Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво правите старите си гуми?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво правите старите си гуми?

    Еми само в нашия форум няма такава тема, а по другите форуми намерих доста стари теми...Какво правите старите с гуми?Имам 4 стари гуми летни, двете от тях може и да станат за нещо ама двете са се предали доста.Палене на гумите или хвърляне в някое дере не е вариянт.

    #2
    Преди време търсих варианти.Намерих само една фирма в Пловдив, която ги изкупува. Даваха по 2 лева на гума. Отказах се да ги правя каквото и да било и си седят в гаража. Вече доста са се посъбрали Ако се организираме доста народ може и да ги навием да дойдат да ни ги приберат с техен превоз
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    Коментар


      #3
      Дай ги на някой със задно предаване да си направи кефа някъде и толкоз
      punto HGT

      Коментар


        #4
        Аз моите като ги сменям, старите ги оставям при гумаджията, те да се оправят.

        Коментар


          #5
          Преди време имах нужда от доста гуми и се видях в чудо откъде да ги набавя ,а сега се чудите какво да ги правите.Против съм ,но съм чувал ,че се и топлят с такива.Има и контингент който ги гори за да добива тел от тях.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Просто темата си плаче за вица...Дълбоко в черния Космос, в една черна-черна галактика, около една черна-черна звезда обикаляла една черна-черна планета. Там, край една черна-черна река, която минавала през черна-черна долина, се издигала черна-черна планина. Там под един черен-черен връх, в едни черни-черни скали имало черна-черна пещера. Вътре в черния-черен, непрогледен мрак имало двама черни-черни хора, които стояли до огън с черен-черен пушек. Двамата мълчали дълго, докато накрая единият проговорил: - Абе, баджанак, май тези гуми не трябваше да ги палим, а?Аз също ги оставям при гумаджийте.
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #7
              http://economic.bg/news/10331/1/1/Pr...li-serviz.html
              Manowar - Татко
              Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
              Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
              Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
              Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

              Коментар


                #8
                Оставям ги в сервиза.
                00' Bravo 105 JTD

                Коментар


                  #9
                  Или ги оставям в сервиз , или ги хвърлям в контейнер за пластмаси.Апропо , всеки вносител или производител на гуми , плаща екотакса на държавата , със средствата от която би следвало да се организира рециклирането им.На мен обаче не ми е известно наличието на шредер за смилането на гумите.Циментовите заводи имат технология за изгарянето на гумите в пещи , но правят ли го ?
                  FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                  FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                  Коментар


                    #10
                    Пускам обява в раздел ПОДАРЯВАМ в БМВ форума, до края на деня вече някой го ги е отнесъл.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      S_BANKOV написа:
                      Пускам обява в раздел ПОДАРЯВАМ в БМВ форума, до края на деня вече някой го ги е отнесъл.
                      Мислих си го това, ама 185/60R14 ще бъде срам и позор всяко БМВ да ги сложи, че ако го видят ...

                      Коментар


                        #12
                        И след това ще ги търкулнат в някое дере .
                        FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                        FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                        Коментар


                          #13
                          Преди време дядо ми ги събираше и използваше да укрепи един скат. Което проработи доста добре - все още са там и държат положението. Малко са грозни, но на кой мъ пука, беше без пари.Иначе аз ги оставям в гумаджийницата. Мисля, че не е редно нито да се ихвърлят нито да се горят.
                          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                          Коментар


                            #14
                            ele написа:
                            Иначе аз ги оставям в гумаджийницата. Мисля, че не е редно нито да се ихвърлят нито да се горят.
                            Като се замисля това с горенето не е лоша идея, особенно ако са примерно 4-5 гуми и си ги нанизъл на тъщата
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              В почти всички гумаджийници ги усвоява бай мангал... Може би без големите вериги в София.

                              Коментар

                              Working...
                              X