Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво ви е мнението за този мотор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво ви е мнението за този мотор

    След реставрацията на Балкан МК50-3,която направих вече май му се накефихи от доста време се замислям за нещо по-голямо.Имам оферта от колега за МЗ 250.Каза,че са го купили от военно поделение преди години.Няколко неща не мога да си обясня:1.Защо е с перфориран диск2.Защо е с алуминиева лета предна капла3.Защо е с различна от оригиналната седалкаМотора е на реалните 196 километра!!!!!! (което е потресаващо-той е още в разработка)Прерових нета и никъде не намерих модел с тези неща 1,2,3....Възможно ли е да е някакъв поръчков?
    Прикачени файлове
    FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
    Единствено в България "селянин" е обидна дума.

    #2
    1.Защо е с перфориран диск - защото такъв е бил на новата капла2.Защо е с алуминиева лета предна капла - най-вероятно е ударен челно и после са поставили каквато са намерили.3.Защо е с различна от оригиналната седалка - явно е стоял в някой склад и неговата седалка е изгнила.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Този цвят май не е ОРИ. В ОР форума май имаше някакъв подобен мотор, нещо такова ми се върти в главата.

      Коментар


        #4
        chaveto написа:
        Този цвят май не е ОРИ. В ОР форума май имаше някакъв подобен мотор, нещо такова ми се върти в главата.
        Под "ОРИ" имаш предвид оригинален или? И ОР треябва да е OFFRAD форум?Ако е имало челен удар според мен ще има щети и по други елементи-телескопите примерно...
        FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
        Единствено в България "селянин" е обидна дума.

        Коментар


          #5
          те и телескопите не изглеждат ори :D на първо гледане е това ,видно е че каплата не е оригиналната и боята също Теб както те притеснява по принцип след като си решил да купуваш антики !Все пак тоя мотор за какво го купуваш и какво точно те притеснява .
          фиатче Браво 2.0

          Коментар


            #6
            tomazo написа:
            те и телескопите не изглеждат ори :D на първо гледане е това ,видно е че каплата не е оригиналната и боята също Теб както те притеснява по принцип след като си решил да купуваш антики !Все пак тоя мотор за какво го купуваш и какво точно те притеснява .
            Телескопите на мен ми изглеждат оригиналните за модела.Сподели какви са разликите.Според мен този мотор е доста по-надежден,лесен и евтин за подръжка отколкото някой японски такъв.Защото на японския (примерно) са му извадили душата още преди да стъпи на родна земя.МЗ-то е максимално опростен откъм изработка и подръжка.Взимам го защото обичам да карам,не съм чак такъв рокер или моторист.Не ме притеснява,че е стар като модел(антика) а точно напротив това ми харесва.
            FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
            Единствено в България "селянин" е обидна дума.

            Коментар


              #7
              До колкото помня, 250 не беше с дискова спирачка. Такъв беше само 150. Това кормило не ми се струва оригиналното.
              ex '96 Bravа 1.6 16V LPG

              Коментар


                #8
                ogi_d написа:
                До колкото помня, 250 не беше с дискова спирачка. Такъв беше само 150. Това кормило не ми се струва оригиналното.
                Няма логика по-малкия като обем да е с диск,а по -големия да не е.250 си е с диск свалил съм си оригиналното ръководство за МЗ250 и там си гопише има и модификация без диск.А какви разлики намираш в кормилото?
                FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
                Единствено в България "селянин" е обидна дума.

                Коментар


                  #9
                  Кормилото ми се струва малко по-високо. Сори, може и да бъркам.Ето така го помня аз: http://goo.gl/C0dUHg
                  ex '96 Bravа 1.6 16V LPG

                  Коментар


                    #10
                    Щом ти харесва и всичко си му е наред, това дали е 100% орг или не няма значение. Яхвай го си гледай кефа.
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар

                    Working...
                    X