Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неделя вечер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    никъде в подписа не съм споменал,че всички голфаджий са селянитова до мотора,взел съм си го защото си ме кефи,просто ми хвана окото от една обява,не да се праа на кой съм аз,лятото е много по удобно с мотор отколкото скола,да ръчкам го но само по магистралите и като няма много движение,мислиш ли че мен не ме е шубe някой да не ме пречука-е шубе ме е,но кола досега не съм засичал

    Коментар


      #47
      Нищо не казвам колега, найстина всичко хубаво ти желая и никога да нямаш ПТП...просто те съветвам да караш разумно за моя лична облага....

      Коментар


        #48
        При повечето инциденти е много трудно да се каже кой виновен и кой не. Много може да се спори и за това добри ли са правилата за движение, трябва ли дословно да се спазват, справедливи ли са правилата за определяне на виновния водач и пр., и пр.Едно обаче е 100% ясно за мен - саморазправата е супер идиотска проява. Никави, ама никакви обстоятелства не могат да оправдаят такава постъпка.За съжаление обаче има много хора, които са толкова назад, че приемат агресивността като най-добрия начин за защитят интереса си, а дори като самоутвърждаване.Има един основен принцип когато се качваш на каквото и да било - самосвал, Coupe, велосопед - караш така, че да не застрашаваш никого около теб, и така, че да не позволиш на другите да те застрашат. Това разбира се съвсем не може да ти гарантира, че няма да бъдеш въвлечен в кофти ситуация или да те предпази от грешки, но поне ти дава правилната насока.Ако бях на мястото на bscsystem - оправям си джама и просто забравям за случая.
        2.4 JTD

        Коментар


          #49
          Лично аз много се плаша от двуколесните -- велосипеди, скутери, мотори. Последните са в отделна категория -- тях само ги чувам да правят ррррррррррр-фиу край мен -- без значение дали отляво или отдясно, не ми се е случвало да настигна мотор -- никога. Като видя двуколесен пред мен, намалявам, изнасям се колкото мога УЛЕВО и го изпреварвам тихо и кротко, во избежание на птп. Ааа, един път колата ми пострада от мотор ... както си беше паркирана ! Некъв се ровнал челно, хубаво че застрахователят призна щетата и ми оправиха предния капак. Колкото до случката с колегата -- малшанс и донякъде неправилна преценка от двете страни. Пояснявам се -- поглеждаш в огледалата - уж нема никой - - даваш мигач - започваш маневра - и тук някой, който си е направил криво сметката, се опитва да мине на магия покрай теб. Сперед правилника -- виновен си, защото предимство има тоя, който се движи в лентата си -- нямаш право да му отнемаш предимството. Но разликите в скоростта (м/у тази на колата и тази на мотора) са такива, че водачът, който се престроява, не може в момента на предприемане на маневрата да предположи, че ще се изпречи на мотора. Как се сменя лента в града -- дори да има коли по-назад в лантата, където искаш да отидеш, като видиш, че те се движат равномерно и предвидимо, даваш мигач и тръгваш да се престрояваш. На моторите не можеш много-много да им предвидиш скоростта -- те могат да ускорят много бързо и да се окажат там, където искаш да идеш -- преди теб. Колегата с колата е тръгнал да се престроява, след като е видял, че може да направи тая маневра, а мотористът е преценил, че може да мине преди него. Оттам и случката. Другата част е неприятната -- единият спира и се извинява, а другият му чупи стъклото, след което отпрашва. Просташка постъпка.
          Тойота Приус

          Коментар


            #50
            колега не се стряскай такива неща стават по пътищата , ти се радвай че не те е фраснал с нещо по главата , че стъкло се сменя ама главата нее!Друг е въпроса че тоя ако ми строши на пунтака стъклото като го фана ще му направя главата крива !Боже дай ми сили да прощавам божеее !

            Коментар


              #51
              [quote="pugsy"]никъде в подписа не съм споменал,че всички голфаджий са селянине всички ама повечето са от селтик !

              Коментар


                #52
                Колеги,аз си пътувам за Варна(кои знаи за кво)през Дюлинския проход и излизам на правата след село Ракосково и си викам "Дай да я надуя малко да се накефя" и посредата на дългата права излиза от един храст огромен бик и застава на пътя.Аз карам с около 110км/ч и натискам спирачката,ама без АBS как са спира за 40 метра.Реших да завъртя колата и да изляза от пътя(никога не правете така),което беше грешка.Добре че се вразумих и не го направих,а се забих в бика челно.Бика се плъзна по капака и главата му влезе в мястото на пътника.С мене нямаше никой за което съм доволен.Гадното беше,че трябва да купувам ново стъкло.А по гадното беше,че започна да вали,а аз нямам предно стъкло.Ядосах се много ,ама поне се прибрах жив и здрав. Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 Това е моята яка история имам и още по яка,ама ше я пиша утре.
                Типо 1.6Тi

                Коментар


                  #53
                  Tipo_89 написа:
                  Колеги,аз си пътувам за Варна(кои знаи за кво)през Дюлинския проход и излизам на правата след село Ракосково и си викам "Дай да я надуя малко да се накефя" и посредата на дългата права излиза от един храст огромен бик и застава на пътя.Аз карам с около 110км/ч и натискам спирачката,ама без АBS как са спира за 40 метра.Реших да завъртя колата и да изляза от пътя(никога не правете така),което беше грешка.Добре че се вразумих и не го направих,а се забих в бика челно.Бика се плъзна по капака и главата му влезе в мястото на пътника.С мене нямаше никой за което съм доволен.Гадното беше,че трябва да купувам ново стъкло.А по гадното беше,че започна да вали,а аз нямам предно стъкло.Ядосах се много ,ама поне се прибрах жив и здрав. Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 Това е моята яка история имам и още по яка,ама ше я пиша утре.
                  А бикът ядоса ли се много? Наби ли ти шамарите? хаха Мотористите са длъжни да карат още по-учебникарско и от леки коли,защото са по-трудно забележими.То,ако сам не се пазиш,а очакваш някой друг да те опази...
                  1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                  Коментар

                  Working...
                  X