документи и изправност на МПС-то. Това е елементарна култура и отговорност на пътя към твоя живот и този на останалите. И това вече може да го навържеш с твоите приказки за мъжество. Много неща по пътищата не са както трябва, но ако повече хора спазваме правилата и изисквания нещата ще се подобряват. Приеми го като съвет, а не като критика. Не бъди вироглав...имай си едно наум за себе си и бъди изряден водач.
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    Коментар


      #47
      uBaHoBB написа:
      Kay_ написа:
      В първия пост се възмущаваш на едно, а във втория на друго. От първия аз ( както и другите колги) разбрах, че те е яд, че имало и други шофери без колан ама само ти си глобен. Е това ако не е опит да минеш тънко какво е? пък и пусто...толкова ли пречи един колан? За втората тема която се отвори няма снимсал да се говори. Полицейска държава и това е. Но ако ти беше с колан и човека с Астра-та комби не беше спирал на забранено нямаше да имате фишове. Преди 5-6 месеца на мен ми писаха фиш за неправилен перстой на място, където беше забранено само паркирането. Има уширение на пътя с тая цел - престой. На следващия ден там имаше паркиран огромна джипара. Отидох да питам тъпака дето ми писа фиша сега тоя джип не пречи ли? и той ми мига на парцали. Ядосвах се 2-3 дена платих си и мирясах. Ясно е на всички, че определени хора с протекции, но и ти си бил в нарушение. Съжалявам ако отговора ми не ти харесва, но тов ами е мнението.
      Отговорът ти е супер. Явно не сте ме разбрали. Възмущавам се на това, че има хора, които минават метър, а други не!На това се възмущавам, не на това, че са ми писали фиш.А и според теб нормално ли е пича с Астрата да има акт, а тази с джипа не ? Защото според мен не е и на това ме е яд.
      То и ти си минавал метър досега докато не те хванаха,ще дойде и техния ред не се притеснявай,просто го приеми като горчив опит и вземи да си слагаш колана,има си правила които трябва да се спазват пък и това е за твоята безопасност.

      Коментар


        #48
        И за пореден път, без никаква изненада - най-праведните, най-големите мъже, най-справедливите, най-честните, най-добрите шофьори са във Фиат Форум България. Честита титла, колеги! Вие сте пример и еталон за подражание на всеки достоен Българин! Гордея се, че имам възможността, макар и виртуално, да се "отъркам" в елита на нацията! Така и не разбрах какво направихте срещу убийците на пътя, които продължават да карат сред нас? Аааа да, извинете, нека не гледаме в паницата на другия. Е, може и да погледнем, но само ако кара без колан или говори по телефона. Ако сгази някой и се измъкне, тогава няма ядове.
        The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

        Коментар


          #49
          [quote="style34"]И за пореден път, без никаква изненада - най-праведните, най-големите мъже, най-справедливите, най-честните, най-добрите шофьори са във Фиат Форум България. Честита титла, колеги! Вие сте пример и еталон за подражание на всеки достоен Българин! Гордея се, че имам възможността, макар и виртуално, да се "отъркам" в елита на нацията! Така и не разбрах какво направихте срещу убийците на пътя, които продължават да карат сред нас? Аааа да, извинете, нека не гледаме в паницата на другия. Е, може и да погледнем, но само ако кара без колан или говори по телефона. Ако сгази някой и се измъкне, тогава няма ядове.[/quoteн Не претендирам за нищо просто си слагам колана за разлика от теб явно,последно време имам наблюдение че,поне 80% от хората поне в София карат с колан значи има напредък.На който не му харесват тези правила или стяга го колана,прилошава му като е с колан има колело,но и там важат правилата за движение.

          Коментар


            #50
            Колега style34, аз едно мнение не съм прочел, в което да пише "аз съм най-праведния". Става въпрос за това, че правилата са за да се спазват от всички и това, че когато не ги спазваме, негодуваме когато ни хванат и глобят. Аз лично, когато ми взеха талона и ми туриха акт за 400лв, че съм без гражданска, изтекла преди една седмица, на никой не съм се оплаквал, да споделил съм, ама не съм мрънкал. И след това, карах една година без талон, защото как се плащат 400лв. През това време, 4 пъти ме спираха и да ти кажа, държах се като човек с полицаите, също и те с мен, и се разминавах само с фиш за 10лв, за без документи, за което съм благодарен, повтарям благодарен, а не недоволен, че не са спрели някой друг.
            Fiat Punto`04 1.2 60hp.
            Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
            ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

            Коментар


              #51
              Kay_ написа:
              В първия пост се възмущаваш на едно, а във втория на друго. От първия аз ( както и другите колги) разбрах, че те е яд, че имало и други шофери без колан ама само ти си глобен. Е това ако не е опит да минеш тънко какво е? пък и пусто...толкова ли пречи един колан? За втората тема която се отвори няма снимсал да се говори. Полицейска държава и това е. Но ако ти беше с колан и човека с Астра-та комби не беше спирал на забранено нямаше да имате фишове. Преди 5-6 месеца на мен ми писаха фиш за неправилен перстой на място, където беше забранено само паркирането. Има уширение на пътя с тая цел - престой. На следващия ден там имаше паркиран огромна джипара. Отидох да питам тъпака дето ми писа фиша сега тоя джип не пречи ли? и той ми мига на парцали. Ядосвах се 2-3 дена платих си и мирясах. Ясно е на всички, че определени хора с протекции, но и ти си бил в нарушение. Съжалявам ако отговора ми не ти харесва, но тов ами е мнението.
              Това ли е полицейска държава според теб ?Полицейска държава е САЩ, кудето закона е равен за всички.Ако си спомняте ченгета застреляха дете с пластмасов автомат, защото не го свали.Това е полицейска държава.За България термина е полицЕЙЩИНА.
              04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

              Коментар


                #52
                style34 написа:
                Така и не разбрах какво направихте срещу убийците на пътя, които продължават да карат сред нас? Аааа да, извинете, нека не гледаме в паницата на другия. Е, може и да погледнем, но само ако кара без колан или говори по телефона. Ако сгази някой и се измъкне, тогава няма ядове.
                Напълно съм съгласен с иронията, защото избиването по пътя може да се каже, че се толерира, да не кажа поощрява от ЗДП, но няма как, това е част от борбата за намаляване на населението. Друг е въпроса, че и ние с голямо желание участваме в тази борба. Само като видите за какви нарушения се взимат еднакъв или близък брой точки и ви става ясно http://www.kat.mvr.bg/Nak_tochki.htm Всички нарушения създаващи непосредствена опасност за ПТП - отнемане на предимство на кръстовище, неспиране на "STOP", минаване на червено и неспиране на пешеходна пътека, се наказват еднакво с говоренето по телефона и несложения предпазен колан?! За превишена скорост в населено място пък се отнемат точки само ако е с повече от 50км/ч?! Да, вдигнаха паричните глоби, но аз предпочитам на джигитите да им взимат книжките (а защо не и колите), а не парите. Щото какво значение има за мен, ако някой го глобят, след като ме е утрепал? Ясно е, че закона е направен против обикновените хора, и то не просто срещу интересите, а срещу живота. Ние можем само да внимаваме повече и да се пазим сами доколкото е възможно.
                Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                Коментар


                  #53
                  style34 написа:
                  Не е много ясно. Т.е. не бива да е ясно, но робската психика, виждам е налице. Иначе съм съгласен, че не е оправдание това, че другите не са глобени, но селективността е дразнеща. И ако не ви дразни, това е много лошо.
                  Да, селективността е много дразнеща.Веднъж ми написаха акт за без каска с мотопед. Това става с малък град, където всички се познават. Ченгетата си имат норматив и си го изпълняват. И когато няма на кого да пишат акт (разбирай, повечето хора са му приятели роднини, приятели на приятели и т.н.) пишат на теб, защото не те познават.Точно в този момент минаваше един местен автоджамбазин (тенекиджия) с кросов мотор без номер, без каска и на задна гума.Питах ченгетата дали няма да го спрат ? Ченгето ми отговори, че всеки отговаря за себе си.Друг слуай. Карам с малко над 60км/ч, на място където няма хора, къщи коли и т.н. И хоп слънчогледа.Имало знак 40. Взе ми документите и аха да каже "какво правим сега....?!?" вижда, че по Л.К. съм от този град.Ела да ти пишем акт. Отнесох 100 лева глоба. Ченгето после ми обясни къде и кога стоят с радарите.Имах още една случка: Без каска, без документи (гражданска, талон) и без ЛК. Това обаче си беше чиста проба заяждане с мен. С този полицай си имахме търкания от преди това, защото още като ученик карах една самоделка. Постоянно се чупеше. Веднъж пред нас (с каска, документи и т.н.) мотора ми огасна. Ченгето заядливо ми вика "кво сега видя патрулката и се направи, че ти отказа мотора"... Обясних му да не ми се прави на велик само защото е ченге (той е 1 година по-голям от мен и тъкмо стана пазител на реда...) И т.н.Сега съм се заканил да запиша (аудио/видео) тайно някое ченге как ми се прави на велик или как ми звима пари.
                  04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                  Коментар


                    #54
                    BO написа:
                    Точно тези, които имат власт никога няма да ти зададат този въпрос, а обикновено след 2-3 минути ти звъни телефона и "учтиво" те помолват да продължаваш да изпълняваш дълга си натам.
                    Според мен това е супер унизително за полицая и би се чувствал като пълен капут ако го осъзнава въобще.
                    04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                    Коментар


                      #55
                      uBaHoBB написа:
                      ...Но да се повторя с надеждата да ме разберете - против съм държавата да взема парите на обикновените хора за дребни нарушения като моето при положение, че в същия момент някой си със скъпия джип минава на червено или не спира на пешеходна пътека, но това те НЕ ГО "ВИЖДАТ"!
                      Така е цялата ни държава.Данъци, осигуровки, глоби се събират от съвестните хора.
                      04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                      Коментар


                        #56
                        style34 написа:
                        И за пореден път, без никаква изненада - най-праведните, най-големите мъже, най-справедливите, най-честните, най-добрите шофьори са във Фиат Форум България. Честита титла, колеги! Вие сте пример и еталон за подражание на всеки достоен Българин! Гордея се, че имам възможността, макар и виртуално, да се "отъркам" в елита на нацията!
                        Благодарим, благодарим! И моите впечатления са такива, но друго си е като го каже някой извън сектата!
                        браво 1,6/90 - 09 г.

                        Коментар


                          #57
                          uBaHoBB написа:
                          Явно само 1 човек разбира за какво говоря и срещу какво съм против, а останалите само лаят.Винаги седя зад думите и делата си и си нося последствията. И в това отношение, без да обидя никого, но съм убеден, че съм повече мъж от повечето хора, писали в темата !И нещо грешно ми разбрахте темата. Аз не плача и не хленча. Фиша можех да го платя на мига. Мога и сега.Но да се повторя с надеждата да ме разберете - против съм държавата да взема парите на обикновените хора за дребни нарушения като моето при положение, че в същия момент някой си със скъпия джип минава на червено или не спира на пешеходна пътека, но това те НЕ ГО "ВИЖДАТ"!
                          Младеж, аз като един от "младите" шофьори съм си взел книжката на твоя 10ти рожден ден. От тогава, че до ден днешен карам с колана, а хем по него време си беше "препоръчителен", а не задължителен. Т.е. ако те спрат - обикновено не е заради колан, а за нещо друго. Та мисълта ми е, че слагането на колана по оценка на експерти отнема 6 секунди време, а спестява редица неприятности - осакатявания, смърт, а и подобни на твоята драма случки. Що се отнася до "несправедливите" наказания - писали са ми фиш за 10км. превишена скорост - при ограничение 50км. ме спряха с 60. Докато ми пишеха фиша и съответно радара бездействаше - покрай нас прелетяха няколко "самолета" - усмихвайки се ги посочих на служителите, а те просто обясниха, че няма как докато не приключат фиша да продължат да контролират и това най-много им тежи. Спирали са ме и са ми писали акт цели 2 пъти за разговори без хендсфри - платих си ги, нищо, че "мутрите" си карат и си говорят все едно са на удобно в офиса - и на тях не им се разминава. Та мисълта ми каква е - от твоята извисена 24 годишна възраст някак си няма защо да се цупиш на това или онова - просто като представител на "свежото" поколение е редно да покажеш малко гражданска съвест и най-вече достойнство. Мъжко.
                          vgeorgiev написа:
                          ...Сега съм се заканил да запиша (аудио/видео) тайно някое ченге как ми се прави на велик или как ми взима пари.
                          Само да те просветя - "предлагането" на подкуп на длъжностно лице е наказуемо от закона. Съмнявам се, че ще успееш да докажеш, че полицаят ти "взима" пари, защото винаги може да се излезе от ситуацията. Т.е. съгласявайки се на офертата на полицая - ти правиш следващо нарушение. Вметвам..., че явно и ти си младеж.
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #58
                            Не знам на кого живота застрашавам, като карам без колан, освен евентуално моя собствен живот.А ако аз бях карал без застраховка и ми бяха писали акт, нямаше да кажа нищо.Явно както каза и колегата, повечето хора са с робска психика и не им прави впечатление, че законите важат за обикновените хора.Не им пречи, че тия БЕЗ образование, но С пари не плащат данъци, за тях няма закони и точно такива са ви шефове и ви експлоатират да работите за жълти стотинки, а те обират парите.Еми щом, колеги, такова положение не ви пречи и не ви дразни, така ще си останат нещата в нашата държава.
                            Renault Modus 1.2 16v 2006
                            Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                            Коментар


                              #59
                              vgeorgiev написа:
                              BO написа:
                              Точно тези, които имат власт никога няма да ти зададат този въпрос, а обикновено след 2-3 минути ти звъни телефона и "учтиво" те помолват да продължаваш да изпълняваш дълга си натам.
                              Според мен това е супер унизително за полицая и би се чувствал като пълен капут ако го осъзнава въобще.
                              Stilo 1.9 JTD 115Hp

                              Коментар


                                #60
                                uBaHoBB, теб като те дразни, ти какво направи? Пусна ли жалба? Ако си - браво, това е начинът. Ако не си - заради такива като теб ще си останем в калта, защото в интернет и на градус са силни, а в действителност са мишки. А това кой лае и кой не - ами не сме ние. След като само един застана на твоя страна, може би трябва да свалиш рогата и да се замислиш дали си в правилната посока. То с оплакване не става, става с други неща.
                                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                                Коментар

                                Working...
                                X