Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв лак ми трябва за след боядисване?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какъв лак ми трябва за след боядисване?

    Очаква ме пръскане на новата броня с боя и огледалата. Взел съм си боята, но лакът не знам какъв трябва да е? Просто лак ли е, има ли си определено име, нещо прозрачен, лак-мат, някви такива? Да не се чудя как да го наричам в магазина.
    Fiat Bravo 1.8 16V 96'

    #2
    Лака ти трябва гланц- мат се ползва за друго. Избери си вариант HS ,щото има и MS който не е толкова добър. Избери си по-скъп вариант като марка за да не съжаляваш в последствие като евтиния изгори бързо от слънцето или стои грозно на колата.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Лак с втвърдител.

      Коментар


        #4
        Значи да търся лак HS, така да го кажа в магазина? Е, да, не бих искал да падне лака - така ми е паднал на страничните огледала. Да попитам и друго, докато сме в темата. Изгорел таван наново ли се шкури и боядисва, или друг начин има? Аз бях питал един бояджия и той гледа, гледа и накрая каза, че няма се боядсива, нещо друго щял да прави и щял да го оправи. Ама не помня к’во каза точно? Съществува ли такъв номер?
        Fiat Bravo 1.8 16V 96'

        Коментар


          #5
          Здравей. Търсиш двукомпонентен ХС лак. По -добре да е марка , иначе има опасност пак да се бели. А относно изгорелия таван-няма спасение-трябва да се боядисва. Всичко друго е митове и легенди. Освен ако не е почнал да се бели лака и майстора да се мъчи да го пастира,ама трудно.
          Мареа 1999 1.8i HLX

          Коментар


            #6
            Веднъж изгорял лак се оправя с шлайфане до здрава основа, после филер ,шлайфане на филера боя и лак. Всичко друго са измишльотини.
            Фиат Крома 1.9 16v+
            Фиат Браво 1.6 16v
            Фиат Мареа 1.6 16v

            Коментар


              #7
              Карбона по-евтино решение ли е за таван.
              Fiat Bravo 1.8 16V 96'

              Коментар


                #8
                Изобщо не е по евтино, даже с качествено фолио по-скъпо ще ти излезе. А за евтино фолио не си слагай, аз сложих едно от 10 лева квадрата само на пластмасите на вратите и за 6 месеца вече се цепи и падат парчета от него.

                Коментар


                  #9
                  Ясно. Да питам за лака. Днес ходих в магазина. Казах им там двукомпонентен ХС лак, и те ми казаха, че не знаят какъв е тоя баш. Обясниха ми нещо за тия ХС, МС, ама до тук. Общо взето жената ми каза, че еди си кой е лака 30 лева струваше и отпред пишеше 2 + 1. Тя не знаеше какво е това. И също така някакъв втърдител ми каза, че ще трябва и той 8 лева. Някой идеи? И двете ли неща ще ми трябват лак и втърдител, а това 2+1 какво ще е.
                  Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                  Коментар


                    #10
                    Тия дето не знаят кое какво е по-добре ги подмини и ходи на друго място да купиш лак.
                    Фиат Крома 1.9 16v+
                    Фиат Браво 1.6 16v
                    Фиат Мареа 1.6 16v

                    Коментар


                      #11
                      Здравей. 2+1 е съотношението лак/втвърдител. И втвърдител ще ти трябва,няма как. затова е двукомпонентен.Не ти трябва цяла кутия за една броня. По принцип отливат на грамаж.За една броня 200 гр. лак ще ти стигне. Взимаш и 100 гр. втвърдител и си готов. За някой лакове се допуска до 10-15% разредител. На кутията на лака има илюстрации с обяснение. Там пише и за разредителя.
                      Мареа 1999 1.8i HLX

                      Коментар


                        #12
                        Демек тоя лак за 30лева 2+1, дето се води и втърдителя за 8 лева да си взема? То ще ми трябва за бронята, и по-натам за страничните огледала и тавана?
                        Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                        Коментар


                          #13
                          Демек лака не е 2:1+10% за всеки лак. Всеки лак си е различен, например на РМ има лак 3:1:1Хубавите лакове започват от 70-80лв нагоре за литър.

                          Коментар

                          Working...
                          X