Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наредба No Iз-41 / 12 януари 2009г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Наредба No Iз-41 / 12 януари 2009г.

    Здравейте,Днес след работа установих, че са ми разбили задния десен прозорец на 3-вратото Пунто. (Явно някакви деца са се подвели по празната кутия Адидас, която беше зарязана на пода отзад.)От телефона на застрахователя (Булстрад) любезно ме посъветваха да се сдобия с протокол от МВР и на другя ден да отида в техн. център на Хъшове 11а. На 112 грижливо ми записаха данните и ми казаха да се обадя на телефон на 3-то РПУ "след 10-ина минути". През това време те щели да предадат информацията на колегите си. На стационарния, който ми продиктуваха от 112, никой не вдигна. Повторно се обадих на 112 и ми препоръчаха да се обърна към БТК-услуги за по-актуален телефон на РПУ-то.Благодарих им и затворих -- не си заслужаваше да се карам с тях заради дреболия като моята. Може би в спешни ситуации биха реагирали далеч по-адекватно. (Може би!)От 166 обаче веднага ме посъветваха да отида в 3-то РПУ. Там чаках 1ч. някой да ми обърне внимание. Накрая проявих инициатива и казах на полицая, че случая ми прилича на един от примерните обяснения от стената. Той с готовност ми даде 2 листа и аз описах случилото се. След това поисках да заведат "молбата" ми и да ми издадат протокол, както бяха изискали застрахователите.Полицаят ми посочи текст от наредба с горепосочения номер "За документите и реда на съставянето им при ПТП и реда за информиране м/у МВР, КФН, и информационния център към гаранцоинния фонд". Там с две думи пишеше, че при всякакви щети по паркирали автомобили или щети по стъклата на автомобилите (забележете колко е конкретна наредбата тук), полицията не издава никакви документи.Записах си номера на наредбата. Смятам утре да отида направо на Хъшове 11а и ако ми поискат документ от полицията да им цитирам наредбата.Извод: Няма смисъл да търсите съдействие от полицята в случаите на щети в паркирано състояние, когато няма липси на имущество от автомобила. Пред застрахователите се позовавате на "Наредба No Iз-41 / 12 януари 2009г."

    #2
    Колега, на 8-ми миналия месец и на мен ми разбиваха колата. Разбиха ми предното пасажерско стъкло на пунтото. Наркомански истории. Даже ми бяха свалили тапицерията от задната седалка да дирят отдолу да не съм скрил случайно нещо. На сутринта с колицата (барабар с амбалажа по седалките) в РПУ. Не знам защо така не са ти обърнали внимание, но аз ходих под район на 9-то, и бяха супер любезни и отзивчиви. Да съм чакал макс 10-тина минутки. Дойде един дознател ли е, не го знам какъв е. Попълвах с него в една стая едни формуляри, (той ми диктуваше какво да пиша на някои места). После ме прати да внеса някаква такса 2-3 лв за завеждане на дознанието и ми даде една бележка. След 3 дена ми звъннаха и ми казаха да дойда да си взема бележката за пред застрахователя. Не знам защо така не са искали да ти я издадът. Вярно, че малко бумащината е пвече и 3 дена колата ми беше с лайнон (найлон) докато ми издадът бележката и да ида горе да я приложа пред застрахователя. Странна работа. Ма какво се учудвам. Все пак сме в България.

    Коментар


      #3
      ////Punto//// написа:
      Колега, на 8-ми миналия месец и на мен ми разбиваха колата. Разбиха ми предното пасажерско стъкло на пунтото. Наркомански истории. Даже ми бяха свалили тапицерията от задната седалка да дирят отдолу да не съм скрил случайно нещо. На сутринта с колицата (барабар с амбалажа по седалките) в РПУ. Не знам защо така не са ти обърнали внимание, но аз ходих под район на 9-то, и бяха супер любезни и отзивчиви. Да съм чакал макс 10-тина минутки. Дойде един дознател ли е, не го знам какъв е. Попълвах с него в една стая едни формуляри, (той ми диктуваше какво да пиша на някои места). После ме прати да внеса някаква такса 2-3 лв за завеждане на дознанието и ми даде една бележка. След 3 дена ми звъннаха и ми казаха да дойда да си взема бележката за пред застрахователя. Не знам защо така не са искали да ти я издадът. Вярно, че малко бумащината е пвече и 3 дена колата ми беше с лайнон (найлон) докато ми издадът бележката и да ида горе да я приложа пред застрахователя. Странна работа. Ма какво се учудвам. Все пак сме в България.
      Ами и при мен преди 2г. беше така с РПУ-то в Студентски град, когато ми нарязаха 3 от гумите. Получих си бележка за застрахователя и т.н. Сега обаче имам единствено счупено стъкло и нищо повече. Освен това съм 100% сигурен, че нещата биха могли да варират от управление до управление. Ако шефът на 3-то е решил да се позовава на тази наредба всеки път, правото е на негова страна. От друга страна, ако е достатъчно отзивчив и реши да образува дознание, пак е прав.Пропуснах да кажа, че предния път няколко месеца след случката с гумите, получих писмо от Софийска градска прокоратура със становище, че няма данни за извършено престъпление. Така си опростяват живота и (в известен смисъл) ги разбирам.

      Коментар


        #4
        А аз още чакам вече 5 г. да ми намерят халогенните фарове от жигулата...
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          #5
          Не бе, да си говорим реални неща. Нещата не стоят така като по филмите. Колко улики може да остави един автоапаш като сваля варове или като счупи стъкло? Да не говорим, че вече дори и децата слагат ръкавици. Не можем да искаме невъзможни неща от полицаите. Да, може би трябва да патрулират повече, в по закътани улици, ама примерно при мен в Люлин, колко патрулки трябва да обхождат района и колко са всъшност. Иначе прокуратурата са ти изпратили тая бележка защото сигурно нямат идея към кой да насочат обвинението. Звучи ми като баналното "обвинение срещу неизвестен извършител". И мен ме е яд, че ми окепазиха колата и се занимавам 100 дена с бумащина и глупотвини, ама кво да се прави

          Коментар


            #6
            ////Punto//// написа:
            Не бе, да си говорим реални неща. Нещата не стоят така като по филмите. Колко улики може да остави един автоапаш като сваля варове или като счупи стъкло? Да не говорим, че вече дори и децата слагат ръкавици. Не можем да искаме невъзможни неща от полицаите. Да, може би трябва да патрулират повече, в по закътани улици, ама примерно при мен в Люлин, колко патрулки трябва да обхождат района и колко са всъшност. Иначе прокуратурата са ти изпратили тая бележка защото сигурно нямат идея към кой да насочат обвинението. Звучи ми като баналното "обвинение срещу неизвестен извършител". И мен ме е яд, че ми окепазиха колата и се занимавам 100 дена с бумащина и глупотвини, ама кво да се прави
            Аз не искам да споря за отговорностите и задълженията на полицията. Според мен обаче би било нормално да издават поне една бележка при завеждането на молба за съдействие. Но това си е между МВР и застрахователите. И реално би ми пукало само ако от Булстрад бяха отказали изплащане на щета поради липса на документ от полицията.Между другото, изобщо има ли доволни от тел. 112? Доколкото знам от есента 112 изцяло ще замени 150, 160, 166.

            Коментар


              #7
              Ето я наредбата: http://www.profiins.com/2009-02-20-2...-12-2009-.html

              Коментар


                #8
                Много полезно инфо, благодаря. Застрахователите какво ти казаха след като им цитира наредбата?
                "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                Коментар


                  #9
                  tyson написа:
                  Много полезно инфо, благодаря. Застрахователите какво ти казаха след като им цитира наредбата?
                  Ами нищо. Цялата работа е, че минаваш по процедурата "не е уведомен КАТ". Тогава застрахователят може да откаже възстановяване на щета ако експерта, който извършва огледите, изкаже съответното мнение.

                  Коментар

                  Working...
                  X