Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шофьорът зад мен ме удари и избяга!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Шофьорът зад мен ме удари и избяга!

    Здравейте!Имал ли е някой подобна случка - да бъде ударен и виновният шофьор да избяга?? Кажете ми дали да се надявам да получа някакво обезщетение за щетите от ГО-то на виновния или да започвам да си оправям колата сама..Докато си карах миналия петък късно следобяд, колата, която беше на 10тина метра пред мен, започна да намаля рязко, накрая даде ляв мигач и спря да изчака нарещното движение, за да завие в паркинга на някаква индустриална сграда. Наистина спря доста рязко, но с по-рязко убиване на скоростта и аз успях да спра на 1-2 метра от него сравнително културно, без суркане на гуми, за да го изчакам да завие. Секунда-две след като спрях погледнах в огледалото за задно виждане и видях как към мен се е засилила друга кола, която едва ли ще успее да спре.. Колите в насрещното тъкмо бяха свършили и този пред мен започна да прави левия завой, аз се опитах да тръгна по най-бързия възможен начин, но онзи отзад все пак ме нацели.. Слезнахме от колите, онзи започна да ми вика как можело да спирам така рязко. Аз му обясних, че този пред мен е спрял рязко. Започна да ми обяснява как онзи отпред бил виновен. Аз му намекнах, че онзи може да има вина, но в случая той е също е виновен. Тогава ме изкара мен виновна - не съм била спазвала дистанция! Казах му че трябва да викнем КАТ, той пак заяви, че не бил виновен и бързал, качи се на колата и си тръгна. Записах му номера.Обадих се в КАТ, дойде патрулка, казаха ми че няма смисъл да стоя там, щом единия шофьор е избягал и ме пратиха да подавам жалба в районното. След като написах всичко, което трябва там, ми казаха, че ще във вторник ще се занимават със случая от КАТ и да чакам тогава да ми се обадят да давам пак обяснения. Стана вторник, никой не се обади.. на края на деня звънях в КАТ, където ми обясниха, че случая не бил за тях, а за районното. На следващия ден звънях в районното откъдето ми дадоха телефон на някакъв от КАТ, който трябвало да се занимава с тези случаи. Никой не вдигна. Затова звъннах пак на дежурния в КАТ, който отново ми каза, че нямало те да се занимават, а районното. Пак звънях в районното, откъдето най-накрая разбрах, че телефона, който са ми дали е на служител на КАТ, но който стои в районното. Продължих да звъня на този телефон, но никой не вдигна.Много ме притеснява, че след толкова време онзи ще си е оправил вече щетите и когато го намерят - ни лук ял, ни лук мирисал!! А нямам преки свидетели на катастрофата. Говорих с едни работници на строеж, който беше на 50-100 м от мястото, които казаха, че само са ни видели как след това се караме.. но те не са го видели отдалече, едва ли са запомнили колата, пък камо ли него..Моля ви, кажете ми имали ли сте такъв случай? Как е възможно някой да причини ПТП, да си тръгне и полицията да каже "Ще го търсим през работен ден." Не е ли престъпление да си тръгнеш от местопроизшествоето, преди да е дошла патрулка и да е съставила протокол??

    #2
    Има ли щети по твоя автомобил?В смисъл от които да става видно че той те е ударил.Примерно омешана боя и нещо от тоя род.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #3
      Случката няма какво да я коментирам, постъпката на другия шофьор е изключително гадна, полицейския мързел също.Хубаво е като се спира, особено рязко, да се прави с едно око в огледалото. Казваш че си спряла на 1-2 метра от предната кола, може би точно толкова е трябвало на този зад теб да спре. Като спираш, оставяй една лееееека инерцийка, такава дето като заковеш и да спре колата на място. Така няма да ти се налага да потегляш наново че да отваряш място на този зад теб, а като видиш че е засилен ще можеш прецизно, вече по инерцийка, да му отвориш място. Изобщо в такава ситуация, след такова спиране, е хубаво да си вкарала първата и да си в готовност да мръднеш, защото рязко спиране, 1-2 секунди спек, и тогава поглед в огледалото не е добре като практика. Даже бих ти препоръчал спираш ли рязко да го правиш с идеята че зад теб има някой, даже без да гледаш огледалото. 1-2 метра е много разтояние да го оставяш между теб и завиваща кола.Разбира се в ситуация човек понякога реагира грешно, но то затова се трупа рутина, да реагираш правилно, пък после да мислиш какво си направила.

      Коментар


        #4
        ls1 написа:
        Случката няма какво да я коментирам, постъпката на другия шофьор е изключително гадна, полицейския мързел също.Хубаво е като се спира, особено рязко, да се прави с едно око в огледалото. Казваш че си спряла на 1-2 метра от предната кола, може би точно толкова е трябвало на този зад теб да спре. Като спираш, оставяй една лееееека инерцийка, такава дето като заковеш и да спре колата на място. Така няма да ти се налага да потегляш наново че да отваряш място на този зад теб, а като видиш че е засилен ще можеш прецизно, вече по инерцийка, да му отвориш място. Изобщо в такава ситуация, след такова спиране, е хубаво да си вкарала първата и да си в готовност да мръднеш, защото рязко спиране, 1-2 секунди спек, и тогава поглед в огледалото не е добре като практика. Даже бих ти препоръчал спираш ли рязко да го правиш с идеята че зад теб има някой, даже без да гледаш огледалото. 1-2 метра е много разтояние да го оставяш между теб и завиваща кола.Разбира се в ситуация човек понякога реагира грешно, но то затова се трупа рутина, да реагираш правилно, пък после да мислиш какво си направила.
        Няма нищо подобно, винаги този който те е ударил отзад е виновен.Това се казва не спазване на дистанцията.Ако ти изкочи например дете на пътя ти плавно ли ще спираш.Ако е бил на подходяща дистанция, колкото и рязко да спреш той ще има време и ще може да реигира.
        Виж бейби не сме глупаци,
        ние сме отбор от здравеняци.
        Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
        така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
        http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

        Коментар


          #5
          Колежке, единственото което ми идва на ум е да си намериш "свидетел" даже двама и да упорстваш пред органите на реда, само имай предвид, че разговорите на всички спешни телефони се записват, за това е добре да си спомниш какво си казала тогава. И настоявай да си свършат работата, ако трябва жалби до началниците на КАТ и районното пусни, не ги оставяй да мързелуват в жегите, техните заплати са и от твоите данъци.

          Коментар


            #6
            krasio_79bs написа:
            Има ли щети по твоя автомобил?В смисъл от които да става видно че той те е ударил.Примерно омешана боя и нещо от тоя род.
            Има щети - бронята ми доста вдлъбната отдяно и странично. И има от неговата боя по нея.. но както казах, той може вече да си е оправил неговите щети, докато се трогнат да го намерят, а едва ли ще ми пратят Хорейшио да установи дали боята по бронята ми е точно от неговата кола, а не от друга със същия цвят.
            Хубаво е като се спира, особено рязко, да се прави с едно око в огледалото. Казваш че си спряла на 1-2 метра от предната кола, може би точно толкова е трябвало на този зад теб да спре. Като спираш, оставяй една лееееека инерцийка, такава дето като заковеш и да спре колата на място. Така няма да ти се налага да потегляш наново че да отваряш място на този зад теб, а като видиш че е засилен ще можеш прецизно, вече по инерцийка, да му отвориш място. Изобщо в такава ситуация, след такова спиране, е хубаво да си вкарала първата и да си в готовност да мръднеш, защото рязко спиране, 1-2 секунди спек, и тогава поглед в огледалото не е добре като практика. Даже бих ти препоръчал спираш ли рязко да го правиш с идеята че зад теб има някой, даже без да гледаш огледалото. 1-2 метра е много разтояние да го оставяш между теб и завиваща кола.
            Напълно съм съгласна, но в тази ситуация нямаше време да мисля на колко ще спра от него, не беше сигурно дали въобще ще успея да спра без да го ударя. Нямаше нито място, нито време за инерция за съжаление. А на този отзад едва ли 1-2 м повече щяха да му стигнат за да спре като го гледам как се е забил в вронята ми.
            Колежке, единственото което ми идва на ум е да си намериш "свидетел" даже двама и да упорстваш пред органите на реда, само имай предвид, че разговорите на всички спешни телефони се записват, за това е добре да си спомниш какво си казала тогава. И настоявай да си свършат работата, ако трябва жалби до началниците на КАТ и районното пусни, не ги оставяй да мързелуват в жегите, техните заплати са и от твоите данъци.
            Да, днес ще ходя в районното да се опитам да се разправям, но според мен има реална веорятност въобще да не ме пуснат вътре. А на спешния телефон казах каквото реално се случи. Не са ме питали за свидетели.

            Коментар


              #7
              Може да е пил или с нередовни документи и да е изчезнал за да избегне проверка на полицаите. Спомни си дали не е лъхал на алкохол.Аз като видя отдалеч че отзад някой се е засилил когато съм спрял му примигвам бързо със стоповете. Ако ситуацията пък е много критична не е грях да се включат и направо аварийките. Малко да се светне че освен своя живот рискува и твоя.
              Bravo 1.6 / 16

              Коментар


                #8
                Riki888 написа:
                Може да е пил или с нередовни документи и да е изчезнал за да избегне проверка на полицаите. Спомни си дали не е лъхал на алкохол.Аз като видя отдалеч че отзад някой се е засилил когато съм спрял му примигвам бързо със стоповете. Ако ситуацията пък е много критична не е грях да се включат и направо аварийките. Малко да се светне че освен своя живот рискува и твоя.
                Еми уж каза че имал гражданска отговорност, може някакви други нередовни документи да е имал. Не ми изглеждаше да е пиян, но това не значи, че не е бил. Много ме е яд, че не казах на полицаите, че е изглеждал пиян - имаше по-голяма вероятност да тръгнат да го търсят. Или пък да се направя че ми е зле. Щом има пострадал, би трябвало също веднага да го издирят.

                Коментар


                  #9
                  значи, на селските пръчки със селски номера ще действаш. първо си намираш свидетел, някой приятел, бил е с теб или е минавал по тротоара, твоя работа. второ, ако имаш каско всичко ще се уреди лесно- ти си подала жалба, с нея при каското, те ти дават пари и те се разправят с онзи да си вземат парите от неговото ГО. Като нямаш каско пък, ще ти ги изплати гаранционния фонд, а гаранционния фонд ще си го търси онзи чрез кат. Милс,я че няма от какво да се притесняваш. Не бъди толкова плаха, а вдигай скендъли, питай за шефове и провери срока, в който трябва да се придвижат нещата, като мине този срок отиваш при служителя и питаш какво става и защо не е спазен срока и в коя стая е началника и т.н.
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    pakumba написа:
                    значи, на селските пръчки със селски номера ще действаш. първо си намираш свидетел, някой приятел, бил е с теб или е минавал по тротоара, твоя работа. второ, ако имаш каско всичко ще се уреди лесно- ти си подала жалба, с нея при каското, те ти дават пари и те се разправят с онзи да си вземат парите от неговото ГО. Като нямаш каско пък, ще ти ги изплати гаранционния фонд, а гаранционния фонд ще си го търси онзи чрез кат. Милс,я че няма от какво да се притесняваш. Не бъди толкова плаха, а вдигай скендъли, питай за шефове и провери срока, в който трябва да се придвижат нещата, като мине този срок отиваш при служителя и питаш какво става и защо не е спазен срока и в коя стая е началника и т.н.
                    Само че за да си взема аз парите от гражданската отговорност, трябва да ми издадат протокол, с който да отида при застрахователя, а за да ми издадат такъв протокол, трябва да намерят този, който е карал....Вече минаха почти две седмици. Днес пак звънях в районното - не можели да намерят собственика на адреса по лична карта, не живеел вече там. А срока им е 30 работни дни! Т.е. може още един месец да ме размотават. И накрая да кажат ами не можем да го намерим или да го намерят и той да започне да отрича, защото вече ще си е оправил колата и да трябва свидетели да се водят....Нямам думи просто.

                    Коментар


                      #11
                      Не се занимавай с полицаите. Само си искай документ от тях който удостоверява че си се обадила по време на произшествието, номер на обаждане и дата, евентуално резюме на съдържанието на обаждането. Правиш си заявление до застрахователя в което обясняваш че полицаите не са ти издали протокол и не по твоя вина няма да представиш протокол. Това не отменя задължението на застрахователя да те обезщети. На застрахователите като им трябва протокол да си го искат от полицаите на основание на твоя иск за възстановяване на щети. А не на теб да ти правят бюрокрация. Ако много се дърпат им заявяваш че ще им докараш колата пред офиса и я оставяш докато я възстановят в състоянието в което си я застраховала. Да си търсят сервиз, да си я карат и да я върнат в перфектно състояние там където си им я оставила. И им казваш че ако продължават да те мотаят ще си записваш и документираш всеки час който си загубила с тях и ще им предявиш иск и за обезщетяване на загубеното време поради тяхната бюрокрация. На базата на часовото ти възнаграждение на работа. Оф-ф-ф-ф стига толкова. Ще ти трябва малко кураж за да се разправяш обаче май това е начинът. Успех!
                      Bravo 1.6 / 16

                      Коментар


                        #12
                        Riki888 написа:
                        Не се занимавай с полицаите. Само си искай документ от тях който удостоверява че си се обадила по време на произшествието, номер на обаждане и дата, евентуално резюме на съдържанието на обаждането. Правиш си заявление до застрахователя в което обясняваш че полицаите не са ти издали протокол и не по твоя вина няма да представиш протокол. Това не отменя задължението на застрахователя да те обезщети. На застрахователите като им трябва протокол да си го искат от полицаите на основание на твоя иск за възстановяване на щети. А не на теб да ти правят бюрокрация. Ако много се дърпат им заявяваш че ще им докараш колата пред офиса и я оставяш докато я възстановят в състоянието в което си я застраховала. Да си търсят сервиз, да си я карат и да я върнат в перфектно състояние там където си им я оставила. И им казваш че ако продължават да те мотаят ще си записваш и документираш всеки час който си загубила с тях и ще им предявиш иск и за обезщетяване на загубеното време поради тяхната бюрокрация. На базата на часовото ти възнаграждение на работа. Оф-ф-ф-ф стига толкова. Ще ти трябва малко кураж за да се разправяш обаче май това е начинът. Успех!
                        За съжаление говорих със застрахователя и за да ми заведат иск за щети ми трябва протокол. Ако имах каско е наистина както ти казваш - застрахователите се разправят с бюрокрацията, но при гражданската не е така. Трябва първо да си получа протокола и да им го представя. Логично е, все пак винаги мога да отида и да кажа еди кой си ваш клиент ми направи еди какво си и избяга, а да не е така.Малко ъпдейт по случая - минаха 3 седмици и все още нищо от страна на полицията.

                        Коментар


                          #13
                          Здравейте! Да кажа какво стана в крайна сметка! Един месец по-късно от РПУ-то успяха да издирят шофьора и да го привикат. Той си беше оправил крайно нескопосано колата и се оплете в лъжите си. Първо твърдеше, че не си спомнял дали е участвал в ПТП, после категорично заяви че не бил участвал, после заяви, че може и да не бил бил избягал, а просто да е отишъл да закара някого и после да се е върнал на мястото на ПТП-то.. едновременно с това все още твърдейки, че не бил участвал в такова ПТП. :D Въобще голяма трагикомедия беше, изнерви инспектора и накрая доколкото разбрах си тръгна с акт за ПТП и напускане на ПТП, съответно и с отнемане на книжката за определен период. А аз бях най-щастливият човек с розов лист, който излиза от районното.

                          Коментар


                            #14
                            Остава после да кажеш и застрахователите как са се представили
                            Manowar - Татко
                            Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
                            Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
                            Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
                            Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

                            Коментар


                              #15
                              Каза го. Ама в друга тема. :D И там проблеми...
                              Не спорете с идиоти! Те най-напред те завличат до нивото си, след което побеждават благодарение на опита си.

                              Коментар

                              Working...
                              X