Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неделя вечер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Някъде бях чел, че вероятността човек да пострада с мотор е 14 пъти по-голяма от колкото с кола И все пак да ви питам (колеги от София) направило ли ви впечатление колко от водачите с хубави мотори минават с нормална скорост по Патриарха, от попа нагоре Според мен на 10 човека, 2 ма не минават на задна, или с оборотомера в някакви умопомрачителни обороти!Yellow_Flash_Colorz_PDT_24Ако някой (заплес, пенсионер, дете) в този момент реши да премине от една пряка в друга, пресичайки булеварда, как се спира и маневрира на задна гума?Знам че ускорението те кара всеки път да напънеш машината, но в града е редно малко повече да се съобразяват с възможните инциденти, особенно по натоварените централни части!Също е много досадно като се засили някакъв "специалист" в колоната и решил че ще си вдига адреналина се разминава на по педя с колите от двете страни!Има един Гоуст райдер, той наистина е повод за подражание, но всеки си има акъл сам да решава, важното е че никой на никой не е длъжен!Просто, тъй наречената шофьорска етика у нас отсъства!!!Тъй че, нека не се сърдят когато тръгнат да се завират между нищо неподозиращите колеги в колите, пък после и да се оплакват, че ги засичаме!Мисля че никой не го прави умишлено!
    FIAT Brava 1.4 12V, FIAT Punto 1.7 TD
    FIAT Stilo 1.9 Jtd, FIAT Brava 1.2 16V CNG
    FIAT Stilo 1.2 16V LPG

    Коментар


      #32
      още една от вечните теми на пъгси му вярвам, че са го засичали много пъти, обаче, че е нарочно едва ли. струва ми се на мотористите все другите са им виновни, все са ги засекли, абе като за космоса и ракетата. да не би да е позволено по закон да се минава между редиците коли по светофарите/не е/ и това е доста опасно между другото. който си купи мотор трябва да е наясно с рисковете, не може да искаш другите да пазят теб, няма такова нещо с кола като си камо ли с мотор, защо разчитате другите да ви пазят пазете се сами, бъдете готови да спрете във всеки един момент всеки друг стил на каране е = на самоубийство. бели стават, обаче в повечето случай според мен са виновни моторите, понеже карате по-бързо отколкото можете да овладеете машината и особенно да сте подготвени за всякаква ситуация.
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #33
        имало е случай когато са ме засичали и нарочно и без да искат,и в двата случая е засичанеза минаването посредата,ако ти можеш ще минеш ли ?????нима някой спазва абсолютно всички линий по пътя ??? прекъснати-непрекъснати??? със сигурност НЕ,всеки кара точно по правилник- със сигурност НЕ и никой неможе да ме убеди,че кара по правилататези за задните гуми в центъра са абсолютни измишльотини ои скоро на 15,1-2ма минават на задна(даже се съмнявам че има такива)по скоро тъй наречените "мотористи" които се юркат и карат като луди са некви пишлемета ревали на мама и тате и им купили "играчка",същата работа е с колите,ревне на мама и тате или му дадът служебна хубава кола и се мислят за велики,тяка че тва с моторите и колите ще е вечното "дерби",ако наистина се поспазват правилата малко от малко от всички (всякакви МПС-та,колела,хора и най вече майки с ДЕТСКИ КОЛИЧКИ обикалящи по улицата и блеейки(нямам предвид случая в Пловдив-пряки наблюдения предимно в Дружба и Младост)ще е по добре за абсолютно всички по улиците и третоарите

        Коментар


          #34
          мотористите .... за мене те са странни птици Аз никога не бих карал мотор, както и да е.Един приятел си кара често мотора (мотора е такъв рокерски - не знам как се казва, не е пистов). Той по принцип много стриктно си спазва правилника и си кара по правилата. Но почти всеки път ми се оплаква че колите гледат да го изблъскат извън пътя, свиркат му да се разкара от пътя и го прявят на нищо. Последния път като пътували нощно време си взели от тези светлоотразителните жилетки (дето са като на катаджиите) и да видиш как отношението на шофьорите на коли се променило коренно Именно той ми промени начина по който възприемах мотористите - със случките които са му се случвали, със клипчета и още куп неща. По принцип имам навик да гледам доста често какво става назад и като мерна моторист нещо ми щраква и гледам така да направя че да ме мине без проблемно - а те винаги се движат бързичко. Защо да не се движат, нека се движат. Те много добре си знаят какви рискове поемат с по-високите скорости. На светофарите като видя в огледолото моторист да си преправя път между колите винаги правя така че да го улесня когато минава покрай мене.Просто видиш ли моторист в огледалото винаги си имай едно на ум че кара бързо.А този моторист дето е счупил огледалото на човека - сигурно е бил някакъв комплексар. За съжаление има всякакви по пътищата. Между другото пробвай да го заведеш огледалото като щета на паркинг без протокол от кат. На мене така без протокол ми заведоха една щета.Както моя приятел ми промени отношението към мотористите, така и вашия подфорум с катастрофите ще ми промени начина на каране.
          Audi 1.8S златен талон

          Коментар


            #35
            Stoyo написа:
            Някъде бях чел, че вероятността човек да пострада с мотор е 14 пъти по-голяма от колкото с кола И все пак да ви питам (колеги от София) направило ли ви впечатление колко от водачите с хубави мотори минават с нормална скорост по Патриарха, от попа нагоре Според мен на 10 човека, 2 ма не минават на задна, или с оборотомера в някакви умопомрачителни обороти!Yellow_Flash_Colorz_PDT_24Ако някой (заплес, пенсионер, дете) в този момент реши да премине от една пряка в друга, пресичайки булеварда, как се спира и маневрира на задна гума?Знам че ускорението те кара всеки път да напънеш машината, но в града е редно малко повече да се съобразяват с възможните инциденти, особенно по натоварените централни части!Също е много досадно като се засили някакъв "специалист" в колоната и решил че ще си вдига адреналина се разминава на по педя с колите от двете страни!Има един Гоуст райдер, той наистина е повод за подражание, но всеки си има акъл сам да решава, важното е че никой на никой не е длъжен!Просто, тъй наречената шофьорска етика у нас отсъства!!!Тъй че, нека не се сърдят когато тръгнат да се завират между нищо неподозиращите колеги в колите, пък после и да се оплакват, че ги засичаме!Мисля че никой не го прави умишлено!
            Там съм виждал един от полицаите как спира моторист с кофа за боклук. Иначе те не спират. Избута кошчето на средата .. и оня сам спря

            Коментар


              #36
              The_Wicker_Man написа:
              ...Там съм виждал един от полицаите как спира моторист с кофа за боклук. Иначе те не спират. Избута кошчето на средата .. и оня сам спря...
              Браво на "органа на реда". Бурни и нестихващи овации! Що за дебилщина. Тъкмо да стана безразличен към полюционерите и зема та чуя или прочета за някоя такава случка... Жалко, че не е попаднал на бабаит рокер та да му нахлупи кофата за боклук на главата.
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #37
                Ама иначе ревеш че фучат около тебе и никой нищо не прави. Не знам дали си забелязал ама мотористите не спират на подаден сигнал с палка освен ако не са подадени от някой моторизиран полицай. Е при тва положение и аз да бях щях да ги спирам така. Дори с палка в гумите. Да се преметне и да му дойде акъла. Гледал съм по риалити тв в чехия подобна случка. Полицай пуска палката оня вдига гумата и срещу него. Полицая се отдръпва, моториста го подминава, полицая вади пистолета и стреля във въздуха. Е ако щеш ми вярвай оня скочи от мотора в канавката и легна по очи с ръце на тила.

                Коментар


                  #38
                  тука е пълно с разни "умници"-а колите които не спират на стоп палка-кво да се спират с гранатомет ли

                  Коментар


                    #39
                    "за минаването посредата,ако ти можеш ще минеш ли ????? " ще мина бате и след като неуспея веднага ще отида да чупя стъкла щото тоя дето едвам се влачи с 10км ми е бил виновен...абе я стига глупости

                    Коментар


                      #40
                      пич ти говориш глупости,запита ли се защо не е успял,какво му е попречило,и дори да е карал с 50-60,това си е градско (позволена скорост)и няма значение че е задръстване ,той има от къде да мина а ти не и ЧАКАШ това което разбирам ти си искал да се престроиш в дясната лента-ВИДЯЛ си в огледалото че има моторист и май си бил последна кола от колоната преди моториста,ти от къде знаеш на какво разстояние е моториста от теб-огледалата до колкото знам лъжат и то достатъчно,и след като си го видял си могъл да го изчакаш а не да се навираш в лентатакой ти каза че не се е опитал да намали???-видя му стоп светлините или му гледа в краката и ръцететова че ти е строшил джама 1 моторист не значи,че всеки ще го строши,като беше топло редовно се набивах в центъра щот ме кефи да карам там даже се засичам с някой приятел и си караме заедно,има ло е моменти когато не съм могъл да мина посредата защото некъв се е наместил в/у линията и това не е един път,има и други моменти когато ти правят и път хората

                      Коментар


                        #41
                        Аз съм против тези дето карат в града с 150. Нека се утрепят! Въобще да не ми се жалват че еди кой си ги бил засекъл. Ми като искат да не ги засичат, да карат до 80 и не между колите и по бялата линия.На мен ако бяха ми счупили стъклото по тоя начин, "вервайте ми", както се казва, моториста няма да може да си тръгне. Ще бъде бит с подръчни материали и отнесен.Към всички пишман мотористи - като тръгнете да се пребивате, изберете си някой стълб, та поне да оставите само една снимка, а не поражения по колите на хората. Мотор с над 100 се кара по магистрала.Към тези мотористи, които карат по правилата и надявам се pugsy - евала!
                        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                        Коментар


                          #42
                          Не мога да кажа дали сме "умници", но знам че има Правилник за движение по пътищата, където си пиша ясно - "на две платна за движение могат да се движат две коли (мотори, колелета, каруци и т.н.). Никъде не съм видял отделна графа, където да се дава право на моторист или който да било друг да прави допълнителна си лента, която да е ЛИЧНО негова (с право за собственост едва ли не!). Също така ктам си пише - разрешената скорост за населено място е 50-км/ч. Това важи и за моторите, нее ли така. Отделно че трябва да се спазва дистанция, която зависи от скоростта с която се движиш. Мисля че нито един, каращ мотор (особенно "пистарките") не спазва тези правила, които са ОБЩОВАЛИДНИ.

                          Коментар


                            #43
                            Stilo написа:
                            Не мога да кажа дали сме "умници", но знам че има Правилник за движение по пътищата, където си пиша ясно - "на две платна за движение могат да се движат две коли (мотори, колелета, каруци и т.н.). Никъде не съм видял отделна графа, където да се дава право на моторист или който да било друг да прави допълнителна си лента, която да е ЛИЧНО негова (с право за собственост едва ли не!). Също така ктам си пише - разрешената скорост за населено място е 50-км/ч. Това важи и за моторите, нее ли така. Отделно че трябва да се спазва дистанция, която зависи от скоростта с която се движиш. Мисля че нито един, каращ мотор (особенно "пистарките") не спазва тези правила, които са ОБЩОВАЛИДНИ.
                            Именно, законна са го мислили достатъчно дълго време...изпреварва между коли после съм му виновен. Щом по закон няма право да го прави, кво толкова философстваме нз. Просто казах какво ми се случи.. от КАТ го смятат за виновен от Полицията също застрахователите ще му вземат паричките аз ще си го съдя, пък после нека си кара и по бордиура, ако иска.

                            Коментар


                              #44
                              абре сам написа че си искал да се престроиш в дясна лента той къде е бил на небето ли или в/у колите,това ти какво си мазал по кат и т.н. не ме интересува,това за умниците имах предвид онзи с кофата и с палката по гумите.Кво бутате този правилник като самите вие не го спазвате със сигурност,моя мотор си го карам до колкото мога по правилника,вярно на по големи и широки улици вдигам по голяма скорост но до +20 над позволената ,таквиа генерални заключения всички мотористи са в нарушение ,всички голфаджий са селяни са направо смешниСТИЛО незнам защо си го сложи на сърце за теб

                              Коментар


                                #45
                                Ае бате аз млъквам не ми се говори просто, а ти карай мотора си нормално, че после да не търсиш вината си в друг щото колкото и да казваш, че го караш нормално едва ли си го купил за да минаваш между колите единствено.И още нещо...погледни какво пишеш за голфаджиите и после си погледни подписа...няма да споря вече с тебе щото тая тема не съм я отворил за спор, а да изкажа мнението си за всички рейсъри

                                Коментар

                                Working...
                                X