Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ето това да не ви се случва

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    На някой прави ли му впечатление, че 50% от тежките катастрофи в града са по кръстовищата и от отнето предимство??
    Shumi's trainer! /Tipo 1.6 i.e. DOHC 90hp/
    /Dedra 1.8 i.e./

    Коментар


      #17
      Колкото и зле да прозвучи за моя град, няма как да пропусна един случай от преди 2 години:Освен че улиците ни бяха МНОГО ЗЛЕ (може би най-зле в България), единственият (!!!) постоянно работещ сфетофар беше този на главния булевард в града (на кръстовището по Първа Поликлиника), и точно там ставаха най-често катастрофи! Бях свидетел как двама се "намляха" заради минаване на червено на единия от тях. Така се "врязаха", че им изтекоха всички възможни течности от машините... Добре че нямаше пострадали!!!Случаен минувач констатира: "Бах мааму! Едно кръстовище с работещ светофар имаме, и те точно на него...!"
      1997 Brava 1.6, 16V

      Коментар


        #18
        На 20 ноември моето семейство стана жертва на безочието на местни бизнесмени и безхаберието на полицаите към техните малки на вид нарушения на законите. На магистралната отсечка Скравена - Ботевград, която всички познаваме като "самолетната писта" ПИК (6 ленти за движение) , местен бизнесмен обикалайки района си от "изпълнителки на човешки желания" пресича магистралата, незачитайки останалите участници в движението. Движейки се във втора лента, изпреварвайки поредица от ТИР-ове, пред мен изведнъж се оказва автомобил, който не само че няма право да извършва такава маневра, но и всичко това става пред очите на органите, намиращи се на 100 метра от мястото, засичащи скорстта на движещите се автомобили. Първият от Тировете, движещи се в крайна дясна лента, избегна удара удряйки спирачки, но аз без никаква видимост за пресичащия магистралата Мерцедес със спирачен път от 20-тина метра се набивам в задницата му. Неадекватният дрогиран "местен" без дума за извинение се намърдва при дошлите на 1-вата минута и с буркани полицаи. Наказанието му е - загуба на 9 точки за отнемане на предимство и акт за 50 лева - по Закон. Къде щеше да бъде закона, ако:1. Stilo-то нямаше въздушни възглавници, благодарение на които нито детето ми, нито жена ми получиха каквото и да било нараняване освен уплаха от директния удар.2. Нямах пълно автокаско, тъй като неговата гражданска отговорност покрива 1500 лева от щетите по колата ми, които реално са от порядъка на 7000 лева (обсъдено с застрахователния ми агент и сервиза).Познатият на местните органи на властта Йонко Митнирача ще продължава безпрепятствено да наглежда бизнеса си, нарушавайки законите и разполагайки с живота на всички останали.http://www.bot.bg/index.php?t=vconte...1d13f6a6fcb812

        Коментар


          #19
          Stilo написа:
          На 20 ноември моето семейство стана жертва .......
          Съжелявам колега. Но добре че всичко се е разминало само с ламарините .... и то не е малко, но пък всички сте жирви и здрави ....А по-повод причините - не ми се казва нищо ....
          Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

          Коментар


            #20
            Здравейте !Твърдо се присъединявам и горещо подкрепям колегата Crash73. Нека всеки от нас направи възможното, за да намалим броя на жертвите по нашите пътища - годишно според официалните данни по пътищата загиват между 900 и 1000 души ( Жестока истина е, че в много от случаите загиват невинни и изрядни участници в движението по пътищата ...
            Crash73 написа:
            Благодарение на Господ, съм сред живите!!! Сами ще се убедите от снимките по-долу...Претърпях много тежки операции, и бях обездвижен близо 4-5 месеца. Общо 10 месеца бях на легло.За мен най-важното е че останах ЦЯЛ! Трудно ми е да ви опиша какво преживях... Поука - няма. Защото карах с 65км/ч... Бях с колан. Може би това е поуката (въпреки двузначните отзиви спрямо това предпазно средство).Логика - няма. Защото и да караш според правилата, пак можеш да пострадаш.Извод - няма. Не съм пил, карам нормално - пак ставам жертва.Ще се опитам да направя един призив към всички водачи на МПС. Нека всеки от вас добави по нещо, ако желае:Колеги и колежки, млади и красиви хора... нека шофираме с повече настроение, и по-малко агресия... нека не изпробваме на кого "кончетата" са по-бързи, по пътища където се движат и други автомобили... нека изпреварваме само когато има възможност, а не с убеждението че другия отсреща ще намали и ще ни пусне... нека не забравяме че в другите автомобили се возят и малки дечица, които още не са се усмихвали достатъчно, за да ги караме да страдат от нашето безразсъдие... нека когато тръгваме за среща, да тръгваме по-рано, и така да стигнем навреме... нека се обединим, и докладваме в КАТ за всеки нарушител който е застрашил вас или околните участници в движението... нека не си мислим че сме с най-бързата кола или поне не го показваме, това може да провокира някои "слабоумни" водачи... нека се грижим и за другите на пътя, така, както се грижим за нас и за нашите автомобили - а именно, като спазваме всички мерки за безопастност, и правилника за движение по пътищата!На добър път, колеги!И нека Господ Ви пази от подобни инциденти!!!
            Fiat Tipo 1.6 AGT

            Коментар


              #21
              Не е за раздел "Смешни снимки" нито за "Интересни снимки", затова го пускам тук:Карайте разумно!
              1997 Brava 1.6, 16V

              Коментар


                #22
                BBorisoff написа:Жестока истина е, че в много от случаите загиват невинни и изрядни участници в движението по пътищата ...
                аз не мисля, че има виновни жертви или такива, които за са заслужили съдбата си. Всички загинали си имат семейства и приятели, които тъгуват за тях . Имах приятелка, която беше изключително съвестен пешеходец, винаги пресичаше вниматлно и даже ме съветваше витаги да внимавам. За нещастие, невнимателното каране на един полицай, се оказа фатално за нея. Освен голямата загуба, за мен има една много важна поука от случая - не само обикновените граждани трябва да бъдат внимателни, когато шофират! Същото важи в не по-малка степен и за ПОЛИЦАИТЕ! Независимо дали са със служебен или личен автомобил, те са хората, които ни пазят! Да не говорим за това, че за виновният последствия няма! Естествено няма да го сполети, заслужената справедливост...
                Единственото сигурно нещо е, че няма нищо сигурно!

                Коментар


                  #23
                  Правилни са ти разсъжденията но полицията винаги спи :D
                  Фиат Панда 1.2 2006година
                  Синджира си идва ,а козата я няма...

                  Коментар

                  Working...
                  X